Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На полюванні в Польщі
( 10 Votes )
Написав Slavamaz Переглядів - 4199   
Вівторок, 14 лютого 2012 11:04

slavamaz полюванні в ПольщіЗа вікном ТАХІ мелькали тротуари нічного Ужгорода. Близько опівночі машина зупинилась біля ж/д вокзалу. Через гучномовець пролунав жіночий голос, що до першого перону прибуває поїзд Солотвино-Львів. В купе було тепло і я, добряче змерзши, з задоволенням вклався на полиці. Уві сні час збіг швидко і от ми вже у місті лева. Львів зустрів сухою морозною погодою. Біля центрального входу вже чекав Вальдемар. І от нарешті заплечники погружено, документи перевірено, каву випито і темна астра повезла нас на зустріч новим враженням. Кордон пересікли порівняно швидко і рідна Україна залишилась позаду. Через якихось 5-10 км це стало добре помітним через відсутність ям на дорогах і присутність дичини на полях при дорозі.КозуліПольські угіддя

На жаль у нас якраз навпаки.

Подолавши щось близько 270 км, машина нарешті заїхала на подвір’я надзвичайно приємної сім’ї. Друзі Вальдемара зустріли мене як рідного, хоч бачили вперше в житті.

Вечеря з дичини в колі розумних і приємних людей, що ще може бути кращим?

В той же вечір вирішили вийти на полювання і трохи поманити лиса. Перш за все заїхали в один будинок і записали виїзд в угіддя в спеціальний журнал. Це одне із тамтешніх правил. Я багато цікавився правилами полювання і веденням мисливського господарства в Польщі, та інформації почерпнув аж через край, тому в голові повна каша. Про деякі нюанси, при нагоді, розкаже Вальдемар, бо я точно щось наплутаю. Отож владнавши всі формальності ми виїхали на Фронтері в угіддя. Мороз посилився і стовпчик термометра впевнено наближався до позначки 20 градусів. Сіли в межі двох полів. Нижче від нас, метрів за 250-300 було замерзле болото. Збишек (не впевнений, що правильно транскриптував ім”я польського колеги) засів недалеко від того болота, а я сів десь за 100м лівіше від Вальдемара, який сховавшись за невеликим кущем, почав манити. Треба обмовитись, що в тих краях, де ми гостювали, снігу не багато. Добряче стемніло і бодай щось розгледіти було важкувато. Просиділи з годину, та кругом була гробова тиша. Справа почулись кроки. Вальдемар наблизився і біля мене ще раз поманив. Ефекту не було і ми рушили в сторону дороги. В цей момент громихнув постріл, потім ще один. Ми підійшли до Збишека. Виявилось, що лис все таки вийшов на останню спробу манення, та ми, рушивши до машини, підшуміли його. Заряд не досяг цілі.

Переїхали на інше місце. Стали під хащиною. Попереду поле, а за ним заросла балочка. Маневр той самий. Вальдек манить, ми на підстраховці. На манок відізвались лиш сови і попетлявши трохи машиною поміж полів, приїхали додому.
 
Відпочинок після полювання

Душевні посиденьки затяглися далеко за північ. Інформації по мисливському господарюванню від сусідів можна набратися більш ніж достатньо. Було б бажання працювати. В нас є все – земля, вода, повітря, гарні угіддя, та нема одного. Як сказала одна мудра людина, нам бракує всього на всього - культури…

slavamaz…Встали раненько. На градуснику за вікном 21 градус під нулем. Повітря аж бриніло від напруги. Сніг рипів під ногами. В суботу мали полювати на фазана з ландхаарами. В Польщі бажанта (фазан) полюють до кінця лютого. Та за недовго до нашого приїзду, місцевий колектив прийняв рішення про дострокове припинення полювання на цього птаха. Мотивація проста. Через сильний мороз і сніговий покрив, птахам важче добувати корм. Вони кучкуються у групи. Так легше справлятися з негодою. От щоби не розганяти птахів по угіддях і не полошити лишній раз, полювання прикрили. Птиці в угіддях дуже багато. Фазани піднімалися з меж полів, з камиша болотець, з хащин і просто з канав біля доріг. І це без собак. Можна лише здогадуватися, скільки б було піднято птаха за допомогою чотирилапих помічників. У Збишека пара гарних ландхаарів. Особливо ладна сука, якій прогнозують хороше майбутнє. Дай Бог, щоб всі сподівання справдилися.


Мисливські песики


 Отож, полювати фазанів ми не поїхали, натомість виїхали в угіддя, в надії прорідити трохи популяцію лисів.

Польські угіддя

З лисами тут ведуть постійну боротьбу. Круглорічно і цілодобово. Через це лиса в полях не багато і він дуже обережний. Дорогою в угіддя, помітили одного лиска, що біг понад невеликий рівчачок. На зупинившуся машину у всіх місцевих лисів реакція миттєва і однакова. Лапи в зуби і ходу. Відбігши на безпечну, з його погляду, відстань, лис зупинився і спостерігав за нашими діями. Вальдемар дістав карабін в rem.222 калібрі і припав до оптики. Та стріляти прийшлося через густі переплети гіляків і на відстань не менше 300м. Після пострілу лис помчав як ошпарений і зник за пагорбом. Шкода, та нічого не поробиш. Приїхали на чергове поле. Зайняли позиції. Вальдемар знову з манком. Маю сказати, що виходить це в нього професійно. Серія закликів манком і от сніг хрустить. Сороки на сусідніх деревах стривожено заскрекотали. Я напружився, а звук тим часом наближався прямо на Вальдемара, який нерухомо застиг за поваленим стовбуром дерева. От крізь гілляки помітив тінь, за мить ще одну.. Через долю секунди в п”яти метрах від Воллі намалювалось дві… не лиси, а собаки, які впевнено прибігли прямо в ноги. Лиса не було. Знову в машину і переїзд в іншу частину угідь.

