Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Екологи Львівщини не витримали тиску новопризначених керівників
( 2 Votes )
Написав Наталя ГОРБАНЬ, газета "Ратуша" Переглядів - 8253   
Четвер, 23 червня 2011 10:29

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області та Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області не витримали тиску новопризначених керівників — колишніх податківців Мирослава Хом'яка, що займає посаду начальника Держуправління екології, та в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Львівській області Дмитра Штикала, і вирішили поскаржитися на чиновників Президенту України, Генпрокурору, Міністру екології та природних ресурсів України, голові Державної екологічної інспекції України та голові Львівської ОДА. Про це йдеться у скарзі екологів, яку оприлюднило у понеділок, 20 червня, інтернет-видання ЗІК.

 

«Після вказаних призначень розпочався тотальний тиск на працівників Держекоінспекції в Львівській області та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, зокрема відбулися значні кадрові зміни. Ми розуміємо необхідність оптимізації кількісного складу органів державної виконавчої влади, однак у нашому випадку під скорочення «потрапляють» працівники високого професійного рівня, водночас вводять нові посади, на які приймають угодних новому керівництву працівників», — ідеться у скарзі.

При цьому, начебто, «цілеспрямовано керівництво інспекції створює нестерпні умови праці для всіх «неугодних» працівників. Підписання документів (повідомлення про перевірку, листи, направлення) керівниками організовано таким чином, що цей процес за участі відповідальних працівників триває до 20.00 — 22.00. Щоб потрапити в кабінет до п. Штикала о шостій — восьмій годині вечора, потрібно зайняти з самого ранку чергу в приймальні. Систематичними стали авральні підготовки різних документів упродовж вихідних і святкових днів. Роботу організовують у такий спосіб, що низка працівників із районів змушені для виконання своїх обов'язків щодня долати за власний рахунок до 150—200 км до місця роботи (у м. Львів чи інші райони)».

 

Обурює скаржників і «нова система безпеки», яку запровадили нові керівники: жорстка перепускна система в приміщення управління та інспекції у низці випадків призводить до того, що представники підприємств та установ із віддалених районів не можуть потрапити для вирішення природоохоронних питань в управління чи інспекцію.

 

«Складається враження, що замісить систематичного підходу до вирішення проблем Львівщини у сфері охорони довкілля нове керівництво управління та інспекції має на меті збільшити ці проблеми. Останньою краплею для працівників стала планова перевірка Львівського комунального підприємства «Збиранка», що обслуговує Львівське міське сміттєзвалище. Перевірка завершена, однак акт ще не підписано, бо пан Хом'як і пан Штикало зібрали на нараду у четвер, 16.06.11р., інспекторів з Інспекції, що здійснювали перевірку ЛКП «Збиранка», окремих працівників і стажистів-податківців Держуправління з приводу проведення перевірки. При цьому Хом'як М.С. спільно зі Штикалом Д.І. вів нараду брутально та нахабно, з використанням ненормативної лексики. Хом'як М.С. застеріг інспекторів, які здійснювали перевірку ЛКП «Збиранка», якщо перевірка не буде проведена так «як слід», то він звільнить всіх інспекторів, що здійснювали перевірку.

 

При цьому брутально втручаючись в роботу Державної екологічної інспекції в Львівській області, диктуючи свої умови при складанні акта по ЛКП «Збиранка», Хом'як М.С. напевне забув, що він не керівник Інспекції, а за достовірність даних в акті перевірки відповідальність несуть саме інспектори, а не Хом'як М.С. чи Штикало Д.І. На нараді спочатку ставили питання про закриття сміттєзвалища, потім давали вказівки інспекторам щодо пошуку підстав для порушення кримінальної справи проти керівництва ЛКП «Збиранка».

 

Під час зазначеної наради пан Мирослав Хом'як давав незаконні вказівки щодо проведення перевірки ЛМКП «Львівводоканал», при цьому зазначивши, що інспектори повинні звертати увагу не на відсутність дозволу на спеціальне водокористування, видачу якого чомусь затримує пан Хом'як М.С., а на інші порушення природоохоронного законодавства для нарахування комунальному підприємству великих штрафів чи його закриття», — зазначено у скарзі.

 

Втім, з'ясувати, хто саме з працівників Державної екологічної інспекції та управління екології у Львівській області причетний до написання скарги, «Ратуші» не пощастило. Натомість джерела у двох структурах підтвердили, що викладені у скарзі факти є правдою. Втім, назвати своїх прізвищ не наважилися, пояснили: бояться втратити роботу. «Після появи скарги працівників викликали до керівництва, погрожували звільненням», — зазначили в екоінспекції.

 

А от начальники викладені у скарзі факти спростовують. Окрім того, стверджують: скарги не бачили, тож у її існуванні не впевнені: «Не бачив я жодної скарги, і не знаю, хто її написав. Я перепитав усіх своїх підлеглих — вони сказали, що ніхто з них ніяких скарг не підписував, тож коментувати я нічого не можу. Про скаргу я дізнався з Інтернет-видання», — зазначив Мирослав Хом'як. Що ж до перевірки ЛКП «Збиранка» та «Львівводоканалу» пояснив: «Відбулася нарада, під час якої було сказано, що є проблемні питання, є найбільші забруднювачі Львівщини, серед яких — «Львівводоканал» і «Збиранка». Інспекторам сказали, щоби вони, на свою відповідальність зробили перевірки. Ніхто нічого не вимагав. Проводила перевірку Державна екологічна інспекція. Це відомство, що підконтрольне Києву. Ми можемо тільки рекомендувати та пропонувати, щоби вони звернули увагу на цих забруднювачів. Такі рекомендації у нашій співпраці ми даємо щодня. Ми бачимо, що робиться з довкіллям і наголошуємо екологічній інспекції, що, шановні, будьте добрі, вживайте заходи».

 

Аналогічний коментар «Ратуші» дав і Дмитро Штикало: «Я цієї скарги не бачив, не знаю, чи відповідає дійсності те, що бачив в Інтернеті. Я спілкувався з працівниками. Більшість із них каже, що її не підписували. У колектив я влився. З деякими працівниками є певні непорозуміння, але загалом усе нормально». Що ж до комунальних підприємств, які, начебто, вимагали оштрафувати, пояснив: «Були вимоги щодо якісного проведення перевірки підприємств, які входять у перелік найбільших забруднювачів. Завдань щодо нарахування якихось неймовірних збитків я не ставив. Я не думаю, що те, що я принципово підходжу до своїх обов'язків і, можливо, трохи більш вимогливий, ніж попередник, — мій недолік», — зазначив він.

 

Джерело газета "Ратуша", Наталя ГОРБАНЬ

 Коментарі  

 
#2 s_kopylets 25.06.2011 14:33
Певно, все це обурює! Та добре вже, що про це люди хоч читають. Хай мотають на вуса.
 
 
#1 V-Hunter 24.06.2011 22:55
Дивно що ВИ ВСІ як завжди мовчите!!!! Чи може не знаєте що з себе представляють ОБОЄ. Згадайте податкову 7 років назад!!! А чому ніхто не пише що ліцензії не погоджують, видно всім і так добре....
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com