Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Бізнес-плани карпатських чиновників та рядових інспекторів
( 1 Vote )
Написав Вікторія ДОСКОЧ Переглядів - 7780   
Вівторок, 24 квітня 2012 19:18

Українські чиновники найпрацьовитіші. Адже, окрім державних справ, мають  ще й стежити за розвитком та бухгалтерією власного бізнесу, який  попри Антикорупційне законодавство таки мають. На прикладі трьох представників різних державних структур, ми простежили, як закон порушують ті, хто мав би його дотримуватися та оберігати.

 

Позаочі голову Рогатинської райради Юрія Чорного (ще донедавна він був Юрієм Мельником, однак  кілька років тому змінив своє прізвище)  давно називають місцевим князьком, який намагається контролювати бізнес Рогатина. Йому приписують контроль над десятком фірм та місцевими кар’єрами, зокрема над відомим у Рогатині підприємством «Рогатинпісок». Щоправда, серед засновників цього підприємства пана Чорного немає. Проте є Мельник Олена Геннадаївна,  яка проживає за тією ж адресою, що і Юрій Мельник-Чорний. Згідно державного витягу, пані Олена зарахувала до статутного фонду 90414 грн. Натомість прізвище Юрія Чорного красується серед засновників ЗАТ «Техно-центр+». До статутного фонду цього підприємства пан Чорний перерахував понад мільйон, а саме  – 1188000. 00 гривень.

 

Однак незважаючи на офіційні докази причетності Юрія Чорного до підприємницької діяльності, сам голова Рогатинської райради чомусь це заперечує «Ні, я зараз як державний службовець не займаюся підприємницькою діяльністю, я не можу мати свій бізнес», - повідомив Юрій Чорний  журналісту програми «Хто тут живе», що на телеканалі ЗІК, під час спілкування.

 

Бувалі рогатинські бізнесмени не радять переходити Юрію Чорному дорогу, бо добре знають вдачу молодого чиновника. Якось депутат і водночас підприємець  Микола Кліщ на сесії міської ради виступив проти того, аби надавати підприємству «Рогатинпісок», до якого причетний Юрій Чорний, землю в оренду. Свою позицію мотивував тим, що підприємство вже має чималі борги перед міською радою. «За це Чорний побив мене, - каже Микола Кліщ. Проти нападника правоохоронці хоч і не з першого разу проте порушили кримінальну справу за ст. 122 КК (хуліганство). Щоправда, розслідування гучної для Рогатина кримінальної справи не завадило Юрію Чорному  стати головою Рогатинської райради. Не завадило це навіть тоді, коли суд першої інстанції засудив його до трьох років ув’язнення. Нині ця справа перебуває на дорозслідуванні.

 

Про голову райради рогатинці добре знають і через інші обставини. Молодий чиновник за кілька метрів від райради і на місці колишнього міського скверика збудував собі віллу.  Місцеві кажуть, що любили гуляти тут. Особливо це місце облюбували діти та молоді мами. Зараз на місці колишнього скверика  красується вілла із парканом  висотою у два метри та довжиною у понад 150 метрів. На задньому дворі  зроблено фіртку, від якої стежка тягнеться до службового входу Рогатинської райради. А це кілька метрів. Проте, що голова Рогатинської райради живе не лише на зарплату державного чиновника свідчать також і авто, за кермом якого рогатинці часто бачать молодого чиновника. Це Тойота ефджі крузер, вартістю близько 40 -45 тис. $

 

Наразі Юрій Чорний продовжує очолювати Рогатинську райраду та водночас офіційно займатися бізнесом. Тим часом правоохоронці роблять вигляд що нічого не бачать, а мешканці Рогатина не на диктофон кажуть, що відколи їхнім містом керує нинішній голова райради, вони зневірилися у правосудді. 

