Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Жилки, шнури, повідки для риболовлі
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 5780   
Понеділок, 15 серпня 2011 16:55

ЖилкіЖилка виготовляється з синтетичного матеріалу, не гниє, міцна і еластична. Вона виконує основну роботу при виважуванні і підсіканні риби. Поєднує в одне ціле всі частини вудки.

 

При виборі жилки великого діаметра (від 0,3 мм і більше) ми отримаємо сильний інструмент для виважування корчів, придонної рослинності і всякого іншого мотлоху.

 

Товста жилка нееластична, і її легко зносить вітром разом з приманкою далеко вбік. Якщо ж взяти тонку, 0,12 - 0,15 мм і менше, то її еластичність дозволить спритно закидати приманку, і така жилка стійка до поривів вітру. Але будь-яка велика риба-трофей за дві секунди порве її.

 

Міцність жилки виражається в кілограмах. Її заміри проводять в сухому стані при вологості 50%. При використанні в природних умовах, тобто коли жилка мокра, її міцність знижується на 30%.

 

Мокра жилка, накручена на шпулю, деформується при висиханні. Крім цього, на неї впливають сонячні промені і активні хімічні речовини у воді забруднених водойм.

 

Серед рибалок існує думка, що вузли значно знижують міцність жилки. Частково вони мають рацію: вузол знижує міцність жилки відсотків на 10. Колір жилки ніяк не впливає на її якість. Так що, якщо ви хочете вдалої риболовлі, вибирайте тонку і міцну жилку, і неважливо, якого вона кольору.

 

Шнури

 

ШнурПлетена жилка (шнур) досить швидко дістав популярність, потіснивши звичайну жилку. На риболовецькому ринку велика різноманітність фірм, які випускають цю продукцію. Багато рибалок воліють ловити на шнур.

 

Плетінки фірм Vexter, Power pro, а також Spider-wire-braid, Gorilla, Maxilon за якістю схожі між собою. Представляють собою кілька скручених ниток, де кожна нитка складається з більш дрібних волокон. Для цієї групи шнурів характерна нульова напруга.

 

Наступний вид шнурів з нитками, паралельно розташованими один одному. Волокна в такому шнурі не захищені оболонкою, що призводить до швидкого зносу плетеної жилки. Невисока ціна, мабуть, єдиний плюс таких снастей.

 

Шнури з паралельними волокнами, укладені на флюоресцентну оболонку, завдяки якій снасть довго не зношується, представляють 3-ю групу. Невисока ціна зробила його дуже популярним серед рибалок.

 

Шнур Fireline фірми Berkley можна віднести до універсальних. Його особливість у тому, що на кожному міліметрі у шнура стоїть особлива марка, яка ущільнює його, роблячи жорстким, і зменшує його діаметр. 

 

Якому з перерахованих вище шнурів віддати перевагу, складно сказати, та як і порекомендувати кращу приманку.

 

povidkyПовідці

 

Дозволяють прив'язати жилку до приманки - так хижа риба не обірве їх на риболовлі, якщо звичайно, це не ловля акул

 

До повідця висувають жорсткі вимоги. Він повинен бути максимально тонкий, непомітний у воді, еластичний, міцний і не завиватися в спіраль. Цим вимогам підходить (крім еластичності) поводок із сталевого дроту зі стандартним діаметром 0,25-0,35 мм. Він довговічний і непримітний у воді. Кінці повідця зазвичай мають вертлюжки з петелькою для вантажу чи блешні.

 

У продажу є цілісні повідці, а також трьох-, пятиколінчаті. Їх довжина від 50 до 100 см. Довжина дворучного повідця - 70 см, а одноручного типового - 45 см. Корисно знати, що цільні повідці, при ловлі спінінгом, набагато кращі, ніж колінчаті.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com