Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Андре Марті і Великий блакитнй з Гасконі
( 4 Votes )
Написав Le Chasseur de Sanglier - Переклад Ostt, Юрій РУДЕНКО Переглядів - 4856   
Субота, 05 листопада 2011 15:05

Великі блакитні гончакиРазом з Роже Башала та Андре Лагардом – Андре Марті є символічною фігурою в Клубі. Він полює кабана в Корбьєр з великим блакитним гасконцем.

 

«- Великі блакитні гончаки - це старовинна порода, початок історії якої йде з Середньовіччя і Гастона Фоебюса, який полював зі згрєю цих собак на вовків, ведмедів і кабанів в П’ємонті.

Цей великий гончак розглядає околиці з висоти свого росту, потужний і стійкий. Специфічні якості породи – це старанність і мудрість в контакті зі звіром. Тонкий нюх - це основа, яка дозволяє переслідувати звіра протягом 3-4 годин, - з тремтінням в голосі розповідає Андре Марті - арбітр, який судив Великих блакитних гасконців під час національної виставки 2010 року.- Великий блакитний гасконець наділений голосом особливо сильним і дзвінким. Цей голос має специфічну характеристику, він змінюється тон і тремтить. Ця важлива якість, особливо в горах, дозволяє слідкувати за ходом полювання та за розвитком експресії. Голос змінюється по мірі переслідування: по сліду, зряче переслідування, контакт.

Цей могутній голос з треморою перевертає угіддя, звір не затримується перед зграєю Великих блакитних гасконців.

Важливою є й сама краса полювання з цим гончаком - це не перевершена насолода гоном.»

 

Професія шукач

«В даний час цю породу деякі мисливці використовують лише як шукач, тільки для тримання сліду і наближення, а вже саме переслідування виконують фоксгаунди або англо-французські гончаки, які є швидкими в переслідуванні. В такій групі Великий блакитний гасконець виконує головну функцію – знайти звіра.

 

Повільно але впевнено.

«Великий блакитний гасконець є витривалим, але ця риса не для швидкого бігу.

Будова цього гончака більш подібна до гончака Святого Хуберта . Ця будова дозволяє довго йти по сліду з низько опущеною головою, віддаючи голос.

Проблема в тому що в теперішній час мисливець хоче собаку полівалентного, для всіх фаз полювання. Ось чому виникає думка, що Великий блакитний гасконець - це повільний гончак.

На ділі ж, якщо використовувати Великих блакитних на загінному полюванні, то швидкість вже й не так важлива. Кабан буде пересуватися туди куди вони його ведуть. Перевагою буде також нешвидкий рух звіра по лінії пострілу і в такому випадку легше здійснити результативний постріл.»

 

Угіддя Корбьєр

Андре Марті і Великий блакитнй з Гасконі«Протягом 20 років я є власником випробувальних угідь, єдиних у Франції для роботи французьких гончаків, в даному випадку Великих блакитних гасконців. Це інколи дивувало багатьох. Я пригадую, як президент національного клубу псового полювання прийшов подивитися на мої полювання. Звичайно, мої гасконці не мали швидкості англо-французьких гончаків. В той час в угіддях було небагато кабана і я випробовував на 5 чи 6 кабанах за сезон на 6 тисячах гектарів. Я мав можливість напускати зграю з 40 Великих блакитних гончаків, а загалом тоді я тримав сотню собак в псарні. Залишаю для вас можливість уявити вартість догляду за такою кількістю собак.»

 

 

Ностальгіяз минулимі часами

«В даний час в нашому регіоні територія поділена на шматки через різні непорозуміння, і на 500 га ми впольовуємо сотню кабанів. Використання великих гончаків ( мається на увазі Великих блакитних гасконців) в таких умовах стає проблематичним. В таких угіддях з великою кількістю дичини по відношенню до площі, нема більше потреби у великих псах, достатньо мати кількох ягдтер’єрів, або спанієлів.

Я жалкую про ті часи, коли я полював з Великими блакитними гончаками з Гасконі на великих територіях.»

розповідав Андре Марті.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com