Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Шукали ловецькі таланти
( 6 Votes )
Написав Володимир ПАЛЬЦУН / Юрій РУДЕНКО Переглядів - 4990   
П'ятниця, 01 липня 2011 12:52

Виставка мисливських собак у ЛьвовіЧорні хмари струшують зі свого розірваного вітром лахміття холодну мокву, дорога у ряботинні калюж і болотних струпів… Просто не віриться, що надворі літо, що ця вулиця носить ім’я видатного живописця-лірика Миколи Пимоненка, а не якогось карикатуриста, що, зрештою, це Львів, а на календарі 26 червня. Не вірилося не тільки журналісту, що забрів у цю місцину у службових справах, а й дуже багатьом людям, що зібралися на тутешньому стадіоні.  Але прийшли вони сюди не самі, а зі своїми улюбленцями – фокстер’єрами, курцхаарами, хортами, лайками, гончаками… Інші породи чотирилапих, нові для нас, можете дописати самі. А якщо не знаєте, поцікавтесь у мисливців, та загляньте у суддівські реєстри цієї виставки.

 

Так, так, були тут і судді, і професійні кінологи, і болільники, без яких не відбувається жодне подібне дійство, яке у Львові традиційно збирає велике товариство шанувальників кудлатих та хвостатих. І зібравшись докупи вони геть чисто забули як про погані під’їзні шляхи, що швидше нагадують танкодром,  так і про погану погоду. (Ну воно й зрозуміло , бо ж на полюванні буває лише дві погоди: добра і дуже добра.) Розмови тут зовсім про інше.

 

- А пам’ятаєш, у мене був Рейн? Так він на осінньому перельоті качви…

- А мій гончак на випробуваннях – просто пісня…

- А от той з Чернівців, що має фокса Макса, за п’ять літ пошив лисячі кожушки і дітям, і жінці.

- Мабуть, і коханка в хутрі, - чується жарт з натовпу.

 

Так, так, біли тут мисливці звідусіль і навіть з дуже дальніх країв. І над всім цим роєм люду панував його величність Оптимізм. Мабуть, зайве говорити об тім, наскільки бажаний нині у громаді цей життєстверджуючий гість. Але погляньмо на оглядові ринги, прислухаємось до експертних оцінок, до охів і ахів, без яких неможливі змагання за першість у талантах.

 

Загалом чергова Львівська виставка мисливських собак відбувалася у форматі відкритого чемпіонату всіх порід  і була представлена 224 учасниками не лише з Львівщини, а  й Закарапаття, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя, Волині та Рівненщини.  Для високого рівня експертної оцінки поголів’я чотирилапих мисливців були запрошені фахівці також з різних регіонів Украіїни. Зокрема ринг лягавих та спаніелів оцінював суддя національної категорії, перший віце-президент Федерації мисливського собаківництва України В. Грановський. Тут змагалися 78 собак. Окрім звичних порід, загальне захоплення викликали нові для нас - веймарські лягаві. В розряд мисливських влилися й лабрадори. Зазначимо, що окрім екстер’єрної краси пса, судді брали до уваги і його робочі якості, засвідчені польовими дипломами.  Чепміоном серед німецьких лягавих – курцхаарів стала сука Джессі з класу «Еліта» (власник Р.Федорчук з Рівного).

  

Ринг норових собак очолювала експерт національної категорії з усіх порід З. Дмітрієва з Харкова. Переможцем серед вельштер’єрів визнано суку Досю (власник О. Шлапа  з Сокаля). Серед глакошерстних такс чемпіон – Шансон (власник І.Милик з Тернополя).  Серед гладкошерстних фокстер’єрів чемпіонкою стала – Імпі з розплідника «Веронікова Хатка» (власник  І. Козій зі Львова).


Головою суддівської комісії, що оцінювала лайок, був експерт першої категорії  С.Ружицький з Бердичева. Чемпіонами серед західно-сибірських лайок визнано суку Юлу (власник Я.Піпський зі Львова) та кобеля Бонда (власник М.Кіч з  Комарного Львівської області). Серед русько-європейських чепіоном визнано кобеля Гека (власник Я.Сельтов з Моршина).


Краща собака виставкиСеред гончаків та хортів чемпіонка – грейхаунд Кобра ( власник О. Мазнін зі Львова). Серед руських гончаків чемпіон -  Буян (власник В. Фединчук з Стрийщини).


Ну, а кращим собакою усієї виставки визнано русько-європейську лайку Байкал (власник Р.Лещишин з Городоцького району Львівщини).

Підсумовуючи результати виставки голова Львівського обласного осередку федерації мисливського собаківництва України Я. Рогоцький, висловлюючи спільну думку усіх присутніх експертів, зазначив, що цей захід засвідчив про те, що не зважаючи на всі труднощі й негаразди, мисливцям все ж таки вдається зберігати унікальний генофонд кращих представників собачого  мисливського племені.  

 

Володимир ПАЛЬЦУН

Юрій РУДЕНКО

 

 

 Коментарі  

 
#1 ostt 03.07.2011 20:27
Дякую.
Оце стаття, як звіт. Гарно.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com