Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Міста в Польщі атакують куниці, експерти пропонують просто змиритися з цим
( 7 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 13484   
Понеділок, 13 червня 2011 09:57

УКуниця Польщі завдяки налагодженій роботі розплідників для домашніх тварин, дуже рідко зустрінеш бездомних тварин, таких як кішки чи собаки. Влада ретельно стежить, щоб кинуті чи загублені власниками вихованці не залишалися на вулиці, створюючи загрозу для місцевих жителів.

 

Але при цьому, вирішення однієї проблеми покликало за собою виникнення іншої. Функції бродячих тварин, які полягають у дрібному полюванні і дослідженні смітників, сьогодні успішно виконують куниці. Ці невеликі, але спритні і розумні тваринки чудово почуваються в міських умовах і, судячи по швидкості їх розповсюдження, мають намір оселитися поблизу людей надовго.

 

 

Експерти вважають, що жителі міст повинні змиритися з присутністю куниць. Ніхто не знає, скільки таких тварин живе в тому чи іншому місці, оскільки їх практично неможливо зловити, а ще складніше порахувати. Відомо тільки, що в таких містах як Варшава, Краків чи Щецін рахунок вже йде на сотні.

За словами дослідниці життя куниць в містах з Ягеллонського університету Ізабелли Вежбовскої, "причиною зростання популяції куниць є сприятливі умови, які виникли останнім часом". "Ми створили міську екосистему, ідеальну для перебування звірів, подібних куницям", - зазначила вона.

 

Найчастіше куниці селяться в підвалах і на горищах, де можуть створювати багато шуму, під час полювання, граючи або відвойовуючи територію. Крім цього, в місці їх поселення швидко з'являється дуже неприємний запах. Іноді дрібні хижаки пробираються в будинки і квартири, де в пошуках їстівного також можуть створити серйозний безлад. Недолюблюють куниць і водії, так як ці звірята нерідко перегризають кабелі, що знаходяться в зоні доступу та проводи в автомобілях. Фахівці радять прикривати днище припаркованих на вулиці машин сіткою, щоб моторні мисливці не могли дістатися до важливих деталей.

 

Жителі міст, здавалося, б знайшли спосіб боротьби з куницями. Як відомо, куниці бояться крупніших хижаків, іноді навіть домашніх кішок. Щоб відлякати новоселів меткі поляки звернулися до місцевих зоопарків з проханням не позбуватися від продуктів життєдіяльності левів і ведмедів, які вони потім розкладали на дахах і в підвалах, тим самим відлякуючи куниць. Через деякий час виявилося, що куниці незабаром повертаються на насиджене місце, тому що по природі своїй вірні обраному дому. "Куниці дуже територіальні, швидко прив'язуються до навколишнього середовища і борються за своє місце", - підкреслює Вежбовска.

 

Зоологи відзначають, що до присутності куниць потрібно просто звикнути і не бояться їх. Крім цього маленькі хижаки приносять місту певну користь. Зазвичай вони харчуються дрібними гризунами, птахами та їх яйцями, в міських умовах вони успішно полюють на пацюків і голубів, регулюючи їх популяцію.

 

"Знання людей про тварин які живуть в містах досить обмежені, і тому вигляд куниці, що перебігає вулицю, до цих пір викликає подив", - говортиь Вежбовска.

 

Вчені, що займаються цією проблемою, почали анкетування жителів міст, щоб у майбутньому розробити навчальні та пізнавальні програми. Мета зоологів - навчити городян мирно співіснувати по сусідству з маленькими хижаками.

 Коментарі  

 
#2 s_kopylets 19.06.2011 13:01
Нема лиха без добра.
Може тепер у тих містах поменшає гризунів, у яких в міськіх умовах досі не було природних ворогів!
 
 
#1 сірий 13.06.2011 12:58
Краще вже тхори і куниці, ніж пацюки.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com