Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Європарламент закликав Україну зайнятися захистом популяції риб в Чорному морі
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 6993   
Середа, 14 вересня 2011 18:18

europarlamentСьогодні, 13 вересня, Європейський парламент прийняв резолюцію в якій вимагає від прибережних чорноморських держав підтримувати і застосовувати нову спільну політику рибальства, спрямовану на захист рибних запасів у Чорному морі та джерел доходу місцевих рибалок.

 

"Розвиток ситуації в Чорному морі викликає сильне занепокоєння. Якщо не вжити термінових заходів, Чорне море перетвориться на мертве море", - заявила, виступаючи на пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі, автор резолюції, депутат від Болгарії Іліана Малинова Іотова. Згідно з резолюцією, багато екосистем Чорного моря серйозно порушені, що безпосередньо пов'язано з рибальством, кліматичними змінами і забрудненням навколишнього середовища. Європарламентарії заявили, що нова політика, спеціально розроблена для Чорного моря і включена як складова частина в майбутню реформу єдиної політики рибальства ЄС, "має дозволити зберегти і поліпшити рибні запаси під егідою Європейського союзу". "Щоб поліпшити стан справ, необхідно співробітництво держав Чорного моря", - підкреслюється в резолюції Європарламенту. У зв'язку з цим євродепутати привітали зусилля Європейської комісії щодо створення робочих груп з Росією і Туреччиною. Європарламент розцінив це як "крок в правильному напрямі". Разом з тим, парламентарії висловилися за необхідність залучити до цієї роботи Україну і Грузію. У резолюції сказано, що нинішня практика квот на щорічний вилов риби для кожної держави не повинна залишатися єдиним правилом регулювання рибальства в Чорному морі.

 

Документ закликає до "рішень на довгострокову перспективу, таких, як багаторічні плани, підкріплені науковими даними", які одночасно дозволять поліпшити економічну ситуацію в риболовецькому секторі та стан екосистем Чорного моря. На думку європейських депутатів, багато проблем, з якими в даний час стикаються держави Чорного моря, пов'язані з відсутністю відповідних інституційних структур, які б координували та забезпечували управління рибальством. Резолюція закликає Єврокомісію розглянути питання про створення нового регіонального органу, який би зміг на довгострокову перспективу посилити і розвинути взаємодію між науковими установами, рибалками та переробниками в регіоні Чорного моря.

 

Нагадаємо, в грудні 2010 року заступник директора Інституту біології південних морів з наукової роботи, доктор біологічних наук Юрій Токарєв заявив, що через погіршення екологічної системи Чорного моря значно скорочується популяція цінних сортів риби.

 

По матеріалах telegraf.by

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com