Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Скоро не стане зайця - катастрофічно зменшується популяція
( 9 Votes )
Написав Galinfo - Агенція регіональної інформації та аналітики Переглядів - 7635   
Неділя, 25 березня 2012 18:34

Скоро не стане зайця - катастрофічно зменшується популяціяНегативна тенденція приросту мисливської фауни стосується не лише зайця-русака. Практично по всіх видах тварин маємо приріст лише на рівні 1-3%, а мав би становити 15-30%.

 

Негативна динаміка приросту зайця-русака є практично у всіх мисливських господарствах Львівської області. Якщо у 2010 році приріст зайців становив 25 відсотків, то у минулому році – лише 2%.

 

Якщо говорити в натуральних числах, то цього річ ми облікували 44279зайців. Річний приріст становить лише 414 голів. Це надзвичайно мало, оскільки в 2006 році чисельність зайця-русака на Львівщині становила 59 тисяч голів .

 

- Причин такої ситуації є кілька, - повідомляє головний природоохоронець області. - Насамперед – це неналежне виконання покладених на них обов’язків мисливськими господарствами області. По-перше, недбало і недостатньо здійснюється відстріл лисиці. А відстрілювати лисиць просто необхідно, адже вони поїдають зайців, а також розносять сказ, яким заражають собак. Якщо говорити про конкретні цифри, то у нинішньому році на території Львівщини облікували 2521 лисицю. У минулому році їх було 2675. Як бачимо, за рік чисельність лисиць в області зменшилася на 154. Це позитивна динаміка, однак недостатня.

 

По-друге, у мисливських господарствах недостатньо підгодовують зайців узимку, відтак вухані гинуть і від голоду.

 

Ще одна причина зменшення популяції зайців-русаків пов’язана вже не з мисливськими угіддями, а сільським господарством. Останніми роками постійно на користь ріпака зменшуються площі посівів злакових культур, якими харчуються зайці-русаки.

 

Окрім того, значної шкоди розмноженню зайців завдають браконьєри.

 

І ще одна, остання причина, особливо актуальна у ці весняні дні – це спалювання сухостоїв. По-перше, спалювання сухої трави наносить шкоду поверхневому шару грунту, всім живим організмам у ньому, а також негативно впливає на здоровя людей. Разом з травою згоряють у ці дні і новонароджені зайчата.

 

Ось такий комплекс причин призвів до зменшення приросту популяції зайців-русаків на Львівщині.

 

Для припинення цих негативних тенденцій, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області розглядає можливість обмежити кількість виходів на полювання на зайця-русака у 2012-2013 роках, а в окремих господарствах взагалі заборонити полювання. Разом з тим будемо вживати заходів, спрямованих на відтворення популяції цих тварин. А саме: організовувати роботу серед населення та органів місцевого самоврядування щодо недопущення незаконного полювання на зайця-русака. Також активно працюють екологи з попередження спалювання сухої рослинності. Окрім того, мають намір вживати адмінзаходів стосовно мисливських господарств, котрі систематично та злісно порушують чинне законодавство у галузі ведення мисливського господарства та не вживають заходів спрямованих на захист і охорону мисливських тварин.

 Коментарі  

 
#4 Olekcandro 08.04.2012 09:34
Свої висновки працівники управління напевно зробили не виходячи з кабінетів. Бо якби бували в угіддях, то випалювання сухих рослин було б на першому місці - вся область чорна від згарищ.
 
 
#3 WALLY 30.03.2012 14:24
Що ви Шановні мисливці зробили або готові зробити щоби поміняти хід думок "фахівців" ? Цікаво що буде за 3-5 років ...

а що з тим ? huntingukraine.com/.../...

huntingukraine.com/.../...
 
 
#2 СВД 29.03.2012 20:10
А ще гербіциди які вносять в літку підприємства зайці їх зїдають і починають хворіти це також зменшує популяцію а про спалювання добре підмітили на минулих вихідних сам бачив як поле горіло і все що жило там втікало . Ось така моя думка
 
 
#1 Пустельник 27.03.2012 13:45
Особливо довго сміялися над тверженням головного природоохоронця області про те, що наші зайці дохнуть з голоду! Отакі "фахівці" й остаточно похоронять наше мисливство!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com