Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Роздуми затятих гончатників - Великого блакитного гончака
( 17 Votes )
Написав Le Chasseur de Sanglier - Переклад Ostt, Юрій РУДЕНКО Переглядів - 5665   
Субота, 05 листопада 2011 14:41

Великий блакитний з ГасконіКлод Лішьєр є особою, про яку неможливо не згадати, говорячи про Великого гасконського гончака. Він є власником собак цієї породи вже протягом 30 років, а його батько тримав цих гончаків ще раніше і заколисував свого сина історіями про цих собак.

 

Коко, як його називають близькі, завжди підтримував розвиток цієї породи. В “Мисливці на кабанів” (№ 34 за листопад 1999 року) він сформулював побажання ефективного прогресу в цьому. Фото в компанії Жільбера Маркаціо з його зграєю собак ілюструє перемогу Великих гасконських гончаків ( 98 атестатів) на атестаційному полюванні в Лісі Орт ан Шафет.

 

“Сьогодні численність зростає повільно, і ці пси більше використовуються для полювання кабана на півдні Франції. Порода поширюється і за кордоном Франції, моїх собак беруть мисливці Італії, Голландії, США і навіть Південної Америки. Це дуже добрий гончак, гарно проявляє себе в полюванні кролика, і часто мисливці Франції використовують його лише в цьому полюванні. Я ж полюю тільки кабана з моїми псами і щоразу в середньому використовую до 8 собак. Коли сезон закінчується, я йду наганяти собак в угіддя Костебель в Андре Турнейр один раз на тиждень. Це дозволяє вчити молодих гончаків і тримати форму старшим.»

 

Клод ЛішьєрВеликі блакитніі гасконці – музика гон

«Я маю зграю, яка більше ніж чудова. Гончаки розумні, особливо коли кабан поранений. Вони не лякливі, але обережні. Якщо на полюванні є собаки інших порід, буває по різному. Минулого року я втратив двох Великих блакитних гончаків. Вони дозволили себе смертельно поранити. Звичайно, близький контакт та настирливі хватки не потрібні. Коли я починав полювати – мої собаки більше працювали як шукачі. Не пишіть цього, але полювання змінюється і не завжди в доброму напрямку. Зараз в угіддях є багато кабана, що не дозволяє використовувати найкращі властивості Великого блакитного гасконця, а саме, як гончака по кров’яному сліду.

Щодо критики про повільність цих собак – я відповідаю так: наприклад, полювання з швидкими гончаками звісно теж має свої незручності, бо швидкі пси перейдуть чотири квартали лісу, а мисливці на номерах так і не зорієнтуються де звір, а тому я такого полювання не люблю. Великий блакитний з Гасконі - це гончак який правильно полює кабана, він має дуже гарний голос і мисливці на номерах отримують масу задоволення ще до того, як побачуть кабана.»

 

Великі блакитні гасконці Гурда Естеля

«Пошуки гончаків цієї породи для власного розведення я розпочав, за порадою Роже Башала, на землях Прованса в пана Пагането. Для початку я взяв двох братів «Раджу» і «Рапіда». Інших я добирав в гирлі Верден. Отже можна сказати, що мїй завод розпочався від гончаків Гурда Естеля. Подальші в’язки я робив з собаками пана Лапорта д’Оріяк, який був власником «Саксо», виняткового гончака з відмінною роботою по зайцю.

Мої гончаки здобули багато дипломів по полюванню, два гончака були чемпіонами з робочих якостей і десять собак були чемпіонами Франції по екстер’єру.

Я мав добрих гончаків і з винятковою роботою по сліду: «Цезар», «Міро», «Тайо», «Тромпета», в цей же час я вже був власником «Саксо». Але найбільш виразно пам’ятається «Урса», яка мала винятковий нюх і могла добами працювати по кабану.»

Трофей Роже Башала

«В час росту національного розведення породи, яке відбулося в Салоні Прованс, Уго де Гурд Естель був визнаний найкращим по робочим якостям. Я ж отримав кубок Башала, який характеризує найгарнішу зграю всіх порід представлених в нашому клубі.»

розповідав Клод Лішьєр


Жільберт Маркаціо і його дочка Мод виграли кубок Середземноморської Європи з полювання на кабана зі своєю зграєю великих блакитних гасконців.

 

Великий блакитний гасконець в самшиті«Мова йде про атестат з полювання по вільному кабану, організоване Італією та Олімпійським комітетом. Три держави були представлені на змаганнях: Італія, Іспанія та Франція. Крістіан Крузе, президент нашого клубу, захищав кольори Великих блакитних гончаків. Ми, з моєю дочкою Мод, погодилися приймати участь. Дочка моя лікар-ветеринар і захоплюється собаками з дитинства.

В Італії, згідно з умовами змагань, жоден слід не був показаний заздалегідь. Шість собак, які брали участь, вирушили у вільний пошук. В угіддях окрім кабана було також чимало косуль та лані. Наш Великий блакитний гончак «Алаї» отримав 170 балів, і таким чином наша зграя завоювала золоту медаль.

Мене вибирали три рази для участі в кубку Франції з полювання кабана. Спочатку ми співпрацювали з Клодом Лішьєром, але потім два рази були конкурентами в змаганнях. Ми мали непогані результати в атестаті робочих якостей.

Я полюю кабана на землях Нижня Ардеш в лісах Салава, Вогпас, де відбуваються визначення робочих якостей ( атестування) по кабану. Наступного року це вже буде двадцята участь у випробуваннях. Я тримаю цих гончаків з 1986 року. Свої перших собак я брав в пана Рібулє з Роштаї на Луарі. Помалу я почав своє розведення цієї породи. Зустрічався з Крістіаном Крузе, який мені дуже допоміг, він дуже добрий гончатник.

Найбільше бажання зараз – передати факел ведення породи молодим мисливцям, які цікавляться породою. Лінії своїх собак я передаю Жюльєну Біго, який полює в Ен, повязавши його «Урсану» з легендарним «Скорпіо», моїм гончаком, який завоював національний кубок 2005 року.»

 

Великий блакитний гасконець в самшиті.

«Я полюю в Ардені, це біосфера самшиту (чорний терен). В таких умовах цей пес добре проявляє себе. Гончак в таких умовах рідко йде по сліду через необхідність, скоріше це питання принципу. Кількість кабана колись була там дуже великою, але з часом вона зменшилася, що є добре для полювання з гончаком. Останні два сезони були кращими, аніж полювання в цих угіддях десять років назад. Нині краще проявляються переваги породи, особливо в близькому контакті зі звіром. Коли напускаєш 8 або 10 гончаків, вони працюють в зграї, а не кожна індивідуально. Коли працює зграя по кабану – це вражаюче дійство. Голосові якості собак просто незабутні.»

 

Розповідав Жільберт Маркаціо 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com