Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля ляща весною
( 5 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 6867   
Четвер, 15 березня 2012 10:54

Ловля ляща весноюВесняна пора - один з найбільш сприятливих періодів для ловлі ляща, бажаної здобичі в садку рибалки.

 

Умовно сезон клювання можна розділити на 2 частини, які припадають на танення льоду в березні-квітні, до подальшого підйому води і в травні-червні, коли рівень води починає падати, сама вона стає чистішою від сміття і починається нерест ляща.

 

В залежності від місяця вибираються і снасті для ловлі ляща, місце і час риболовлі цієї цінної риби.

 

Лящ любить водитися поблизу гребель, в гирлах річок, завалах каменів, під крутими обривчастими берегами глибиною не менш одного метра.

 

Перед нерестом риба починає збиратися в зграї, вона підходить до берега в пошуках їжі, ось тут-то її і треба підстерігати. В цей період ляща добре ловити на поплавцеву вудку.

 

Вудилище береться міцне, бажано 6-7 метрів завдовжки. Можна розбірне, а можна телескопічне, кому як більше подобається. Бажано, щоб воно  мало невелику вагу. Ідеально підійде вудилище з вуглепластика.

 

Основну жилку варто взяти діаметром до 0,2 мм, а поводок достатньо 0,1-0,12 мм. Колір жилки повинен відповідати кольору води або ж бути прозорим.

 

Гачків - два, один ставимо нижче грузила, інший - вище, на повідках в 15 см.

 

Поплавок - каплевидної форми, він однаково добре утримується на воді і сигналізує про клювання. Особливо незамінний він на дрібних брижах.

 

Котушку використовувати необов'язково, достатньо мотовильца, прикріпленого до вудилища, але тут все залежить від розміру риби, яка водиться в даній водоймі. Якщо є шанс зловити трофейний екземпляр, то варто все таки використовувати котушку, оскільки виважувати велику рибину з нею набагато спокійніше і надійніше.

 

Після того, як лящ нагуляв жирок поблизу від берега, він починає рухатися в місця нересту, на відстань в 30-40 метрів від суші. Тут найефективніша його ловля відбувається за допомогою донки.

 

Для  донки можна взяти телескопічне вудилище, довжиною 2,5-3 метри, для більшої зручності оснащене безінерційною котушкою. На неї і намотується жилка товщиною до 0,25 мм.

 

Ідеальний варіант - коли замість грузила використовується змінна годівниця, перед якою прив'язується трійник з двома гачками на повідках 14-16 см.

 

В якості прикормки використовується будь-яка каша з рубаним мотилем і черв'яками. Краще всього зробити її з суміші відвареної пшениці з манкою, мотилем і глиною, або розпушувачем, в якості якого може виступати річковий пісок. Також добре додати сухе знежирене молоко, яке створить в місці падіння підгодівлі каламутну хмарку, привабливу для риби, але абсолютно не насичуючи її.

 

Наживка - тільки тваринного походження, в березні-квітні хороше клювання спостерігається на мотиля, а з потеплінням використовуються гнойові черв'яки і опариш.

 

На рослинні насадки лящ клює тільки ближче до літа.

Клювання ляща досить активне, зголодніла після зими риба хапає приманку без особливої обережності.

 

Також потрібно мати на увазі, що при виважуванні крупного ляща витягнути його на берег, або в човен буває проблематично без підсака, тому не варто забувати про цей важливий пристрій для рибалки.


 

После уборки или отдыха на природе не забудьте убрать за собой, не будьте подобны homo svinus  и помните что Вы не одни на планете, и после Вас также приедут люди. Уборка важна не только в доме.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com