Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вовкогона плекатимуть у Львові
( 9 Votes )
Написав Юрій РУДЕНКО Переглядів - 4306   
Четвер, 13 жовтня 2011 21:42

Великий Блакитний Гасконський Гончак Вальдемар ОлдакВіднедавна утримувати чисельність поголів’я вовків  на  прийнятному рівні в Україні дедалі важче, адже на вимоги Євросоюзу у нас запроваджено строкові обмеження полювання на сіроманців. Для часткового вирішення цього болючого питання нещодавно у Львів (уперше в Україні) з Французської провінції Гасконь завезли цуценят рідкісної породи вовкогонів — великого блакитного гончака, який (чи не єдиний із сучасних порід собак) здатний дати гідний бій сіроманцям.

«Плекатимуть вовкогонів у нашому місцевому розпліднику «vom Berufsjeger» («Від професійного мисливця»), який уже тривалий час діє під егідою Міжнародної кінологічної федерації та Кінологічної спілки України.

 

Grande_bleu_de_Gascogne Юрій РУДЕНКО«Батьківщиною цих псів вважають однойменне поселення Гасконь, куди їх ще у ХІV столітті з Арденна привіз відомий воєначальник Гастон Фебус (Сяючий) граф де Фуа, — розповів керівник розплідника Вальдемар Олдак. — А пращурами цих собак були легендарні гончаки св. Хуберта (покровителя всіх тамтешніх мисливців). Історичні джерела свідчать також, що цих псів дуже цінив король Генріх ІV. Ця порода колись була широко поширена на півдні та південному заході Франції, її справедливо вважають родоначальником усіх гончаків, які походять із півдня цієї країни. Важливо, що їх від самого початку розводили для ловів крупного звіра — ведмедя, вовка та кабана. Необхідні для цього якості в них збереглися й понині, і вони здатні безстрашно переслідувати будь-якого звіра (зокрема, й лиса та зайця) і працювати й у зграї, й окремо. До того ж їхній орлиний зір, феноменальний нюх, розміри та витривалість дозволяють це робити у надважких гірських умовах і за великих снігів, що є дуже актуально для України. До того ж вони досить універсальні і можуть працювати й по дуже давньому сліду.  Наразі в нашій країні нині нема іншої породи собак, здатних на таке.

На Заході цю породу традиційно називають «Королем усіх гночаків», бо зовнішність великого блакитного гасконського гончака вирізняється яскравістю та самобутністю. Як бачите, навіть вигляд кількамісячного цуценяти говорить про те, що з нього виросте рослий і крупний собака (до 35 кг), з міцною будовою тіла та сильними м’язистими кінцівками. Але навіть за цієї атлетичної будови він не створює враження важковаговика, а виглядає дуже витончено. Його висока шия, гордовиті, аристократичні вигини, легкість рухів виглядають дуже ефектно, адже його пращури й направду оберталися у вищому світі. Окрім того, його крупна голова з великими обвислими вухами, темно-карими очима, що мають сумний і задумливий вигляд, нікого не залишать байдужим. Винятковий зрештою і його колір, який здалеку видається блакитним, а зблизька — чорний із білим крапом.

 

Газети Львівської міської ради "Ратуша"

www.ratusha.lviv.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com