Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Про звіра і хутро на Чернігівщині
( 2 Votes )
Написав Олег Мірошниченко Переглядів - 9288   
Середа, 02 листопада 2011 15:23

На Чернігівщині, у Щорському районі, 5 листопада стартує сезон полювання на хутрового звіра - зайця, лисицю, єнотовидного собаку. Якщо випаде нагода - можна стріляти і вовка. Єдиними днями полювання визначені субота та неділя. "Відстрілка" на район коштує 300 гривень, міжрайонна - 350. Закриття сезону відбудеться 29 січня наступного року.

 

Зайця в угіддях малувато, лисиці - вистачає. Є до десятка вовків. (Минулого місяця вже підстрелили двох сіроманців.)

 

Принагідно варто згадати про місцевий ринок хутра. Минулого сезону за лиса давали до 100 грн., єнотовидку - 150, куницю лісову - 300 (кам'яну - 250). Попит на вовчу шкуру незначний, хіба що аматори-таксидермісти можуть запропонувати за неї 200-300 гривень. Норка коштує 60-80 грн., бобер 20-30, ондатра 10-15. Дорогою залишається і видра - близько двох сотень. Раніше її вартість сягала долара за сантиметр довжини, але основні покупці - китайці - почали збивати ціну. Загалом переважна більшість місцевого хутра транзитом через Московію прямує до рук "китайських умільців", які стрижкою і фарбуванням роблять з нього "соболя". Потім увесь цей крам має шанс потрапити на наші базари у вигляді шуб та іншого теплого одягу.

 

Зазвичай на півночі Чернігівщини найпоширеніша хутряна здобич мисливців (або браконьєрів) - лисиця, а найрідкісніший звір - видра. Основні тенденції хутряного ринку наберуть сталих форм після того, як випаде сніг. Усе залежатиме від спритності собак і влучності стрільців.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com