Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Довкола "ресторанних" ведмедів
( 1 Vote )
Написав Пустельник Переглядів - 7167   
Понеділок, 29 серпня 2011 12:44

Ведмідь в ресторані

На порталі вже з"являлась інформація про те, що споконвічна слов’янська традиція участі у народних забавах ручних ведмедів нині в Україні трансформувалася, здебільшого, в атракційне утримування клишоногих при ресторанах, в умовах, які важко назвати прийнятними для такого крупного й розумного звіра. Йшлося про те, що особливо перейнявся важкою долею цих бідолах нинішній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, який виступив із ініціативою масового переселення «ресторанних» ведмедів до заповідника «Синєвир» на Закарпатті.

 

Йдеться приблизно про вісімдесят бурмил, яких планують перевезти вже до кінця цього року. На думку чільника, ці ведмеді нині терплять знущання від гучних компаній гуляк напідпитку, які змушують звірів пити горілку, а потім потішаються з п’яних тварин. Нині в «Синєвирі» вже повним ходом ведеться будівництво вольєрів за європейськими стандартами, «зелені» вимагають термінового лікування звірів від алкоголізму, власники ресторанів уже висловлюють своє бурхливе незадоволення планами міністерства, і пристрасті довкола ведмежого питання поступово наростають, адже для уникнення можливих конфліктів під час конфіскації звірів екоінспекторами обіцяють задіяти ще й міліцію.

Прокоментувати ситуацію з цими клишоногими Львівщини портал попросив місцевих фахівців.

Головний спеціаліст відділу екоконтролю біоресурсів і природно-заповідного фонду державної екоінспекції у Львівській області Зіновій Сисун: «У Львівській області є п’ятеро підприємців, які утримують червонокнижного бурого ведмедя в неволі. Після нещодавно проведених екоінспекцією перевірок тепер уже всі вони мають відповідні дозволи від Міністерства охорони навколишнього середовища. Буквально кілька місяців тому міністерство затвердило умови утримання диких тварин в неволі, де чітко зазначено, якою має бути площа вольєра для того чи іншого звіра (для ведмедя – щонайменше тридцять квадратних метрів!). Щодо можливого вилучення й переселення кліткових ведмедів, то це питання мали б вирішувати судові органи або вищі державні, адже якщо людина має відповідні документи на право утримання ведмедя, то він є її приватною власністю. Щодо перспективи подальшого випуску в дику природу ресторанних ведмедів, то це абсурд повний, адже ці звірі звикли до людей і запросто можуть повернутися і тероризувати цілі населені пункти. А ведмідь, як відомо, — звір серйозний і одним ударом лапи може легко вбити бика.

Щодо конкретних львівських «ресторанних» ведмедів, то з боку екоінспекції нещодавно були серйозні претензії лише до одного ПП, яке незаконно утримувало клишоногого при кафе, що на кільцевій Львівській дорозі, справу вирішували у суді. Він постановив накласти штраф (85 грн) і залишити звіра там же. Після цього підприємець звернулась із відповідним дозволом на утримання звіра, розробила раціон годування і призначила відповідального за харчування ведмедя працівника. Інших випадків порушення утримання клишоногих в неволі на Львівщині віднедавна не фіксували. Якщо небайдужі громадяни повідомлять нас про можливі такі випадки, то ми негайно відреагуємо. Загалом за жорстоке поводження з тваринами передбачено й кримінальну відповідальність згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу (штраф – 850—3400 грн або ж позбавлення волі до 2 років). Якщо міністр прийняв рішення конфіскувати всіх “ресторанних” ведмедів, то це в його компетенції, адже, відповідно до законодавства стосовно утримання в неволі саме червонокнижних тварин, вирішальне слово — за державою. Можна тільки уявити, скільки цей проект буде коштувати».

Професор Львівського національного лісотехнічного університету Володимир Бондаренко: «Одному ведмедю для вільного життя потрібно щонайменше тисячу гектарів. Якщо ж ідеться про притулок для конфіскованих кліткових ведмедів, то там треба організовувати цілу службу. Такий заклад є в Угорщині з 1998 року, там зібрано кілька десятків клишоногих. До речі, того ведмедя, який довгий час мучився в клітці у Львівському парку «Шевченківський Гай», саме туди й відвезли. Цей захід був здійснений у рамках міжнародної програми збереження рідких звірів у величезних зоопритулках для тих особин, які вже не можуть існувати в умовах дикої природи. Йдеться, власне кажучи, про «ресторанних» та дуже старих диких звірів.

Якщо в «Синєвирі» збудують вольєр і просто запустять туди конфіскованих ведмедів із усієї України, то це, звичайно, на їхню погибель. Їх же треба належним чином годувати. Хто і за чий рахунок буде це робити? При цьому вольєр чи вольєри мали б зайняти площу щонайменше 10 тисяч гектарів. Навряд чи заповідник виділить таку площу. Випускати ж бурмила назад в дику природу — небезпечно.

Конфіскованих ведмедів варто було б розмістити по вже існуючих зоопарках.

У нас прецедентів лікування ведмедів-алкоголіків ще не було. (До речі, минулоріч зі схожою проблемою зіткнулася канадська поліція. Тоді
13 ведмедів не просто дудлили спиртне, а саме за те, що охороняли в нетрях плантацію марихуани. – Авт.).

Щодо вартості проекту ведмежого притулку в «Синєвирі», то це дуже серйозні асигнування, адже там звіру треба влаштувати всі вигоди, тобто, щоб він мав і де погуляти, і залягти на зиму в барліг. А огорожу там у вигляді звичайної сітки, звісно ж, не поставиш, бо ведмідь змете її однією лапою. Отже, за будь яких умов все це дуже дороге задоволення, яке, до того ж, у нас ще не до кінця продумано.

Якщо ж це буде просто величезний ведмежий зоопарк із звичайними клітками, то це навряд чи доцільно. В такому звіринці клишоногі повинні бути на повному пансіоні з відповідним ветеринарним наглядом, але, з огляду на те, як у нас все звично робиться, навряд чи це вдасться втілити. Загалом проблема «ресторанних» ведмедів потребує вирішення, бо вони там і небезпечними можуть бути. Та й звір мучиться і терпить, як то кажуть, ні за що».

Директор мисливського господарства «Тустань» Сергій Черняк: «Як великий шанувальник ведмедів, я завжди був проти утримання звірів при ресторанах незалежно від того, чи споюють їх там, чи ні. Вони там живуть у страшних умовах, тож мета міністра екології, в принципі, благородна. Якщо ж під час здійснення проекту планують змінити, як то кажуть, шило на мило, та ще й заробити на цьому якісь дивіденди, то я проти цього. Найкраще для цих ведмедів — напіввільне утримання з огорожею на кілька тисяч гектарів».

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com