Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
"Сколівські Бескиди" на стежині війни
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 7422   
Четвер, 20 жовтня 2011 13:30

 

Сколівські БескидиКожен із нас має своє індивідуальне ставлення до дикої природи і її значимості в повсякденному житті. Але для більшості з нас вона є джерелом життєвих сил. Звідси й походить бажання зберегти унікальні куточки природи, і нині його втілюють, здебільшого, у нацпарках. Десь це відбувається активніше, десь — не дуже.

 

Візьмемо, для прикладу, теперішню «війну» між нашим місцевим національним парком «Сколівські Бескиди» та деякими навколишніми сільрадами, які, схоже, переймаються зовсім іншими проблемами, аніж сприяння розширенню меж природоохоронної установи. Очевидно, не указ для них і накази Президента України про доведення обсягів наших заповідних площ до загальноєвропейських норм. Слід звернути увагу й на те, що у цьому конфлікті  йдеться зовсім не про ущемлення прав місцевих селян за традиційну господарську діяльність, адже йдеться про створення так званої буферної зони, яка є місцевістю з природним або частково зміненим станом ландшафту, що оточує найбільш цінні, повністю заповідні ділянки екологічної мережі нацпарку та покликана захищати їх від дії зовнішніх негативних факторів.

 

«Каменем спотикання стала територія трьох мисливських обходів, — розповідає головний мисливствознавець нацпарку «Сколівські Бескиди» Василь Гошовський. — Узявши їх під свою опіку ми, звісно ж, візьмемо додаткову охорону для них. Внесення цієї території в межі нацпарку цілком логічне, адже наша установа конче потребує буферної зони для надійнішого захисту цілком заповідних територій. Нацпарк впритул оточений із одного боку мисливським господарством «Тустань», з іншого — таким же господарством «Ведмежа», цілковите «оточення» відбудеться, коли віддадуть угіддя державного резерву такому собі ПП «Княжий трофей», що діє під кураторством місцевого начальства. Якщо подивитися на карті плани розташування «Княжого трофею», то видно, що воно глибокою підковою вклиниться аж до гори Парашки вглиб нацпарку, і таким чином місцеве цабе, майже нічого не вкладаючи у ведення мисливського господарства, матиме царські полювання, користуючись тваринним ресурсом нацпарку. Звіра не прив’яжеш і йому не поясниш, що заходити у цей «мішок» завширшки у два—три кілометра не варто. До того ж в горах дуже важко визначити ці межі чітко. Втілити ж закордонну практику повного затягування території нацпарку парканом неможливо. «Княжий трофей» — безперечно, буде зоною ведення активного відстрілу дичини і, безумовно, в загалом в цьому районі її згодом буде менше, аніж скажімо, вглибині нашого нацпарку, де полювання взагалі під забороною.

 

Приватні особи з «Княжого трофею» мають, звичайно, більші можливості у здобутті погоджень на отримання цієї території під свою опіку, аніж така бюджетна установа, як нацпарк. Це помітно навіть на практиці. Такі сільради, як Крушельницька та Корчинська, спочатку дали своє «добро» нацпарку, а потім різко передумали і разом із Підгородцівською сільрадою дали погодження новоствореному «Княжому трофею».

 

«Фактично єгері нацпарку задурно для когось вирощуватимуть дичину, — приєднується до думки мисливствознавця нацпарку й начальник відділу оперативного контролю Держекоінспекції у Львівській області Микола Барабаш. — Загалом дуже дивно, що при утворенні нацпарку «Сколівські Бескиди» зазначену територію одразу ж не внесли до його складу. Треба ще з’ясувати, чи не були тоді ці землі зарезервовані для подальшого заповідання, згідно з профільними державними програмами збільшення територій природоохоронних зон. Хочеться вірити, що Держуправління природних ресурсів та Управління лісового та мисливського господарства зважать всі «за» і «проти» під час остаточного вирішення цього питання».

 

«Ідея збільшення території нацпарку, звичайно, благородна, — висловлює своє бачення проблеми директор мисливського господарства «Тустань» Сергій Черняк. — Але з новими територіями прийдуть і нові клопоти із їх охорони, а в горах це втричі важче, аніж, скажімо, на рівнині».

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com