Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Змагання собак по кров’яному сліду. 21.04.2012. Biłgoraj, Польща
( 10 Votes )
Написав Slavamaz Переглядів - 5259   
Вівторок, 24 квітня 2012 23:58

Змагання собак по кров’яному сліду. 21.04.2012. Biłgoraj, Польща Отож почну з того, що у Львів я їхав поїздом в компанії чарівної жінки, з якою ми проговорили всі 6 годин дороги. Супер. На пероні львівського вокзалу мене зустріли Остап з Вальдемаром і заскочивши в супермаркет, ми подалися до дому нашого гол.редактора, де і відмітили чергову міні-зустріч. 


Близько 3.00 поопівночі машина була спакована і ми вирушили на кордон. Перехід кордону краще описувати не буду. 7.5 години в черзі то є щось.


Нарешті Європа. Доїхали до місця без пригод. Квартирувалися в приємному готелі під назвою „Сосна”.

Більш точної назви вибрати важко. Кругом у всі боки розкинулись соснові ліси.

 

P1090335.JPGБіля мисливського будинка (назвем його так) потиху збирався народ. Потрібно було прокласти купу кров”яних стежок для змагань. Оскільки для кожної собаки виділяється окрема стежка довжиною близько 1 км, а зареєстровано було щось біля 30 собак, то побігати по лісі прийшлось добряче.


Отримавши біля домика настанови від судді що і як треба робити, ми (а було нас коло 10 чол), погрузились в машини і поїхали до лісу.

 

P1090339.JPG

Дощ, що було почався під час інструктажу, потихеньку припинився і невдовзі виглянуло сонечко, та про всяк випадок я одягнув водонепроникний плащ. Ходив там по лісі як Бетмен alt

 

P1090357.JPG


Робота по прокладенню стежок цікава. Заключається в тому, що потрібно не лише прокапати фарбою (так на мисливській мові у Польщі називають кров) стежку, а ще й помітити її пронумерованими або кольоровими папірцями. Ті папірці кріпляться з тильної (по ходу) сторони дерева, щоб обернувшись було видно де прокладена кров”яна стежка. Таке маркування полегшує роботу суддям під час випробувань і змагань (видно чи правильно йде собака), а також допомагає віднайти стежку у разі, якщо собака зіб”ється зі сліду.

 

P1090362.JPG

 

P1090367.JPGОтож розбившись у пари по два чоловіка, ми мотали кілометри польським лісом. До речі, один із лісників, під час цієї процедури, бачив перебігаю чого лося. Супер alt .


Нарешті справу зроблено і ми трохи втомлені повернулись у мисливський будиночок, де на великому мурованому мангалі вже пеклися смачні ковбаски.

 

P1090396.JPG


Вечеря, як і годиться, трохи затяглась alt .


Доповз до ліжка біля опівночі і враховуючи те, що не спав я на той час півтори доби, одразу заснув.
Ранок наступного дня зустрів нас приємною сонячною погодою.


Варена рідна кава, яку я прихватив із дому, остаточно пробудила мене від солодкого сну.


На дворі вже збирався народ зі своїми чотирилапими помічниками. А були серед них і лабрадори, і словацькі копови, і польські гончі, і вахтельхунди, і баварська та ганноверська гончі, і яги ну і звісно один лангхаар і один гасконець, що найбільше привертали увагу публіки.

 

P1090415.JPG

 

P1090416_2012-04-25.JPG
Шикування перед будиночком, напутні слова ловецького керівництва, пакування по машинам і колона рушила до місця проведення змагань.

P1090418.JPG

Міроприємство почалося з реакції на постріл.

P1090429_2012-04-25.JPG

Мушу сказати, що до цього моменту тут підходять серйозно. У нас це був один постріл біля шеренги собак. В Польщі ж кожну собаку перевіряли окремо, в умовах наближених до полювання. Тобто собака не просто стояв перед суддею, який стріляв у повітря, а був з ведучим у пошуку.

