Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
ВРУ ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону "Про тваринний світ" (щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством)
( 2 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 6777   
П'ятниця, 13 травня 2011 10:38

Законодавчим актом доповнено Закон "Про тваринний світ" положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.

 

Відповідний законопроект зареєстровано за №6458-1.

 

Законом пропонується на законодавчому рівні заборонити виготовлення, збут і застосування браконьєрських знарядь (отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електровудок, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток, крім промислового рибальства). Другою важливим моментом є законодавче закріплення заборони на ввезення в Україну капканів, монониткових (волосінних) сіток і електровудок, які використовуються виключно з браконьєрською метою.

 

Микола Томенко, що є одним з авторів законопроекту та заступником Голови Верховної Ради України, виступаючи під час розгляду законопроекту у сесійній залі, сказав, що Україні вже давно треба було, за досвідом європейських країн, заборонити ввезення браконьєрських знарядь іноземного виробництва, зокрема, риболовецьких синтетичних сіток, електровудочок, капканів тощо. Під час свого виступу він повідомив, що на сьогоднішній день в Україні вилучається близько 100 тисяч браконьєрських знарядь на рік, разом з тим на руках рибних браконьєрів знаходиться до 10 мільйонів заборонених знарядь лову. М.Томенко також наголосив, що, за даними експертів, нині браконьєрами виловлюється 197 тисяч тон риби, що практично дорівнює промисловому вилову риби, який сягає 200 тисяч тон на рік.

 

Варто зазначити, що цей закон між першим і другим читанням був доопрацьований профільними парламентським Комітетом та Міністерством, зокрема, в частині, яка б дозволяла організаціям, що мають право на промисловий вилов риби, закуповувати відповідні знаряддя лову. «Таким чином ми не зупинимо промисловий вилов риби, однак зупинимо те неконтрольоване, масове знищення риби і водойм, яке є на сьогоднішній день в Україні», - наголосив Віце-спікер.

 

За ухвалення закону проголосувало 284 народних депутати.

 Коментарі  

 
#1 s_kopylets 15.05.2011 09:15
Давно пора було таке запровадити.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com