Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
За побиття рибалок Михайлу Бойчуку дали 5 років умовно
( 1 Vote )
Написав Петро КОБЕВКО Переглядів - 8343   
Середа, 04 січня 2012 17:29

Побиті рибалкиЕкс-главу Заставнівського райради Чернівецької області Михайла Бойчука визнано винним у побитті рибалок.

 

Суд засудив його до п'яти років позбавлення волі - умовн. Такі ж терміни отримали його подільники-родичі: брат і зять. Вони також будуть відбувати 5 років умовно.

 

Охоронців ставка засудили одного до 5 років ув'язнення, а другого - до 6,5.

 

Кажуть, що адвокати потерпілих рибалок і прокуратура з вироком суду не погоджуються. На їхню думку, надто м’яке покарання нестиме Михайло Бойчук. Тому готується апеляційна скарга, у якій, напевне, вимагатимуть покарати Бойчука справедливо: позбавленням волі не умовно, а таки насправді.
 

Нагадаємо, що у квітні 2011 року Бойчук зі своїм братом, зятем і двома охоронцями ставка у Заставні жорстоко катував чотирьох рибалок, які без дозволу ловили рибу у ставку.

 

Людей приковували кайданами до електроопори, били битами, ламали ребра, вибивали зуби. Також стріляли з різних видів зброї. Завдяки ЗМІ про цю справу стало відомо президентові України та широкій громадськості. Катів закрили у СІЗО. Бойчуку вдалося одержати довідку про різні хвороби і уникнути ув’язнення. За цей час горе-рибалкам було відшкодовано збитки за побої. І вони вже просили суд суворо не карати катів. На захист катів виступили також московські попи.


Справа рибалок у Заставні підняла цілий пласт проблем цього району. Зокрема, стосунків керівників з простими людьми. Бо що б нам тепер не говорили, а два сторожі, прості українські чоловіки, сидітимуть у тюрмі через те, що служили вірою і правдою Бойчуку. Вони охороняли добро голови і його родини. І карали рибалок не за свою власність, а за чужу для них.

 

Тепер родина Бойчука на волі, а люди – у тюрмі. Якщо Бойчук не докладе зусиль, аби їх звільнити також, то його мораль впаде до найнижчої позначки. Шкода, що московські попи так щиро молили пощади Бойчуку, і у той же час не помітили простих українських людей. Шкода, що тисячі заставнівчан писали звернення з проханням випустити Бойчука, і ні півсловом не згадали про своїх односельців. Тих, хто є такими ж, як вони. Хто потерпає від розгулу розгнузданого і безкарного поміщика-ката. Бо досить легко могли помінятися місцями катовані рибалки зі своїми катами-сторожами. І, напевне, вони б поводили себе так само, як і їхні кати. Бо під кінець суду вони вже просили суддю не карати так жорстоко Бойчука. Мовляв, їм за рани заплачено. До того Бойчук платив за службу сторожам, що завдавали рани. Тепер платив за самі рани? Виходить, за гроші Бойчук міг купити собі все: катів, покатованих, свободу, попів і простих людей?.. А де ж правда? Ходить долинами… А неправда поміж нами…

 

Не забуваймо, що незабаром покарання нестиме ще один фігурант Бойчуківської справи. Це – головний лікар Чернівецької лікарні Халатурник. Він зумів Бойчука вберегти від взяття під варту, поклавши його до лікарняної палати. За якийсь час пану Халатурнику інкримінували злочини, пов’язані з господарською діяльністю та перевищенням службового становища. Зараз від тюремної камери його рятує застава і лікарняна палата. Одужає – буде відповідати. І не виключено, що сидітиме у тюрмі. За що? За те, що вигороджував ката?

 

Чому прості люди мають нести кару за того, хто над ними знущався, хто їх безкарно карав і ними керував?..

 

Найприкріше у цьому є те, що ці прості люди підписують листи на захист катів і просять суди цих катів не карати.

 

То хто ж вони, ці люди?

 

Петро КОБЕВКО, газета "Час"

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com