Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мозок людини реагує на тварин найпримітивнішим чином
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 7859   
Вівторок, 30 серпня 2011 18:42

ТвариниНезважаючи на всю нашу отехнологіченность і урбанізованість, мозок людини багато в чому залишається в первісному вигляді. Зокрема він як і раніше запрограмований реагувати на тварин певним чином.

 

Коли люди бачать зображення звірів, практично весь час активуються одні й ті ж області мигдалеподібного тіла (воно відповідає за задоволення і біль, страх і винагорода). Іншими словами, при вигляді пташки на дроті, або акули на екрані кінотеатру, або кошеняти під ногами у нас пробуджуються процеси, успадковані від предків, що блукали на чотирьох кінцівках по мілководдю.

 

Ефект яскравий і постійний, відзначає Флоріан Морманн з Каліфорнійського технологічного інституту (США). Він відображає важливу роль, яку відігравали тварини в житті наших пращурів.

 

Експеримент проводився на людях, яким мала проводитись операція у зв'язку з лікостійкою формою епілепсії. Перед цим пацієнтам все одно слід було пройти енцефалографію. Морманн і його колеги показували учасникам не тільки тварин, а й людей, пейзажі, предмети. Оскільки практично у всіх активувалася права частина мигдалеподібного тіла, учені говорять про виявлення універсальної людської риси.

 

Цікаво, що зображення приматів і людей (адже теж тварини) не викликали такої реакції.

 

Слід також зазначити, що у хребетних - від риб до ссавців - є одна цікава особливість: вони віддають перевагу "сканувати" навколишнє середовище на предмет їжі і хижаків одним оком. Відповідно, працює при цьому тільки одна півкуля - як і в описаному експерименті.

 

Хотілося б дізнатися тепер, пишуть вчені, що відбувається з інформацією про тварину до того, як вона потрапляє в мигдалеподібне тіло.

 

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com