 

Заступник голови Львівської ОДА офіційно займається торгівлею

Для пересічних львів’ян заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький - насамперед успішний бізнесмен. Принаймні, нікому із наших співбесідників навіть на думку не спало сказати, що пана Губицького можна знайти в облдержадміністрації. Натомість, нас скеровували на вулицю Виговського, 100, де, як з’ясувалося,  знаходиться основний офіс ТЗОВ «Пам'ять», якому належить відома у Львові торгова мережа ВАМ. До статутного фонду цього ТЗОВ Володимир Губицький, як один із засновників, перерахував 13 мільйонів гривень.

 

Приписують Володимиру Губицькому і скандальний у Львові готельно-ресторанний комплекс «Цитадель-інн». Скандальний, бо збудований на місці історичної спадщини - на території колишнього нацистського табору.

 

Очевидно, Володимир Губицький достатньо міцно стоїть на ногах, бо не приховує своєї причетності до найдорожчого готелю. Про це можна дізнатися навіть від обслуговуючого персоналу готелю.  Підтвердив цю інформацію і директор закладу, і депутат Львівської  міської ради Віра Лясковська, яка каже, що  Володимир Губицький ніколи не приховував, що ця будівля належить саме йому.

 

Нині «Цитадель Інн» процвітає і готується до прийому гостей під час Євро 2012. Не даремно ж офіційна посада власника (саме так кажуть працівники комплексу) Володимира Губицького - заступник губернатора області із питань підготовки до Євро 2012.

 

Також прізвище Володимира Губицького не раз фігурувало у земельних скандалах. Держслужбовця, який ухитрився чотири рази бути заступником губернатора, навіть звинувачували у корупційних схемах. В офіційних коментарях пан Губицький спростовував цю інформацію та заявляв, що волів би бачити документи, які він нібито підписав. Частину із них нам таки вдалося  знайти.

 

2010 року майже 80 гектарів земель сільськогосподарського призначення, які належали Науково-дослідному сільськогосподарському інституту (територія Годовицько-Басівської сільради у Пустомитівському районі Львівщини), з легкої руки Львівської ОДА перевели в землі рекреаційного призначення та передали двом фірмам під будівництво дачних кварталів.

 

За словами екс-заступника начальника земельного управління у Львові Петра Коваля, «це суцільна шахрайська схема»: «Згідно із чинним законодавством, юридичним особам землі не передають безкоштовно, тим паче, в такій кількості. Друге кричуще порушення – в Україні досі діє мораторій на зміну цільового призначення землі. Відтак не було жодних правових підстав і дозволів переводити землю із сільськогосподарського призначення у несільськогосподарське. І абсолютно не важливо, якого ступеня захисту ця земля».

 

Аби пересічному львів’янину отримати гектар-два, треба чекати роки, і то не завжди успішно. А тут десятки гектарів передають двом фірмам.

 

Та незважаючи на законодавчу заборону, двом фірмам таки виділили сільськогосподарські землі. Нам вдалося з’ясувати, що  чотири розпорядження голови ЛОДА підписав і його заступник Володимир Губицький.

 

Цікаво, що в одному розпорядженні (№278/0/5-10 від 29 березня 2010 року) про зміну цільового призначення земельної ділянки, ТзОВ «Фаворит-інвест» посилається на заяву «Експерт-Логіст-Львів». За словами депутата Львівської міської ради Віри Лясковської, такий грамотний фахівець, як Володимир Губицький, не міг не побачити, що саме він підписує. А відтак це не просто механічна помилка. Підписуючи ці розпорядження, Володимир Губицький, очевидно, справді мав власний інтерес, адже був директором ТзОВ «Експерт-Логіст-Львів». А директором ТзОВ «Фаворит-інвест» – є його незмінний партнер Андрій Стецьків. Зокрема, той був керівником ТзОВ «Галицька Цитадель» (відомий у Львові готель «Цитадель Інн»). Саме підпис Андрія Стецьківа красується в охоронному договорі, укладеному між ТзОВ «Галицька Цитадель» та управлінням охорони історичного середовища Львівської міськради.

