Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ведмежий тупик
( 9 Votes )
Написав Юрій РУДЕНКО - Кор. мисливського порталу «НuntingUkraine сom.» Переглядів - 8723   
Вівторок, 10 січня 2012 12:16

ведмежого племені масового канібалізмуОсь уже кілька років, як  ведмеді внесені до Червоної книги України і полювання клишоногих  вважається протизаконними і покаранням за це,  окрім космічного штрафу, тепер є ще й кримінальна відповідальність.

 

До чого це призвело можна судити по ситуації, яка складається у наших Карпатах. (За родом своєї діяльності автору доводиться досить часто бувати в глухих гірських куточках, збирати інформацію й бути свідком певних подій). На якийсь короткий термін повне припинення законних ловів призвело до  деякого збільшення поголів’я бурмил, і треба підкреслити, що це сталося саме за рахунок припинення  ліцензійних полювань. (Браконьєри з діда–прадіда, як стріляли, так і стріляють, причому і ведмедиць з ведмежатами,  і особливо в горах, де їх затримати практично неможливо та й не завжди хочуть це робити).

Нині ж єгерська служба спостерігає поширення серед ведмежого племені  канібалізму і до цього явища якраз і спричинила повна заборона ліцензійних полювань.  Якщо під час законного полювання  мисливствознавці намагалися вилучити з популяції старих самців (як правило трофейних), то тепер їх стає все більше, що й тягне за собою збільшення й внутрішньовидового хижацтва. Жеруть вони один одного більше восени і навесні. (Треба зазначити, що видовище це не для слабкодухих: ревисько лунає таке, що ледь дерева не валяться, а шматки видертого м’яса та кров розлітаються на декілька метрів довкола ведмежої бійки).

 

Треба зазначити, що канібалізм серед ведмедів давно вивчається вченими і вони сходяться на тому, що така поведінка характерна більше саме для самців і цьому є ряд причин. Старому ведмедю легше підкрастися та з’їсти ведмежа чи молодого ведмедя, аніж гасати за косулею чи кабаном. А самець в розквіті сил, особливо під час гону, намагається залишити ведмедицю без потомства з тим, щоб спонукати її потім до парування, або ж просто вбачає у підрослих ведмежатах суперників. Якщо  ведмедиця стає на захист своїх дітей, то часто гине й вона.

 

Повна заборона ліцензійних полювань ведмедя та зарегульованість рішень по  надзвичайних екстрених випадках з клишоногими  призвела й до того, що нині навіть сама єгерська служба, трапляється, вимушена свідомо й по-тихому йти на порушення закону, адже поява  в угіддях так званого «шатуна» (того ведмедя, який за лютої зими з якихось причин не заліг в барліг) змушує діяти швидко і не залишає часу на ходіння по численних начальницьких кабінетах і випрошування дозволу на відстріл небезпечного для людей хижака.

 

Ще одним наслідком нинішньої повної некерованості ведмежою популяцією є те, що вона трохи збільшилась також  за рахунок інших видів тварин. Це добре видно на прикладі кабанів, яких єгерська служба підгодовує зерном. Тепер на гірських підгодівельних майданчиках пасуться замість кабанів переважно ведмеді, що завдає прямих збитків мисливському господарству, які держава і не збирається компенсувати.

 

Таке видовище, звичайно,  не всіх радує  та мимоволі наштовхує на питання: а що ж далі?

 

Охоронна грамота для ведмедя рано чи пізно  може призвести й до прямого конфлікту з людиною, адже територія придатних для його існування угідь – не гумова і не розтягується. А відловлювати й переселяти «зайвих» звірів, як це робиться подекуди в Західній Європі, у нас ніхто  не буде! В разі чого в якомусь районі їх  у нас можуть просто оголосити поза законом й почати стріляти  поблизу певних населених пунктів всіх поголовно загонами озброєної кулеметами міліції, як це вже бувало на Далекому Сході!

 

Та вже тепер з великою долею вірогідності можна говорити про те, що повна заборона законного полювання ведмедя негативно скажеться на племені клишоногих (особливо на його віковому складі), яке історично склалося в Карпатах під дією полювання. А причина цієї заборони цілком очевидна: на догоду нашим хитро зробленим  «захисникам природи», які відпрацьовують величезні іноземні  гранти, владою України прийнято чисто популістське рішення без серйозного аналізу ситуації та без врахування іноземного досвіду в цьому плані. (До речі,  навіть деякі країни Євросоюзу відмовились виконати шкідливі  вимоги екологічно безграмотних «зелених» щодо повної заборони полювання на ведмедів.) Проблема з неконтрольованим ростом чисельності ведмедів – це ще, як то кажуть, «квіточки», адже справжня біда прийде до нас, коли псевдозахисники природи доб’ються внесення до Червоної книги ще й вовка.

 

Загалом насторожує в цій ситуації й те, що працівники наших місцевих мисливських господарств та державних лісівничих та природоохоронних органів, як зрештою й більшість інших громадян України, нині знову воліють говорити про наболілі питання більше пошепки, з тим щоб не накликати собі ще більше проблем з боку тупого й корумпованого чиновництва.

 

Юрій РУДЕНКО

Кор. мисливського порталу «НuntingUkraine сom.»

член Національної спілки журналістів України

-----
Вы любитель активного отдыха но только в теплую пору года? Не стоит отказываться от любимого хобби, предлагаем Вам зимние костюмы для охоты и рыбалки. С такой одеждой - любая погода нипочем.

 Коментарі  

 
#3 vasyl eger 03.03.2012 17:04
ufffff
 
 
#2 Пустельник 17.01.2012 11:56
Хочу заперечити попередньому коментатору, адже наші локалізовані популяції зубрів зменшувался не через полювання, а через те, що вони просто вимирали без прилиття "свіжої крові". Тепер почали завозити з Західної Європи і показово, що цим займаються мисливці.
 
 
#1 віктор лаврук 10.01.2012 16:29
як на мене(враховуючи рівень розвитку нашої країни) контрольований відстріл неможна дозволяти; вже відстілювали хвори, старих та слабких зубрів - самі знаєте що з того вийшло. Заборонили - бо треба було збільшити популяцію, і вона збільшилась- значить зробили добре.А природа вона сама контролює і хворих і слабких,в результаті виживає сильніший який дає краще потомство.
Щодо причин збільшення популяції, то я вважаю що заборона полювання має не основний характер, зараз відмирає старе покоління мисливців чи браконьєрів, а на їх місце приходять одиниці, як результат менший пресинг.Це відчувається і на інших видах тварин.Якщо в 90-х ходило майже все село до лісу за м'ясом то зараз набагато менше
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com