Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Міф про неймовірну кількість диких тварин в Чорнобильській зоні
( 1 Vote )
Написав Сергій Плиткевіч Переглядів - 10354   
Вівторок, 24 травня 2011 12:29

Так вийшло, що за останній місяць, працюючи над спеціальним номером журналу «Дика природа», я тричі побував у Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику. П'ять днів з світанку до заходу провів у зоні відселення у пошуках цікавих знімків - в першу чергу тварин і птахів на тлі покинутих сіл.


Так, дещо зробити вдалося - наприклад, сфотографував того ж лося на тлі пам'ятника чи стадо диких свиней в зарослому саду. Але загальне враження від зустрічей з дикими тваринами в зоні залишилося якесь двояке: у перший раз вони здалися якимись зашуганими, реагували на появу машини миттєво. Другий раз я змінив тактику: вибирав найвіддаленіші села, в які тільки можна дістатися, і проходив їх пішки, потім повертався до машини. Втретє у нас взагалі була можливість оцінити кількість тварин з води. До цього варто додати двогодинний політ над зоною, який і підтвердив мої сумніви: розповіді про неймовірному кількість диких тварин в зоні - це міф, у створенні якого, до речі, і я сам брав участь, ділячись побаченим кілька років тому.

Сьогодні, отримавши можливість порівняти враження, я змушений заявити: диких тварин стало набагато менше. Більш того, Наровлянська частина заповідника мене взагалі вразила своєю бідністю: за цілий день пошуку я не тільки не побачив жодного лося, але і практично не бачив слідів їх життєдіяльності. Хоча послід коней Пржевальського був на багатьох дорогах і біля покинутих ферм. Тільки одна косуля вже в темряві вийшла на поле і метнулася від машини метрів за двісті.

У Хойнікскій і Брагинській частині заповідника, безумовно, ситуація інша, там тварин набагато більше. І побачити їх можна, і повсюдно помітні сліди і послід. Але ... точно таку ж картину можна спостерігати і в Браславський, і в деяких куточках Міорського району, і в Налибокський пущі. І реакція тварин, до речі, там на зустріч з людиною дуже схожа.

У той же час, ні в якому іншому місці Білорусі, крім Чорнобильської зони, неможливо побачити вовків, які вибігають на шум катера що пливе і з цікавістю його розглядають. Саме цей факт, та ще дві суворі зими, на мій погляд, і дають пояснення зменшення копитних в зоні.

Але це тільки моя версія, яка може бути або спростована, або підтверджена спостереженнями фахівців. Однак, наскільки я знаю, подібні дослідження на території заповідника не проводяться, про регулярні авіадослідження, за допомогою яких можна було б порівнювати кількість тварин, я теж не чув. А ось розмов про те, що в зоні не полюють на вовків, і копитних - предостатньо.

Я розумію, що сьогодні на тлі економічних і фінансових проблем ця тема не особливо актуальна. Але істина-то найдорожче! Може, знайдеться якась природоохоронна організація, яка ініціює таке дослідження? Адже на території Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника ми маємо унікальний полігон для вивчення. Чому їм мало хто користується?

 

По матеріалам wildlife.by

Сергій Плиткевіч
директор УП «Ріфтур», головний редактор газети «Туризм і відпочинок», журналів «Дика природа», «Фотомагія», голова БОО «Фотомистецтво»


На правах реклами: Ищите где повыгодней купить мобильный телефон. Интернет магазин 5ok.com.ua предлагает мобильные телефоны киев по выгодным ценам и условиям. Кроме этого в магазине можно купить разную крупную и мелкую бытовою технику, фототехнику, автомобильную электронику и многое другое также по выгодным ценам и условиям.
 Коментарі  

 
#5 ОлегП 29.05.2011 21:21
Минулого року десь на Полісся (не в зону відчуження)їзди в на полювання мій знайомий. Розповідав, що такої "пустелі" по звіру мало де бачив, і це при наявності величезних лісових масивів...
 
 
#4 Саша 103 25.05.2011 18:50
Сьогодні цікавився цією темою більш предметно, дізнався що в нерест риби, який зараз триває, браконьєри ставлять кілометри сіток і виловлюють рибу, яку реалізовують на ринках Житомира та Києва. На дичину полюють із мисливських вишок, стріляють в лосів, оленів, козуль та кабанів. М'ясо під реалізацію в ресторани та на ринки.
 
 
#3 сірий 25.05.2011 12:27
Полюють, навіть ціли делегації чинів, влаштовуючи "теплі" прийоми, як з Києва, так і з Житомира. І б"ють що біжить.
 
 
#2 s_kopylets 25.05.2011 09:20
Цікаво було б узнати - яка нині ситуація з дикими кіньми (Пржевальського ) в зоні, чи полюють і на них бракокьєри?
 
 
#1 Саша 103 24.05.2011 20:02
У Чорнобильській зоні браконьєрство процвітає, це відомо всім зацікавленим особам. Платиш - полюєш скільки хочеш і коли хочеш, середньостатист ичне полювання 1 день - від 200 до 5000 гривень, в залежності від рівня провідника і кількості добутого звіра.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com