Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На Закарпатті виявили новий вид риби
( 4 Votes )
Написав Закарпатдержрибоохорона Переглядів - 8856   
Четвер, 01 грудня 2011 15:05

плитка паннонська25-26.11.2011 року іхтіологами Закарпатдержрибоохорони спільно з науковцями інституту рибного господарства УААН проведено іхтіологічні дослідження.

 

Метою робіт було підтвердження місць локалізації риби в зимовий період, визначення видового та структурно вікового складу іхтіофауни на зимувальних ямах р.Боржава в межах Берегівського району. 

 

Головним та несподіваним результатом даних робіт було встановлення нового виду, який на сьогоднішній день є відсутнім в переліку іхтіофауни не тільки Закарпаття, але й України. Цим видом після проведення морфометричних промірів виявилась - плитка паннонська (дунайська, Rutilus virgo). Сама ідентифікація виду була несподіванкою для місцевих рибалок, які як зазвичай ціле літо ловлять в'язя, а виявилось що це не він.

 

Основною диференціальною ознакою від звичайної плотви є нижній рот у формі півмісяця, кількість луски бічної лінії і самим головним - чорною очеревиною.

 

По матеріалам www.zakrib.com.ua

 Коментарі  

 
#1 Fedir 01.12.2011 19:07
Доблесна Закарпатдержриб оохорона знову не знає основної літератури :oops: !
Варто би вже взяти в руки книги перед гучними заявами про новий для України вид :lol: . Читайте 8) :
Долинский В. Л., Афанасьев С. А., Савченко Е. В., Абрамюк И. И. ПЛОТВА ПАННОНСКАЯ RUTILUS VIRGO (HECKEL, 1852) (PISCES, CYPRINIDAE) – НОВЫЙ ВИД ДЛЯ ИХТИОФАУНЫ УКРАИНЫ // Сучасні проблеми теоретичної і практичної іхтіології : тези IV Міжнар. іхтіологічн. наук.-практич. конф. (Одеса, 7–11 вересня 2011 р.). – Одеса : Фенікс, 2011. – 86-89 с.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com