Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вовки не такі розумні як вважалося
( 20 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 7287   
Середа, 02 листопада 2011 14:15

ВовкиЗдавна вовків вважали одними з найбільш кмітливих тварин, що підтверджує і спосіб, яким вони полюють - хижаки женуть здобич на іншого члена зграї, що сидить у засідці. На підставі цього був зроблений висновок про те, що вовки є високо соціалізованим тваринами, оскільки вважається, що без спілкування між членами зграї вони не змогли б координувати свої дії.

 

Тим часом, висока соціалізація у цих тварин може виявитися міфом - на думку американських зоологів, щоб полювати подібним чином, вовкам зовсім не потрібна ні координація, ні комунікація.

 

Виявляється, для того, щоб полювати зграєю, особливий розум вовкам не потрібен - переслідуючи здобич, тварини дотримуються двох простих правил, а для цього не потрібна ні взаємодія між хижаками, ні координація дій членів зграї.

 

Вченими була створена комп'ютерна модель полюючої зграї вовків, в якій п'ять віртуальних тварин наздоганяли здобич. Кожен хижак повинен був слідувати двом простим правилам. Перше з них наказувало бігти за здобиччю, поки відстань між ними не скоротиться до певної мінімальної величини, а друге правило - при досягненні цієї відстані вовк повинен відбігти від інших хижаків, які також наблизилися до жертви.

 

При вступі в силу обох правил, зграя віртуальних вовків почала поводитися, як реальні хижаки, тобто, коли здобич була наздогнана, вовки починали її оточувати. Якщо жертва намагалася повернути ліворуч або праворуч, один з хижаків теж кидався в сторону, щоб відстань між ним та іншими членами зграї залишалася незмінною. У результаті жертва як би виявлялася в засідці, але насправді ніяких цілеспрямованих дій, щоб загнати жертву в засідку, з боку вовків не робилося.

 

Звичайно, для шанувальників цих розумних, сміливих і красивих тварин такий висновок учених стане великим розчаруванням, адже їхній розум поставлений під сумнів. Зоологи вважають, що вовки все-таки не настільки кмітливі, як думають, що і підтверджують результати експерименту. Щоб виконати ці два простих правила, особливого розуму не потрібно, як не потрібно і координації дій членів зграї. Зоологи вважають, що повадки вовків не надто відрізняються від поведінки койотів або шакалів, що живуть поодинці і збираються в зграї лише в тому випадку, коли потенційна здобич об'єднується в групу.

 

Правда, вчені не виключають, що хижаки, в тому числі і вовки, можуть об'єднуватися у зграї не тільки заради спільного полювання, а й з інших причин. Автори дослідження відзначають, що результати проведеного ними віртуального експерименту потребують підтвердження - необхідні спостереження за реальними тваринами в природних умовах. Тим не менш, вже є деякі реальні підтвердження отриманих результатів. До цього інша група зоологів прийшла до висновку, що в певний момент ефективність полювання вовків перестає залежати від кількості членів зграї.

 -----

Планируете ремонт в офисе? Быстро закончить этот долговременный процесс помогут решения от компании "А-класс". Компания предлагает офисные перегородки, качество и многообразие которых позволит быстро отремонтировать или перепланировать любой офис под Ваши нужды.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com