Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як поводитись якщо Ви провалились під лід, та як допомогти потерпілому
( 7 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 17741   
Вівторок, 31 січня 2012 15:39

Якщо Ви провалились - не метушітьсяЯкщо ВИ провалилися під лід не панікуйте, зберігайте спокій і виваженість, не метушіться хаотично - бережіть сили, вони вам знадобляться. Навіть людина, яка погано плаває, може певний час утримуватися на поверхні зав­дяки повітряній «бульбашці», що утворюється під одягом. Однак зволікати теж небезпечно - хо­лодна вода дуже швидко відбирає тепло і сили. Починайте активно діяти, поки одяг ще повністю не намок, не «задубіли» руки у крижаній воді і не розпочалися характерні для переохолодження слабкість і байдужість. Пам’ятайте, що часом і 10- 15 хвилин перебування у холодній воді можуть виявитися небезпечними для життя.

 

Якщо поруч нікого немає, негайно звільніться від рюкзака чи сумки, ящика. Широко розкиньте руки і, налягачи спиною чи грудьми на край опо­лонки, допомагайте собі вилізти на кригу пла­вальними рухами ніг чи упершись ногами у край ополонки та відштовхуючись від неї. У такій си­туації в нагоді стануть заздалегідь приготовані два шила чи цвяхи прив’язаних на мотузці та про­пущених у рукавах верхнього одягу на кшталт дитячих рукавичок. Їх допомога значно полег­шить непросте завдання - «видряпатися» з опо­лонки. Перекочування зі спини на живіт полег­шує виповзання на кригу. Вибравшись на край ополонки, відповзіть від небезпечного місця у той бік, звідки ви прийшли.

 

Щоб урятувати іншу людину, подайте довгий ціпок, мотуз­ку, ремінь, шарф чи навіть зняту із себе куртку, міцно ут­римуючи її рукав. Наближа­тися близько до ополонки - небезпечно. Особли­во підходити. Наблизитись, щоб подати шарф чи ремінь, палицю (за відсутності довгої мотузки) можна, якщо підповзти. У такому положенні тиск на кригу значно менший, оскільки більша площа , контакту. Відповідно і ризик зменшується. Якщо ж склалась така ситуація - ляжте на живіт, широко  розставляючи руки й ноги, обережно підповзіть до ополонки. Також до ополонки можуть наближати­ся й кілька рятівників, підповзаючи ланцюжком. У такому варіанті задній підстраховує переднього, міцно утримуючи його за ногу. 

 

Як допомогти потерпілому

 

Насамперед поділіться сухим одягом. Якщо при­года сталася далеко від житла - розпаліть багат­тя, заохочуйте урятованого активно рухатися, аби зігрітися. Для відновлення кровообігу розітріть тіло фланеллю або руками, змочуючи їх у розведеному ! спирті, горілці чи навіть простій воді. Розтирати тіло снігом не варто, оскільки це, навпаки,  збільшує час впливу холоду на тканини. Якщо є  ознаки загального замерзання - слабкість, сон­ливість, необхідно якнайшвидше доставити потерпілого у тепле приміщення. У будь-якому разі зверніться до лікаря.

 

В сучасному житті нас оточує багато речей зі шкіри: пояси, браслети, взуття, куртки, рукавички, гаманці, меблі, сидіння для автомобілів. Але якою б міцною та зносостійкою не була шкіра, з часом ваші улюблені речі все одно зношуються і в’януть. Допомогти самостійно відновити їх вигляд допоможе спеціальний ремонтний набір. Усі деталі за посиланням - leather-toolkits.com/reviews/best-leather-repair-kits/

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com