Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
У річці Устя, що на Рівненщині, масово гине риба
( 2 Votes )
Написав Vlad_Hunter Переглядів - 7706   
П'ятниця, 17 червня 2011 11:52

У річці Устя, що на Рівненщині, масово гине риба. За приблизними підрахунками, загинуло біля трьох тонн риби. "Ще минулої п'ятниці в Рівному в річці Устя, яка проходить через центр міста, сталася масова загибель риби. Карасі, окуні, лящі, щуки лежать не один день і гниють, а міській владі до того немає ніякого діла. У структурах міськвиконкому працює понад 450 людей і ніхто й пальцем не поворухнув. Дохлятину й дотепер не прибрали. Сморід стоїть нестерпний", - обурюється Олександр Лащук, голова фракції ВО "Свобода" в міськраді.


10 червня місцеві мешканці помітили у річці в районі стадіону "Олімп", що на вул. Набережній, велику кількість здохлої риби. Вона була у воді на відрізку майже одного кілометра.

"Біля берега лежали щуки по 4-5 кг, а соми були більше 6 кг. Не думав, що в цій річці водиться така риба. Дехто з людей збирав собі на їжу, а дехто на базар носив на продаж", - розповів місцевий рибалка, який не захотів назватися.

Олександр Лащук вважає, що загинуло майже 3 тонни риби. За його підрахунками, збитки становлять щонайменше 300 тис. грн.
"Міська влада не вжила жодних заходів щодо недопущення людей на прибережну територію, не організувала збір і знешкодження мертвої риби. Більше того, ми дотепер не знаємо причини масової її загибелі. А якщо це якась небезпечна хвороба?" - зазначив депутат міськради.

Мешканці найбільше нарікають на каналізаційно-насосну станцію, яка знаходиться на Набережній. Серед причин загибелі риби називають також витоки з хімчистки або котельні. Кажуть, після закінчення опалювального сезону там промивали хімікатами котли.

В обласному управлінні Держрибоохорони запевнили, що знають про цей випадок з першого дня й вживають усіх заходів.

"Про цей факт загибелі риби нам відомо. Вже працюють екологи та ветмедицина. Воду та рибу взято на дослідження. Причини загибелі поки назвати не можемо. Фахівці з'ясовують, чи це сталося через забруднення води, а, можливо, вплинули природні фактори. Наприклад, через гіпоксію, тобто кисневе голодування", - пояснив Валентин Мосніцький, іхтіолог з обласного управління Держрибоохорони.

Олександр Лащук сумнівається, що риба здохла через брак кисню у воді.

"Масова загибель відбулась раптово, причому всіх видів одночасно. А потреба у кисні залежить від виду риби та її активності. У санстанції напередодні досліджували воду в річці і вміст кисню був у нормі. Спеціалісти знають, що гіпоксія у риб може бути викликана і під впливом зовнішніх техногенних чинників, пов'язаних із забрудненням водойми. Наприклад, внаслідок отруєння аміаком, хлором, солями азотної кислоти", - додав він.

Депутат міськради звернувся з вимогою з'ясувати справжні причини масової загибелі риби та покарати за бездіяльність міських чиновників.

 

 

По матеріалам Gazeta.ua

Прислав Vlad_Hunter

 Коментарі  

 
#2 сірий 23.06.2011 15:24
За такі речи потрібно садити до тюрми, незважаючи на посади. А таке міг собі дозволити тільки "поважний пан".
 
 
#1 s_kopylets 22.06.2011 10:12
На жаль живемо на рідній землі неначе окупанти на чужій території!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com