Якщо ВИ провалилися під лід не панікуйте, зберігайте спокій і виваженість, не метушіться хаотично - бережіть сили, вони вам знадобляться. Навіть людина, яка погано плаває, може певний час утримуватися на поверхні завдяки повітряній «бульбашці», що утворюється під одягом. Однак зволікати теж небезпечно - холодна вода дуже швидко відбирає тепло і сили. Починайте активно діяти, поки одяг ще повністю не намок, не «задубіли» руки у крижаній воді і не розпочалися характерні для переохолодження слабкість і байдужість. Пам’ятайте, що часом і 10- 15 хвилин перебування у холодній воді можуть виявитися небезпечними для життя.
Якщо поруч нікого немає, негайно звільніться від рюкзака чи сумки, ящика. Широко розкиньте руки і, налягачи спиною чи грудьми на край ополонки, допомагайте собі вилізти на кригу плавальними рухами ніг чи упершись ногами у край ополонки та відштовхуючись від неї. У такій ситуації в нагоді стануть заздалегідь приготовані два шила чи цвяхи прив’язаних на мотузці та пропущених у рукавах верхнього одягу на кшталт дитячих рукавичок. Їх допомога значно полегшить непросте завдання - «видряпатися» з ополонки. Перекочування зі спини на живіт полегшує виповзання на кригу. Вибравшись на край ополонки, відповзіть від небезпечного місця у той бік, звідки ви прийшли.
Щоб урятувати іншу людину, подайте довгий ціпок, мотузку, ремінь, шарф чи навіть зняту із себе куртку, міцно утримуючи її рукав. Наближатися близько до ополонки - небезпечно. Особливо підходити. Наблизитись, щоб подати шарф чи ремінь, палицю (за відсутності довгої мотузки) можна, якщо підповзти. У такому положенні тиск на кригу значно менший, оскільки більша площа , контакту. Відповідно і ризик зменшується. Якщо ж склалась така ситуація - ляжте на живіт, широко розставляючи руки й ноги, обережно підповзіть до ополонки. Також до ополонки можуть наближатися й кілька рятівників, підповзаючи ланцюжком. У такому варіанті задній підстраховує переднього, міцно утримуючи його за ногу.
Як допомогти потерпілому
Насамперед поділіться сухим одягом. Якщо пригода сталася далеко від житла - розпаліть багаття, заохочуйте урятованого активно рухатися, аби зігрітися. Для відновлення кровообігу розітріть тіло фланеллю або руками, змочуючи їх у розведеному ! спирті, горілці чи навіть простій воді. Розтирати тіло снігом не варто, оскільки це, навпаки, збільшує час впливу холоду на тканини. Якщо є ознаки загального замерзання - слабкість, сонливість, необхідно якнайшвидше доставити потерпілого у тепле приміщення. У будь-якому разі зверніться до лікаря.
В сучасному житті нас оточує багато речей зі шкіри: пояси, браслети, взуття, куртки, рукавички, гаманці, меблі, сидіння для автомобілів. Але якою б міцною та зносостійкою не була шкіра, з часом ваші улюблені речі все одно зношуються і в’януть. Допомогти самостійно відновити їх вигляд допоможе спеціальний ремонтний набір. Усі деталі за посиланням - leather-toolkits.com/reviews/best-leather-repair-kits/
|