Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості ловлі щуки осінню
( 10 Votes )
Написав rybachok Переглядів - 9639   
П'ятниця, 14 жовтня 2011 13:10

Осіння щукаНа активність щуки сильно впливає зниження температури води. Всім відомо, що риби відносяться до холоднокровних тварин. З цього всі біологічні процеси в організмі сповільнюються з пониженням температури навколишнього середовища. У холодну пору року щука найменш активна, щоб зберегти енергію. Тому зубастий хижак може довгий час вичікувати здобич в укритті. І здобич її приваблює більша щоб не дарма витрачати сили. Восени температура води сягає позначки зимової, лише на невеликих мілководдях вода злегка прогрівається.

 

Звідси висновок - з кінця жовтня і до льодоставу, щуча активність носить короткочасний характер. Головне завдання рибалки, потрапити на неї. З досвіду можу зауважити, що вечір завжди рятував ситуацію, можна припустити, що активність щуки припадає на другу половину дня.

 

Ну і звичайно не варто забувати про погодні фактори. На успіх рибалки впливає і погода. Велике значення має стабільність тиску та умови освітленості. Здавалося б, в сонячну, приємну для людини погоду щука повинна активно полювати, а не тут то було вона прагне сховатися від сонячних променів. Та й потенційна жертва, міняє щось у своїй поведінці і стає або невразливою, або знаходиться на тих ділянках водойми, які неприйнятні для щуки. Восени вода стає більш прозора, на щуку такий чинник впливає гнітюче. А от у похмуру погоду скоріше всього тиск або незначно падає, або стоїть на місці, що сприяє кльову. Вітер так само має певний вплив. Точніше в його відсутність щука більш полохлива. Але і сильний вітер, мало сприяє активізації хижака. Однак вітерець зі швидкістю до 5-7 м / с, якнайкраще підходить для щучої рибалки. Пам'ятайте! Не можна порівнювати комфортність погодних умов для людини, з комфортністю цих же умов для риб.

 

На активність клювання так само впливає фаза місяця. Я помітив, що перша і остання чверть місяця припадають на пік активності. Важко пояснити причини, але факт є факт.

 

Не забуваємо про  вибір приманок. Важко судити про те, де і на що буде краще всього клювати, але основні типи приманок можна відзначити. Воблери і оберталки - ось дві основні приманки. Але й не варто скидати з рахунків коливалки. Їх недолік це не можливість повільної проводки, а осіння щука не дуже жвава. Аналогічна картина з гумою - на дрібних ділянках її взагалі важко застосувати. А використання невеликих твістерів чи віброхвостів скоріш за все приведе до клювання окунів.

 

Радити певні вертушки та воблери немає сенсу, великий вплив має кормова база та особливості місцевості. Воблери краще використовувати плаваючі, що добре грають і розміром не менше 12 сантиметрів ті, у яких при малій швидкості видно яскраво виражена гра з великою амплітудою коливань. Щодо вертушок однозначно - з широкою пелюсткою, 4-5 номери, які добре працюють на невеликих швидкостях.

 

Удача залежить від наполегливості, але не варто занадто довго затримуватися на одному місці. Не чекайте сонячної погоди, відправляйтеся в бій наперекір погодним умовам, і осіння щуча рыбалка неодмінно принесе вам масу задоволення!

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com