Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
По кров'яному сліду: важко у навчанні - легко в бою
( 7 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 4262   
Понеділок, 28 листопада 2011 13:59

Майстер-клас по кров'яному слідуВажко напевне назвати точну цифру кількості недостатньо влучних пострілів протягом сезону на полюванні копитних в масштабах ловецьких угідь України, але вона, безперечно - величезна. Підранок переважно йде і гине десь на поживу вовкам та лисицям, а у стрільця залишається осад від даремно загубленої животини. Така картина у наших західних колег спостерігається доволі рідко, оскільки майстерність пошуку по кров’яному сліду там поставлена на високому рівні, а отже й нам колись все ж таки треба ширше долучатися до світового досвіду у цьому плані. Черговим кроком у цьому напрямку й стало нещодавнє проведення дводенного майстер-класу клубом «HuntingUkraine на базі мисливського господарства «Тустань», що на Львівщині.

 

Місце проведення майстер-класу було обрано невипадково, адже директор цього господарства Сергій Черняк та деякі місцеві мисливці, як то кажуть, вже «собаку з’їли» у питанні пошуку підранків по кров’яному сліду за допомогою відповідно підготовлених собак. До цього їх змусила сувора реальність: по-перше, престиж господарства багато в чому напряму залежить від добору підранків, а по-друге, надто довгий пошук в горах – нерідко нелюдські навантаження, як для мисливця, так і для його чотириногого помічника.

 

Гори зустріли учасників майстер-класу пронизливим сирим морозцем, але тепло напалених грубок на центральному кордоні господарства, що у селі Дубина, швидко зігріло гостей, які почали з’їжджатися ще надвечір у п’ятницю. За люлькою та трав’яним чаєм обговорювали план проведення навчань та готовність до використання учбового матеріалу у вигляді крові звірини та ратиць, що були заздалегідь заморожені.

 

Несподіванкою наступного ранку стало те, що серед учасників семінару виявились навіть кілька не мисливців, але людей безумовно зацікавлених питанням використання собак в якості кров’яних слідопитів.

 

Більшість, пересівши в жорсткий кузов Газ – 66, подалася високо в гори для прокладання навчальних кров’яних стежок.

 

Дорога була важкою (особливо для пасажирів вантажівки, які під кутом 45 градусів намагалися втриматися на лавках) але прийнятною для всюдиходів, і на задану висоту сюди видерся навіть джип «Лексус» одного з Київських гостей. (А загалом трясло й кидало немилосердно.)

 

Біля вогнища, розпаленого єгерями біля сторожки, власники собак (після того як завдяки глінтвейну та «Єгермейстеру» припинили стукотіти від холоду зубами) навчилися закріпляти оленячі та кабанячі ратиці на палицях та правильно бризкати з пластикових пляшок кров’ю, яку перед цим зберігали замороженою з невеличкою добавкою лимонної кислоти.

 

Ну, а далі, як то кажуть, було діло техніки: через кожні два-три кроки відтискання ратицею на землі, пару крапель крові.

Головне, щоб той хто прокладає слід йшов трохи збоку від слідів ратиці. А ще через 10-20 метрів на стовбур ближнього дерева кнопками кріпили клаптики паперу для того аби завтра віднайти та контролювати напрямок прокладеного сліду. Усього було прокладено 8 слідових стежин.

 

Надвечір учасники семінару у товариській атмосфері прослухали під дичину теоретичну частину, в якій від фахівців дізналися про особливості використання нюху своїх хвостатих улюбленців, тонкощі направляння собак на сліду та в’язання кров’яного повідку.

 

Неділя була днем практики. Серед десятки собак були гончаки, лягаві, ретривери та норні. На тих хто дійшов до захованих на кінцях слідових стежинок кабанів та оленів у вигляді їхніх шкур, очікував сурмач, який на мисливському горні вигравав урочисту мисливську мелодію, яка дивними переливами перетікала від однієї гірської вершини до іншої.

 

Добряче потомлені та щасливі набутими знаннями, після теплого прощання з колегами, роз’їхалися по домівках.

 

Відео по темі:

 

Если в поисках рыбацкого или охотничьего счастья окажитесь в Одессе Вы просто обязаны посмотреть достопримечательности Одессы такие как: Дерибасовская улица, Приморский бульвар, Потемкинская лестница и много других. Конкретнее на что нужно посмотреть можна узнать на сайте otdyhaem.com.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com