Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Проводка обертальних блешень для ловлі окуня
( 2 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3021   
Субота, 17 березня 2012 10:49

Окунь на оберталкуНайважливіше при ловлі окуня - це, безумовно, проводка. Під нею тут я маю на увазі як швидкість, так і траєкторію руху приманки. Завжди пам'ятайте, що будь-якій, навіть самій уловистій приманці, необхідно надати гру, яка буде збуджувати окуня в даних умовах, - в простому випадку - підібрати швидкість, в складнішому - знайти якусь "родзинку", придати відповідну анімацію. Якщо хтось поруч із вами ловить успішніше інших, в першу чергу зверніть увагу на те, з якою швидкістю він робить проводку, чи робить паузи і т. д.

 

Я частіше ловлю окуня на середніх глибинах 2-4 метра. Тут найбільш ймовірно виявити стайного окуня. В цих умовах важливо стежити за горизонтом проводки. Хоча окунь в гонитві за здобиччю часто вискакує на поверхню, проводку слід здійснювати в придонних шарах, поблизу окуневих стоянок.

 

Жилка у воді має дуже помітну парусність. При зануренні приманки утворюється дуга і основна частина жилки залишається у верхніх шарах води. Важливим є те, наскільки ви вибрали надлишок жилки після закидання. Після початку підмотки блешня починає підніматися услід за жилкою. Чим товстіша жилка і легше блешня, тим швидше приманка виходить у верхні шари. Навіть якщо ви застосовуєте проводку, при якій періодично кладете блешню на грунт, то товщина жилки все одно буде позначатися на траєкторії руху в момент відриву блешні від дна. Це теж важливо.

 

Якщо при ступінчастій проводці застосування товстої жилки іноді буває виправдано, оскільки сприяє крутому підйому джиг-головки від дна і сповільненому падінню, то при ловлі на оберталку слід застосовувати жилку мінімально можливого діаметра. Для моно це 0,16-0,18 мм, для "плетінки" - близько 0,1 мм. Швидкість проводки повинна бути мінімально-можливою, на грані залипання пелюстки, але при якій блешня ще стійко грає.

 

Один з найбільш ефективних прийомів при ловлі малоактивного окуня обертальною блешнею - проводка із прискоренням. Після того як приманка торкнеться дна, починайте вести її рівномірно повільно. Якщо на перших двох метрах проводки тихо, зробіть прискорення. Важливо, що при цьому змінюється не тільки швидкість, але і інтенсивність гри приманки. Смугастий, якщо він є поблизу, не дозволить потенційній здобичі вислизнути.

 

Прискорення необхідно зробити і в тому випадку, коли відчуєте будь-яку зміну в роботі блешні. Це може бути або слабке клювання, або торкання підводних рослин, корчів або каменю, тобто можливого укриття хижака. У кожному разі зміна темпу проводки виявиться корисною. Зазвичай клювання окуня відбувається на першій-другій секунді після початку прискорення. Якщо його немає, то продовжувати проводку в прискореному темпі не має сенсу, - зменшіть швидкість або зробіть паузу.

 

Нерідкі випадки, коли новачки виловлюють велику рибу, після того як почали обертати котушку, розплутавши, нарешті, "бороду" - результат свого першого закидання. По-моєму, ставлення хижаків до нерухомо лежачої приманки, що раптом починає рухатися простежується цілком виразно, вони атакують її дуже охоче.

 

Влітку при ловлі окуня на обертальні блешні він часто позитивно реагує на прискорену проводку. Зазвичай це відбувається на мілководді, наприклад в прибережній зоні водосховищ, куди він виходить на годівлю і тому активний. При швидкій проводці він, побоюючись втратити здобич, миттєво атакує і не встигає розглянути блешню.

 

При підвищенні швидкості збільшується і інтенсивність гри, особливо при ловлі в стоячій воді блешнями типу "Aglia long", призначеними для риболовлі на течії. До того ж високий темп дозволяє обловити велику площу. Блешня з малим кутом розльоту пелюстки може виявитися більш ефективною, ніж блешня з широкою грою, якою швидку проводку виконувати нераціонально.

Безумовно, розглянуті прийоми ловлі окуня далеко не вичерпні. Навпаки, я спробував показати, наскільки вони можуть і повинні бути різноманітними. Але знання теорії має підкріплюватися максимально активним пошуком. Ловля спінінгом окуня цю можливість надає.


Ще одним важливим моментом при ловлі окуня є наявність відповідного одягу. Особливо важливе це питання при ловлі на відкритих ділянках, де окунь може Вас запримітити, і хоча куртки кожаные безперечно модно, гарно, надійно і довговічно напевно не варто в них ловити рибу. Для цього краще обрати якийсь легкий і обов'язково маскуючий одяг, це значно збільшить шанси на успіх.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com