 

Згідно з витягами із державного реєстру, нині серед засновників «Експерт-Логіст-Львів» є Андрій Харачко, який разом зі службовцем Володимиром Губицьким – співзасновники ТзОВ «Пам’ять», якому належать торговельні заклади у Львові під уже добре знаним брендом «ВАМ». Із ним, до речі,  пан Губицький разом зводив котедж спочатку на вулиці Рудницького у Львові, а згодом вони стали сусідами на вул. Коновальця.

 

Можливо, саме така причетність Володимира Губицького до двох фірм пояснює незрозумілу поведінку Львівської обласної прокуратури у цій ситуації. Адже заступник прокурора Львівщини пан Палюх в офіційній відповіді на інформаційний запит журналіста визнав зміну цільового призначення земельних ділянок, тобто грубе порушення Земельного кодексу. Однак зауважив, що не вбачає у цьому підстав для прокурорського втручання. Нині  ні прокуратура, ні СБУ досі не поставили крапку у цій справі. Дізнавшись про цей кричущий факт, чотири герої України навіть написали відкритого листа Президенту України, у якому згадали про бездіяльність у цій справі правоохоронних органів. А також звинуватили у причетності до земельної афери та до згаданих  фірм одного із заступників ОДА.

 

Почути думку щодо таких звинувачень від самого Володимира Губицького нам не вдалося - від інтерв’ю він відмовився.

 

Рибінспектор стоїть на обліку у  податковій адміністрації як підприємець

Перед тим, як отримати значок рибінспектора, Олександр Сторожук пройшов не легкий, а головне - не завжди прозорий шлях. Йому досі закидають зв’язки із криміналом: у 90-х його запідозрили у крадіжці квартир. Проте до судимості, за словами пана Олександра, не дійшло. Розібравшись зі своїм минулим, він започаткував у Дрогобичі  власний бізнес з ремонту автомобілей. Коли ж пішов працювати у рибоохорону систему, то, як запевнив під час інтерв’ю із журналістом програми «Хто тут живе» пан Сторожук,  відмовився від підприємницької діяльності. Та як з’ясувалося, про те, що рибінспектор Сторожук вже не власник автомайстерні, схоже, ще не знають його підлеглі та клієнти, з якими нам вдалося поспілкуватися.  Не знають про це і податківці. Перший заступник начальника ДПІ у Дрогобицькому районі Жовнірчик Б.М.  у письмовій відповіді на запит журналіста повідомив, що Сторожук Олександр Леонідович стоїть на обліку в ДПІ у Дрогобицькому районі як суб’єкт підприємницької діяльності. Юрист  Людмила Опришко повідомила, що відповідно до п. 1 Положення про Державну інспекцію охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 12. 05 2005 року№198, Держрибінспекція є спеціально вповноваженим органом державного нагляду у сфері охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України.  Відтак рибінспекторам заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємн6ицьою діяльністю.

 

Врізка

У древніх греків, у місті Фіва, існував закон: хто впродовж десяти років не утримувався від ринкової торгівлі, той не мав права займати державну посаду.


Цитата

«Якщо бізнесмен іде у владу, він все одно залишається людиною, зацікавленою в отриманні прибутку, і, коли відкривається можливість (бюджетна, тендерна, а точніше безтендерна) використання своєї посади для збільшення власних статків (а, згідно з декларацією, не власних, а своїх родичів), він не може не скористатися цим»

 

Анатолій Гриценко 

 

Цікаво знати

В Естонії державним службовцям дозволяється легально займатися підприємницькою діяльністю з дозволу посадової особи, що й го призначила.  Естонці вважають, що краще мати легальну й контрольовану взаємодію влади і бізнесу, ніж їх тіньове й корупційне зрощення, яке важко виявити й усунути.

 

Тим часом німецьке законодавство не таке лояльне. У Німеччині тамтешнім чиновникам  заборонено займатися будь-якою підприємницькою діяльністю ні особисто, ні через довірених осіб.

 

Вікторія ДОСКОЧ

Журналістське розслідування проведено за підтримки Датської асоціації журналістів-розслідувачів.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com