Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Свербіж вотчинства - хвороба заразна!
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 8535   
Четвер, 15 вересня 2011 12:58

 

Качині угіддяСвербіж вотчинства, наче заразна хвороба, продовжує не давати нині спокою багатьом наполеонам Львівських масштабів. Мабуть, вважаючи себе пупом Землі, кожен з них під шумок про розвиток підприємництва та іншого патякання намагається урвати й собі ласий шматок і бажано за рахунок громади.

 

Показовим щодо цього є  багаторічне  нахабне намагання позбавити Львівське міське  УТМР найкращих качиних угідь таким собі зовні нібито й не дуже видатним ТзОВ «Карпатський водограй», яке контролює керівник «Карпатбуду» п. Карвацький.

 

Усупереч теперішнім, модним, антимисливським, святенницьки-гуманним закликам українських псевдозахисників природи на зразок п. Борейко, увесь цивілізований світ визнав культурне полювання як важливий елемент підтримки агро-мисливського балансу та збереження багатства і розмаїття тваринного та рослинного світу. А на величезних ставах «Лісневичі», що поряд із Пустомитами, які славилися на всю округу багатством дичини та мальовничими краєвидами, мисливвці бахкали ще за Цісаря. Та й тепер ці угіддя закріплені за Львівською міською Радою Українського товариства мисливців та рибалок рішенням Львівської обласної Ради. Але, правду кажуть старі мисливці, що кожне полювання – це дар долі і в сучасних українських реаліях це навряд чи може довго тривати. Десь, щось, а таки обов’язково має трапитися, звалитися на погибель наших ловів й споконвічних озерних угідь, повинна чомусь дозріти якась пакость і вони, на жаль, праві.

 

Продовжувалось нормальне полювання для народу на лісневицьких ставах до 2003 року від Різдва Христова, коли названа вище особа надумала городити свій «город» як «відпочинковий комплекс», здебільшого для потреб місцевого начальства і «крутеликів» заради їхньої «розслабухи» з гостями різної статі, усулжливою челяддю, пікніками, «риболовлею», юшкою та «гопалками» аж до раня.Тепер віхідного зійде з автобуса львівський мисливець і ось воно пугало, що повідомляє про «Карпатський водограй». Здається, все просто, заходь на озера і (згідно з правилами) відійшовши від будівель на 200 метрів, розчохлюй рушницю та йди собі, полюй. Аж ні, час від часу на дамбі з’являються так звані «охоронці» «відпочинкового комплексу», при чому іноді навіть з нарізними карабінами. (Звісно ж ці «охоронці» не мають жодних законних дозволів на збройну охоронну функцію озер.) І починається з’ясування відносин з матюками, бо жодних пояснень щодо неправомірності перешкоджання проведенню полювання вони й чути не бажають. Якщо мисливців - группа, то вони просто «чхають» на вимоги покинути стави. Якщо ж полює якийсь самотній старенький дідусь, то тут перемога на боці «охоронців» «Карпатського водограю».   

 

Ось так волею одного дядька з тугим гаманцем у нас, виявляється, можна незаконно заборонити та не зважати на права тисяч добропорядних гродадян. Приблизно так, потроху п. Карвацький і кампанія відчули себе князями у нібито «своїх» удільних володіннях. Ну, а мисливцям, просто збирай віче і до Києва виряджай посланців, мовляв угіддя в нас багаті, а от законності в них бракує.

 

Самопроголошені «нові» «озеровласники», які по суті такими не є, бо всі природні ресурси в Україні належать народу, загородили увесь багатокілометровий комплекс озер і ставили перепони для мисливців. Ловецька ж громадськість мовчати не мала наміру. Тож збиралася разом: шум, гам, хоч всіх святих винось. Обурення справедливе, оскільки ТзОВ «Карпатський водограй» є лише  співорендарем лісневицьких ставів спільно з Львівським міським УТМР. Профілі в ціх організацій, щоправда, дещо різняться, але як суб’єкти господпрської діяльності вони цілком рівноправні. На цьому неодноразово наголошував начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства п. Дейнека. Але п. Карвацький вкупі з місцевим прокурором неправильно розуміли суть речей і від цього чудили час від часу. Останній, на прохання першого, час від часу намагався і намагається взагалі забороноти полювання, всупереч дозволу обласного управляння юстиції, мовляв, на дамбах озер можливі «прогулянки» високих гостей «Карпатського водограю» і бахкання їм може зіпсувати апетит. Керуючись такими прокурорськими липовими грамотами, можна подумати, що на Львівщині можна взагалі заборонити ведення мисливського господарства, адже наша область є однією з найбільш густозаселених. Та, дякувати Богові, це лише місцеве протизаконна ініціатива правоохоронних органів.


Тим часом зростає соціальне напруження серед місцевих мисливців, конфлікт набуває дадалі більшого розголосу і скарги летять у всі інстанції.

 

Беручи приклад із «Карпатського водограю», місцеве, таке собі ПП «Либідь» тишком нишком загарбало й собі водно-болотні угіддя Львівського УТМР у тому ж таки районі, але вже між селами Підсадки та Береги. До цього ПП «Либідь»  там долучилося й ще одне таємниче ПП, власником якого, подеякують, є якась «шишка» з міліції. Ці «підприємці» домоглися більшого, обгородивши «свої» озера  та чималий шмат землі на підступах до водойм величезним парканом, вяли та й знищили екскаватором довколишні болота, у такий спосіб позбававши середовища існування десятків дисяч мисливських птахів. Це ще один доказ того, що сверблячка вотчинства стає у нас заразною хворобою та завдає катастрофічних втрат довкіллю.

 

Отже, окремі приватні особи на Львівщині грубо нехтують правом крупного громадського об’днання мисливців, яке, як зрештою, й інші громадські об’’днання громадян, є важливою складовою нашого суспільства. Сьогодні товариства мисливців – показові осередки демократичного народного самоуправління, а, як відомо, повсякденне реальне життя людей на 90% залежить не від державних установ, а саме від місцевого самоуправління. Ніхто відкрито сьогодні не заперечуватиме  корисність об’єднань громадян, і протизаконне зазіхання на їхні права можна вважати ще одним доказом зростаючої реальної загрози демократії в Україні.

 

Ну, а що ж до «Карпатського водограю», то він і нині не вгамовується, навіть програвши УТМР усі суди, аж до Вищого господарського суду України. Днями він «організував» ще один протест районного прокурора на проведення полювання в. «Лісневичах». Прокурор, нібито керуючись Законом України про милвське господарство», зажадав, щоб полювання припинили, адже мисливці не погодили лови з співорендарем угідь – «Карпатським водограєм». У запереченні на протест прокурора голова Львівської міської ради УТМР п. Дуда довів до відома прокурора, що у «Законі про мисливське господарство» зазначено, що погоджувати свої дії з співорендарем мисливці повинні лише в разі будівництва біотехнічних споруд та проведення інших біотехнічних заходів. Для проведення самого процессу полювання отримувати погодження співорендаря угідь законом не вимагається. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com