На полі помічаємо мишкуючого лиса. Відстань на вскидку метрів 300, та попри все Вальдемар вирішує стріляти. Збишек теж дістає карабіна тільки вже в серйознішому калібрі 30-06. Я слідкую за всім в бінокль. Постріл і свист кулі розсікає повітря. Фонтан снігу білим стовпом піднявся в 10м перед лисом, який вогняним клубком шмигнув по полю. Позаду нього земля закурила знову. То Збишек послав навздогін ще одну кулю, та і ця не досягла цілі. Потім машиною заміряли дистанцію, виявилось щось під 400м. Далекувато! Поїздили поміж полів, трохи поманили, та безрезультатно.

В обід приїхали додому. Смачний обід і гарячий чай трохи розморили.

День був пречудовим. Мороз впевнено тримався на поділці 11 градусів. Сонце яскраво світило з неймовірно блакитного неба. Під вечір знову виїхали в угіддя і за черговою балочкою помітили лиса.

Лис у полі

Дистанція близько 300м. Вальдемар прицілився і натиснув на спуск.

Славамаз

Мені в бінокль було чітко видно, як куля влучила в ціль. Вибита шерсть і лис спіткнувшись важко побіг в напрямку горба, за яким зник з поглядів. Пройшли по сліду і метрів через 400-500 на снігу була помічена фарба, як називають польські мисливці, кров. Лис пішов у напрямку нір і тому далі переслідувати звіра ми не стали. Більше стріляти не довелося.

Весь час під час полювання ми піднімали фазанів і зайців. Цієї дичини на їхніх теренах дуже багато – результат правильного господарювання. Практично в кожній балці розсипане зерно - підгодівля фазанів.
Фазани
Крім того, за три дні я бачив напевно більше ніж 300 косуль. Хоч морально я і був готовий до подібної кількості, та все таки споглядати бігаючи кози буквально попід ногами, було м”яко кажучи, незвично.

Козуля

Черговий вечір, чергові посиденьки, чергові мисливські байки.

В неділю зранку не втрималися від спокуси хоч до обіду пополювати. Виїхали в угіддя раненько і на одному з полів була помічена лисиця, що завбачливо тікала від проїжджаючої машини. Про всяк випадок вийшли на пагорб, за яким зникла лисиця, та її вже й слід простив. Проконтролювали навколишні поля та балки, але більше лисиць видно не було. Збишек запропонував поманити на одному з перспективних місць.
Польські угіддя

Тут угіддя мають вигляд великої ложбини. Схили пагорбів з трьох сторін огортають невеликий рівчачок, вздовж якого тягнулася дорога і росли високі дерева. Кущі прилягали до дороги, а схили були вкриті пожухлою травою. В середині цієї ложбини ріс доволі великий кущ, в якому зайняв позицію Вальдемар з манком, а ми з польським товаришем розташувалися, мов снайпери, на вершинах схилів з обох боків. Серія закликів і ми застигли в очікувані. Кругом все тихо і лиш зайчик прошарудів травою в п”ятидесяти метрах нижче по схилу. Ще одна серія манення і далеко внизу стривожено заскрекотали сороки. Очі були ладні вилізти на чоло, та лиса видно не було. Але чомусь я був впевнений, що він був там. Вслід за сороками когокнув потривожений фазан і перелетів в сусідні кущі. Час спливав, а звіра видно не було. Ще одна серія зазивних звуків манком та лис так і не показувався. В кущах почувся шурхіт, показався Вальдемар і тут же громихнув постріл з протилежного боку ложбини. Звук розкатом грому покотився поміж схилами і розсіявся десь посеред дальніх полів. Зійшлися коло машини. Так само як і першого разу, Вальдемар не бачив, що звір підійшов досить близько і знову був підшумлений мисливцем. З позиції Збишека лиса було видно здалеку, та мисливець вичікував зручної миті, щоб зробити впевнений постріл, та на жаль, так і не дочекався. І знову мисливці зазнали поразки. Фортуна в цей раз була на стороні лисиць.

А далі обід, пакування машини, теплі обійми з приємними господарями і дорога додому. Навкруги розстелялися поля, на яких спокійно паслися косулі.
Козулі

Перетнули кордон вже під вечір. Рідні поля проминали повз машину, очі по привичці старалися розгледіти кози, позуючі граціозними тілами, та серед полів чорніли лише обдерті негодою кущі. Що ж, може згодом все зміниться?
 
Славамаз
 
-----
Сделать праздник незабываемым поможет аренда элитного автомобиля. Что может быть лучше от поездки на лимузине в Ваш день свадьбы, или в день рождения?  Помимо комфорта Вы также получете качественное обслуживание, и  незабываемые впечатления. Лимузины прокат киев предлагают описаные выше услуги  и отличаются от других уровнем обслуживания, конечно же в лучшую сторону, а также большим выбором автомобилей и способов оплаты.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com