Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Опергрупу «Львівдержрибохорони» очолює колишній браконьєр?
( 5 Votes )
Написав zik.ua Переглядів - 4067   
П'ятниця, 04 листопада 2011 09:29

БраконьєрствоФігурантами проекту журналістських розслідувань «Хто тут живе?» стали очільник «Львівдержрибохорони» Богдан Герман та керівник оперативної групи Олександр Сторожук. Як з'ясували журналісти програми, Богдан Герман очолив рибінспекцію, не маючи жодного досвіду у цій галузі, а його підлеглий Олександр Сторожук працює на посаді природоохоронця, хоч свого часу був звільнений із попередньої роботи за... браконьєрство.

 

У 2005 році Олександр Сторожук влаштувався єгерем у Дрогобицьку організацію Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР). Втім, на посаді затримався недовго.

 

«Приходили численні скарги на діяльність нашого єгеря. Мисливці просили, зробіть щось із ним, бо їздить ночами і стріляє зайців. Його люди їздять на човнах озерами, ріками і б'ють рибу електровудкою, а Строжук охороняє їх на березі», – розповів керівник Дрогобицької організації УТМР Станіслав Кузьменко.

 

Втім, звільнив пан Кузьменко свого підлеглого тільки тоді, коли сам зловив його на браконьєрстві. Згідно із наказом, єгеря Олександра Сторожука звільнено із займаної посади за «неналежне виконання своїх обов'язків, а саме полювання з-під фар у нічний час».

 

Додаток

З посади єгеря звільнився, а от повернути організації два човни, що йому були дані на зберігання, чомусь забув. «Човни досі не можемо повернути», – тільки розводить руками Станіслав Кузьменко.

 

Після скандального звільнення фігурант програми влаштувався у «Львівдержрибохорону».

 

«Хто тут живе?» також отримав лист від ЗАТ «Трускавецькурорт», у якому, зокрема, йдеться про човен, вилучений «Львівдержрибохороною». Тоді Сторожук як учасник рейду, згідно із актом вилучення, отримав на тимчасове зберігання дюралюмінієвий човен-катер, хоч на той час був лише позаштатним працівником інспекції! Але човен досі... не повернув. Повідомлення про злочин «Трускавецькурорт» скерував у прокуратуру, але реакції – жодної.

Додаток

У фігуранта програми дві власних справи: майстерня з ремонту автомобілів у Дрогобичі та розведення риби у Добрівлянах. Хоч Олександр Сторожук і відхрещується від свого бізнесу, кажучи, нібито передав йому племіннику, журналісти програми з'ясували: керівник оперативної групи «Львівдержохорони» за сумісництвом – таки підприємець. Згідно із листом ДПІ у Дрогобицькому районі від 26.10.2011 р. Олександр Сторожук стоїть на обліку у податковій інспекції як суб'єкт підприємницької діяльності. А відтак порушив ст. 7 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».

Додаток

У Добрівлянській сільраді журналістам розповіли, навіть не заглядаючи в документи, що герой програми орендує озеро. У проекті роздержавлення Добрівлянської сільської ради за підписом Сторожука, зокрема, зазначено, що ставок орендовано «для розведення риби». А з рибалок, які хочуть порибалити на цьому ставі, беруть «символічну» плату – 15 гривень.

 

«Риборозведення не суперечить спортивному риболовству. Він її за свої гроші розводить, доводить до товарного вигляду і продає», – впевнений іхтіолог «Львівдержрибохорони» Орест Пруст, який прийшов на червоний диван замість головних героїв передачі.

 

Втім, у «Львівдержрибохороні» своїм працівником задоволені. І недарма, адже показники в Олександра Сторожука – одні з найкращих. Якою ціною вони досягаються, дізнавалися журналісти «Хто тут живе?».

 

Дрогобиччанин Михайло Головей згадує: «У липні я із друзями відпочивав на березі річки. Заїхав до русла річки, щоб витрусити килимки. До мене під'їхав Cторожук і почав говорити, що я мию машину. А я ж не мив зовсім. Сів у свою машину і, думаю, від'їду. Вони ж вистрибнули з машини, витягнули мене і почали бити, одягнули наручники. Я ж кажу: «Тут машина гравію грузиться, а ви тут до мене? Вони ж мені: «Тебе то хай не хвилює!». Потерпілий звернувся зі скаргою в прокуратуру, але, замість захисту, отримав відповідь, що Олександр Сторожук «не порушив посадової інструкції», і... штраф у сумі 180 гривень!

 

«Це – факти, і дуже показові факти. Навколо Олександра Сторожука – найбільше проблем. Як така людина може спокійно і далі займатися своєю діяльністю, компроментуючи цим самим службу рибдержохорони?», – резюмував ведучий програми Дмитро Добродомов.

 

 

zik.ua

 



Коментарі  

 
#2 Bohdan 05.11.2011 15:48
Знаєте, хіба можна цим здивувати громадян, чию країну очолює колишній ЗЕК?? :lol:
 
 
#1 Степан Сало 04.11.2011 23:07
Рибні інспектори - корумповані і наглі чиновники, вони на відстоюють а навпаки шкодять інтересам держави.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація






Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com