Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
«Аукціони» мисливських угідь
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 8853   
Середа, 01 червня 2011 13:25

Мисливські угіддя споконвіку були й залишаються завидним привілеєм, а надто тепер. Для «нових українців» часто це невід'ємна фішка, що підкреслює їхній статус, а для пересічних любителів полювання – це можливість здорового дозвілля. (Про окупність сучасних полювань, за рахунок м'яса чи хутра можна у нас забути.) Нині на Львівщині не на жарт розгоряється конфлікт між першими і другими за володіння, адже термін користування угіддями спливає вже наступного року і необхідно готувати дозволи на продовження прав користування. У цьому пакеті документів вагому роль відіграє погодження від сільрад і їхні голови, «тримаючи ніс за вітром», нині влаштовують ледь не аукціони для претендентів на мисливські угіддя для того аби отримати з тих чи інших мисливців максимум вигод для села і, подейкують, не тільки. Це, звісно ж, призводить до конфлікту інтересів мисливських господарств різної форми власності.

 

От і минулого тижня до редакції порталу звернулось керівництво одного з найбільших в області товариств любителів ловів - «Лісівник». У скарзі йдеться про те, що мисливське господарство «Зубр», за яким стоять відомі на Львівщині бізнесмени - брати Дубневичі, нібито шляхом вчинення тиску на сільські та селищні ради хоче захопити ледь не половину угідь Львівського міського осередку «Лісівника».

 

Як повідомив портал голова цього колективу Василь Петринець, такі селищні ради Пустомитівського району, як Кротошинська, Раківецька, а, можливо, вже й Вовківська, дали своє «добро» «новим українцям». Треба зазначити, що це погодження опротестувала міжрайонна прокуратура, оскільки в «Законі України про мисливське господарство» йдеться про те, що перевагою у продовження терміну оренди угідь має право нинішній користувач, якщо, звичайно, він не занедбав справу ловецьку. Прислухатися до прокурорського протесту голови сільрад не поспішають, бо, висловлюючись термінами ринкових відносин, схоже очікують підвищення ставок у боротьбі за мисливські угіддя. Райсуд також зараз розглядає цю справу.

 

Оскільки «Лісівник» - громадське об'єднання мисливців, то запропонувати якихось особливих дивідендів тому чи іншому селу воно не може (ну, хіба що трудоучасть своїх членів у впорядкуванні благоустрою села до довкілля). А от у господарства «Зубр» можливостей, прямо скажемо, більше.

 

Як повідомив портал його директор Тарас Тарнавчик, в населених пунктах, на приналежних землях яких він порядкує ловецтво, зусиллями власників мисливського господарства відремонтовано чимало доріг, будинків культури, шкіл та дитсадків. Та й ведення мисливського господарства за рахунок вагомих фінансових вливань тут на порядок вище. І, в принципі, нічого поганого нема в тому, що дичини тут більше, адже звір не прив'язаний й розселяється у довколишні угіддя. До речі, місцеві мисливці, що проживають на території господарства «Зубр» полюють хутрового звіра майже безкоштовно, а при полюванні кабана платять лише за ліцензію (200 грн.), а за м'ясо ( в середньому 1300 грн.) не платять взагалі. (На тридцятьох бажаючих місцевих торішнього сезону видали три ліцензії.) Таким чином ведеться заохочення тутешнього любителя полювання до боротьби з браконьєрством та шкідниками мисливського господарства та залучення до плідної співпраці з єгерською службою. До того ж господарство «Зубр» чи не єдине в області, яке відшкодовує селянам потрави посівів диким звіром.

 

Цей конфлікт на Львівщині не поодинокий і подібне спостерігається й між іншими користувачами та претендентами на угіддя. Найбільш зацікавленою стороною в подальшому перерозподілі угідь в області нині залишається саме пересічний мисливець, адже їхати полювати, скажімо, до Африки, йому не по зубах. Головне, що його продовжує найбільше турбувати – доступність ловів і ось тут то деякі побоювання все ж залишаються. Хоча, як видно з офіційних розцінок на полювання тих чи інших видів дичини у господарствах різних форм власності для немісцевих мисливців, вони не дуже то й різняться. Але всі угіддя мають певну пропускну спроможність для мисливців на день полювання і от можливості впливати на рішення кому давати ліцензії на відстріл, а кому – ні, у громадській ловецькій організації явно більше, адже члени, наприклад, того ж «Лісівника» зорганізовані в низові осередки, де переважно гуртом вирішують подібні питання.

 

Останнє слово у цих «мисливських війнах» - за обласною радою і саме під нею члени «Лісівника» збираються провести марш протесту й завершити його мітингом. Щоб не збурювати мисливську громадськість, депутатам у своєму рішенні треба буде віднайти золоту середину, врахувати інтереси всіх сторін, а найбільше – матінки природи. Гадається, для гармонійного розвитку ловецтва Львівщини, слід встановити ліміт приналежності мисливських угідь ловецьким господарствам тих чи інших форм власності. Скажімо, 70 відсотків угідь області – громадським об'єднанням мисливцям, а іншi 30 – державним та приватним господарствам.

 

На правах реклами: Приглашаем на летний семейный отдых вблизи столицы юмора Украины. Как Вы наверное догадались базы отдыха располагаются вблизи Одессы. Базы отдыха затока расположены вблизи моря в поселке Затока. Гостинница, пансионат, санаторий все это есть в поселке Затока а актуальные цены 2011 года Вы сможете узнать на сайте www.zatoka.com.
 Коментарі  

 
#3 ari 05.06.2011 12:04
ситуація схожа і на Франківщині але тут на всі угіддя накладає лапу дружній з обл. владою УТМР, не враховуючи інтереси місцевих мисливців обєднаних в місцеві громадські організації, хоча ведення мисливського господарства у всіх приблизно одинаково НІЯКЕ!!! Без відповідних капіталовкладен ь і господарського підходу до розвитку мисливства не можна допускати ніякі гром. орг. ні УТМР ні якісь інші.
 
 
#2 Олесь 01.06.2011 20:41
+1 :-)
 
 
#1 Голос 01.06.2011 17:51
В мисливських угіддях УТМР, Лісовик, Динамо і Воєнохота на сьогоднішній день панує повний безпредєл. Корма списуються, охота круглий рік для своїх, браконьєрів багато і т.д і т.п. Приватні угіддя належно ведуть господарство. Бо люди пильнують своє, а не "віртуально своє", вкладають в угіддя гроші і особистий час. Результат видно! Звірів більше в кілька разів. Майбутнє за невеличкими приватними мисливськими організаціям. Принаймі так є в Європі. Тому мисливцям слід перестати платити членські внески, які пропивають і прогулюють керівники так званих громадських товариств мисливців а організовуватис я в мисливські товариства і отримувати угіддя і самим газдувати. Тоді буде порядок і багато звірів.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com