Потім настав момент другого, важчого іспиту. Так званого відкладення. Собаку заводять у ліс близько 100м, укладають командою „лежати” і вертаються до судді, при цьому ховаючись від собаки. Черех 5 хв суддя робить постріл, потім через такий же проміжок часу ще один. При цьому собака має залишитись на місці і не подати голосу. Це випробування нажаль склали не всі собаки. Серед тих кому не пощастило, була і Іка нашого Вальдемара. Псинка настільки була на емоціях від мисливського одягу людей, від лісу, від пострілів, що не змогла справитись з емоціями і після пострілу судді прийшла до Вальдемара. Справедливості ради треба написати, що після провалу „відкладення” собака все таки допускається до проходження безпосередньо по кров”яному сліду, але диплома їй вже не бачити за браком балів.

Отож після іспиту „відкладення” учасники перейшли в протилежний масив лісу, де напередодні ми прокладали кров”яні стежки. Відрізок часу від прокладання стежок до проходження іспиту собаками склав щось близько 20 годин.
Весь шлях проходження собаками по сліду я не бачив, бо не хотів заважати учасникам і собакам, але початок і закінчення роботи псів пощастило спостерігати. Що можу сказати, краса та й годі. Коли собака йде по 20 годинній стежці як по шнурку – тут варто віддати належне як чотирилапому майстру, так і його наставнику.

В кінці кожної стежки чекало опудало кабана, а також сурмачі.

P1090438.JPG
Якщо собака доходила до кінця і знаходила дика, суддя вручав дві зелені гілочки ведучому. Своєрідні лаври на знак маленької перемоги. Одна із гілочок віддавалась собаці (чіплялась за нашийник), друга залишалась у головному уборі ведучого. Під час вручання гілочок сурмачі сурмили в сурми, на знак того, що собака знайшла звіра. Дуже гарно було, коли то тут то там ліс наповнювали мисливські нотки і всі хто це чув враз веселіли і тішились з того, що ще одна собачка дійшла до мети...

P1090449.jpg


P1090450.jpg
А потім був обід і церемонія нагородження переможців. Варто обмовитись, що змагання проводились в двох класах: Posokowce i Tropowce. В першому класі два перші місця вибороли баварські гончі, а почесне третє місце виборов учасник з України Сергій зі своїм Брутом (ганноверська гонча).

P1090491.JPG

Можливо я щось наплутав, якщо так, то Вальдемар мене виправить.

Валлі змагався у класі Tropowce, в якому GIULIA aux Aboies du Petit Gardonne (Великий Блакитний Гасконський Гончак) зайняла 6 місце з 18, набравши 86 балів із 100 можливих. Вітаємо з дипломом ІІ ступеня.
P1090497.jpg
Хочу ще відмітити організацію заходу, яка була на вищому рівні, починаючи від супроводжувальних машин з лейбою „Pilot” до купи різних подарунків УСІМ учасникам змагань.

P1090476.jpg

Делегацію з України виділили окремо, де під час церемонії нагородження, нас всіх представили поіменно і кожен отримав пам”ятні подарунки на згадку про цей день.

Також слід згадати і про той факт, що тамтешня мисливська громада дбає про формування правильного світогляду у дітей відносно полювання. Так в рамках міроприємства був конкурс серед дітей на кращий малюнок під гаслом „Мисливець в очах дитини”. Всі діти також отримали подарунки.

P1090480.jpg

Крім того, вони спокійно гралися з мисливськими собаками, обідали серед мисливців, слухали розповіді мисливців про користь мисливських собак на полюванні і т.і. Всі, навіть вчителі, дізнались багато нового і отримали масу задоволення...
P1090477.jpg
P1090482.jpg
А потім була дорога до дому і думки сповнені надіями, що у нас в країні теж все зміниться на краще..
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com