Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Про обертальні блешні для ловлі окуня
( 4 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3178   
Субота, 17 березня 2012 10:18

Окунь на оберталкуБагато рибалок вже давно забули про обертальні блешні і ловлять як правило на воблери або різноманітні джигові приманки. А дарма. Обертальні блешні стоять на першому місці серед літніх окуневих приманок. Окуні відносяться до них з великим зацікавленням, вони приваблюють його візуально при проводці і створюваними у воді механічними коливаннями. Щоправда, далеко не завжди це виражається клюванням. Дуже часто окунь просто супроводжує блешню або б'є по ній таким чином, що засікти його неможливо. Причина може полягати як в неправильному виборі швидкості і горизонту проводки, так і в самій приманці.

 

Яким чином розмір, колір та інші параметри блешні можуть впливати на результат? "На міліметр менше, на окуня більше" - говорять рибалки. Здавалося б, що може бути простіше: прив'яжи блешню №0, а ще краще №00 - і лови. Використання таких дрібних блешень дійсно збільшує кількість клювань, але головним чином дрібного окуня. Це пов'язано не стільки з тим, що велика риба віддає перевагу великим приманкам, скільки з тим, що більші окуні тримаються на глибинах більше 2 метрів. "Нульовками" обловлювати такі глибини незручно: летять близько, повільно занурюються, при проводці швидко піднімаються у верхні шари води - все це сильно знижує темп ловлі.

 

Застосування грузила-головки вирішує проблему, але таку блешню вже не можна назвати "нульовкою". Якщо вас більше цікавить не кількість, а розмір спійманої риби, то основу вашого набору повинні складати "оберталки" №2 і №3 по класифікації Mepps для блешень типу "Aglia" і №1, №1+ , №2 для блешень "Aglia Long". Тут ми говорили про класичні Мепси, слід зауважити, що існують і інші фірми які виготовляють дуже подібні, нічим не гірші, а в деяких випадках і кращі блешні, в першу чергу це "BlueFox","Vibrax", "Elix" нумерація блешень в усіх цих фірмах співпадає.

 

Стайний спосіб життя - ще одна особливість, яку необхідно враховувати при ловлі окуня. Якщо вам вдалося спровокувати одного на клювання, то чим швидше і точніше ви повторите ваші дії, тим вище ймовірність зловити наступного.

 

І все ж дрібні "оберталки" необхідні в арсеналі спінінгіста націленого на ловлю окуня. Часто трапляється, що ця риба не реагує на більші приманки, і тоді "Aglia" №1, "Comet" №1, "Aglia Long" №0 можуть вас виручити. До повільної проводки дрібної блешні уздовж дна не залишаються байдужими і досить великі горбані. Якщо ви озброєні снастю відповідного тесту (Ultra Light), то боротьба з таким півкілограмовим красенем на тонкій жилці доставить вам справжню насолоду.

 

З приводу того, який колір пелюстки найбільш привабливий і на якому зупинити свій вибір залежно від умов ловлі і конкретного виду хижаків (і окуня в тому числі), можна прочитати самі різні, причому часто суперечливі рекомендації. Наприклад, наші знавці радять використовувати при поганій освітленості яскраві, світлі блешні (нікель і срібло), а при хорошій - темніші (мідь і латунь). Деякі американські експерти радять прямо протилежне.

 

Висновок, який я для себе зробив, - і мідний, і золотий, і срібний кольори приблизно рівноцінні. Не пригадаю жодного випадку, коли б від кольору пелюстки залежав результат ловлі. Кажу впевнено, оскільки серйозно займався цим питанням.

 

Насправді спектри відбитого від різних металів світла, з урахуванням поглинання водою і розсіювання відрізняються незначно. Якщо і варто експериментувати з кольором блешні, то більш радикально, тобто ставити чорні або яскраво забарвлені пелюстки. Якщо ви впевнені в тому, що колір має значення, можу порадити використовувати блешні з двоколірною пелюсткою: раніше я сам часто робив латунні пелюстки і сріблив їх тільки із зовнішнього боку. Але, вважаю, що краще витратити дорогоцінні години риболовлі на експерименти з розміром блешні, з її грою і проводкою, а не з кольором.

 

Оскільки окунь здатний детально розглядати блешню, корисно мати в конструкції блешні елемент, який би акцентував його увагу. Природно, цей елемент повинен розташовуватися або на гачку, або в безпосередній близькості від нього.

 

У найпоширеніших "дразнилках" збуджуючого ефекту домагаються при використанні різних відтінків червоно-оранжевого кольору. Це може бути забарвлений сердечник, пластикова кулька, оперення або просто яскравий кембрик на трійнику, твістер. Яскраво-червоний колір добре розрізняється окунями - очевидно, він відіграє важливу роль в розпізнаванні собі подібних - досить поглянути на їх черевні плавники.

 

В конструкції окуневого оснащення слід уникати елементів, які можуть насторожити хижака, - великих карабінів і товстих повідків. Ідеальний варіант - прив'язувати жилку безпосередньо до приманки. Це, звичайно, не дуже зручно і вимагає застосування якісних, блешень, що мало перекручують жилку, але іноді цей прийом себе виправдовує.


 

Сучасна інформатизація та комп'ютеризація в Україні, а також розвиток інтернету уже досягли того рівня, коли практично будь-який підприємець, фірма чи компанія намагаються отримати своє представництво (інтернет-сторінку) в всесвітній паутині. Українці стали розуміти, що це вигідно та зручно. Проте залишається дивним, що багато з них створивши сайт не розуміють, що для отримання ще більшої вигоди його потрібіно рекламувати, або просувати в пошукових системах. Можливо вважають, що це дорого, чи довго, чи не вигідно, чи просто не замислювались?  В будь-якому випадку щоб завоювати додаткових клієнтів за допомогою свого сайту радимо Вам звернутися в компанію netpeak.ua, там все пояснять детальніше. Інакше, грубо-говорячи, створення сайту без його просування не має ніякого змісту, в більшості випадків це просто трата грошей.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com