Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Інспектор Нижньодністровського національного природного парку займався браконьєрством
( 4 Votes )
Написав Подробиці Переглядів - 4129   
Вівторок, 29 листопада 2011 10:29

Інспектор браконьєрКореспонденти "Подробиць" та екологи намагалися з'ясувати хто ж рибалить на території Нижньодністровського національного парку в Одеській області. Вони влаштували засідку на любителів незаконної ловлі риби. І дуже здивувалися, коли побачили, хто ж попався на гачок. 

 

Національний природний парк в гирлі Дністра: рибна ловля в цій заповідній зоні заборонено. Тим не менш, нам вдалося зафіксувати, як люди на човні витягують сітки. Разом з екологами в найближчій лісопосадці - влаштовуємо засідку.

 

Незабаром з'являється моторний човен з двома чоловіками. Один завантажує мішки в багажник автомобіля, захованого в очереті. Люди настільки захоплені роботою, що не помічають нашої камери. Потім заводять мотор і спішно ховаються, залишивши мішки на березі. Всередині - ще жива відсортована риба: товстолоб, щука, судак і карась - всього близько чотирьохсот кілограмів. В одному з утікачів екологи впізнають інспектора Національного парку, який повинен охороняти заповідник.

 

Іван Русєв, кандидат біологічних наук:

- Дуже багато фактів, які говорять про те, що це не робота інспектора - це робота браконьєрів. Це говорить про те, що буквально кожен день ресурси вилучаються!

 

Викликаємо міліцію і прокуратуру. Співробітники слідчо-оперативної групи складають протокол про правопорушення. Але от човен повертається ... На цей раз інспектор парку - з номерним знаком державним і службовими документами. Він стверджує: рибу він з помічником дістав з браконьєрських сіток, а від нас вони нібито не тікали, а просто побачили порушників і поспішали їх затримати.


Олександр Петренко, інспектор Нижньодністровського національного природного парку:

- Справа в тому, що там був човен - знімала сітки, і ось ми встигли лише дві сітки зняти.

 

Андрій Анастасов, кореспондент:

- Дії інспектора - у такій інтерпретації - виглядали б цілком законно, якби не одне але. Відповідно до існуючої інструкції, в разі виявлення безхазяйних браконьєрських сіток, снасті разом з уловом необхідно доставити на берег. Тобто виймати рибу з мереж - до складання протоколу - не можна.

 

У Державній екологічній інспекції дії інспектора називають браконьєрством. І вже створили комісію з розслідування інциденту. Винний співробітник тимчасово відсторонений від роботи, і, можливо, буде звільнений.

 

Павло Жила, начальник Державної екологічної інспекції України:

- Керівництво буде кож нести якусь Відповідальність. ЯКЩО за результатами роботи комісії віявіться и ряд інших людей, смороду будуть на 100% звільнені з системи.

 

Свої висновки комісія Держінспекції повинна зробити до дев'ятого грудня.

 

Відеосюжет:

 

 

По матеріалам "Подробиці", телеканалу "Інтер"

Андрій Анастасов, Ірина Романова, Ігор Мехоношин

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com