Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Основні відомості про зуби собаки
( 3 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 12410   
Середа, 21 березня 2012 12:29

Зуби собакиКрасиві зуби собаки є справжньою гордістю її власника. Однак, щоб вони були такими, треба вміти як їх берегти і як доглядати за ними, тому про собачі зуби і про догляд за ними треба знати якомога більше.

 

Майже кожен власник знає, що паща собаки містить 42 постійних зуба. Двадцять з них знаходяться у верхній щелепі, 22 - у нижній. Загальновідомо і поділ зубів на різці, ікла, передні кутні (премоляри) і корінні зуби (моляри), а так само, що можна допустити відсутність маленького премоляра, але не можна допустити відсутність будь-якого іншого зуба. Керівники розведення в деяких клубах не звертають уваги на останній корінний зуб у нижній щелепі - М3. Навряд чи можна вважати це правильним.

 

Почнемо з молочних зубів. Їх гарна якість не вважається обов'язковою - "все одно ці зуби випадуть" - але зовсім не звертати увагу на молочні зуби не можна. Якщо зараз майже всі знають, що постійних зубів має бути 42, то вражає, як мало заводчиків знають, як повинен виглядати відмінний комплект молочних зубів. І він теж повинен бути безумовно повним, а так само тут необхідне дотримання певних умов, інакше це ознака того, що з зубами не все в порядку. Насамперед наведемо число і вид молочних зубів у цуценяти:

 

Першими прорізаються ікла - по 2 в кожній щелепі. За ними різці і премоляри. Часто буває, що премоляри прорізаються раніше, ніж різці або одночасно з ними. Різців має бути в кожній щелепі по 6, в премолярах спостерігаються деякі особливості. У молочних зубах відсутній Р1. Якщо ж він з'являється і серед молочних зубів, це вада розвитку і це означає, що постійний зуб вже не виросте. Цікаві функції і форма молочних премолярів. Оскільки ще немає корінних зубів, премоляри виконують їх функції; в молочних зубах премоляри дуже важливі. Тому вони відносно великі і з розвиненою поверхню. Р4 - т.зв. великий корінний зуб. Деякі фахівці відносять цей зуб до корінних, з яким він схожий на вигляд і функції. За розвитком ж цей зуб не корінний, тобто закладається і як молочний, без сумніву належить до премолярів. Повернемося до кількості молочних зубів. Премолярів в кожній щелепі по 6, тобто всього молочних зубів має бути 28 - по 14 у кожній щелепі.

 

Зміна зубів відбувається з 4 місяців і повинна закінчитися в 6. Перш за все змінюються різці - ми помічаємо: що вони ніби зменшуються, зникають. Коріння цих зубів розчиняються і служать матеріалом для будівництва постійних зубів. Звідси існує хибна думка, що у молочних зубів немає кореня. Корінь є, інакше вони не трималися б щелепи. Якщо ж зміна зубів не проходить гладко, і корінь зуба не розчиняється, то його можна побачити і судити про його величину, коли ветеринар буває змушений видалити його. Неправильна зміна зубів має різні причини, починаючи з неправильного годування і закінчуючи генетичними причинами, і є частою причиною нерівних зубів.

 

Формула зубів собаки

Зуби розташовані у вигляді дугоподібних рядів - аркад: верхніх - arcus dentalis superior і нижніх - arcus dentalis interior.

Розташування та кількість зубів в аркадах прийнято показувати цифрами в формулах однієї половини ротової порожнини: верхня аркада - в чисельнику, нижня - у знаменнику. Першими показують кількість різців, потім іклів, премолярів та молярів. Перед цифрами ставлять першу літеру назви зубів з міжнародної номенклатурі. Для стислості ці літери часто не пишуть. У таблиці показані формули молочних і постійних зубів основних видів домашніх тварин.

 

Формула молочних зубів собаки Р3 К1 П4 М0 х 2 =32
Р3 К1 П4 М0

 

Формула постійних зубів собаки Р3 К1 П4 М2 х 2 =42
Р3 К1 П4 М3

 

Р — різець, К — клик, П — премоляр, М — моляр

 Lusik

 

Для всех хто далет ремонт, или строится, а также для професиональных строителей! Теперь купить бетономешалку гораздо выгодней чем брать ее в оренду.     Перейдя по ссылке  "in-green.com.ua" Вы попадете на сайт по продаже строительной техники in-green.com.ua где большой выбор разных моделей бетономешалок под любые нужды, хорошие цены, удобный каталог товаров, хороший колектив, професиональная консультация и прекрасное обслуживание.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com