Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Незвичаний рибальський трофей
( 2 Votes )
Написав 5-й канал Переглядів - 8687   
Четвер, 24 листопада 2011 13:29

СвятославНезвичайний трофей зловили під час риболовлі в Запоріжжі - у Дніпрі рибалка виловив меч княжих часів. Археологи схиляються до думки, що це може бути меч князя Святослава, сина княгині Ольги.

 

Меч було зловлено рибалкою Сергієм П'янковим під час ловлі хижої риби спінінгом.

 

Оправитися від такого улову житель Запоріжжя, до цих пір не може, адже хто міг подумати, що у той день на Хортиці замість риби з двадцяти двох метрової глибини рибалка дістане меч княжої доби?

 

«Може, він лежав на якихось каменях, і під ним була якась невелика ніша куди залетіла блешня і гачок встромився в іржу.

Гачок тримався буквально на якомусь міліметрі. Але цього вистачило, щоб дістати цей меч. Просто йому, видно, вийшов час лежати на дні. Йому потрібно було здатися», - розповів рибалка.

 

Дніпровську знахідку рибалка передав музею-заповіднику «Хортиця». Вчені відразу заявили: цій зброї не менше тисячі років, і належала вона якомусь вельможі. Ймовірно, що і самому князю Святославу. Такий попередній висновок історики зробили з насічок на рукояті меча. Адже саме поблизу Хортиці Святослав з дружиною потрапив в полон до печенігів.

 

«Тоді були знайдені мечі, і посуд, і різні коштовності, це були 1949-50 роки. На жаль, все це зникло і не залишилося для нас з вами. Але воно вказує, що тут, біля Хортиці відбувалися якісь драматичні, і безумовно, історичні події. Бо надто велика кількість знахідок», - прокоментував доктор історичних наук Георгій Шаповалов.

 

Найближчим часом знахідку відправлять на реставрацію. Фахівці сподіваються, що зможуть прочитати знаки на рукоятці меча, які і вкажуть на ім'я його колишнього власника.

 

5-й канал

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com