Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Догляд за собакою при укусах змій і комах
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 5603   
Четвер, 03 травня 2012 13:38

Собака і зміяВ літній час досить часто собаки потерпають від укусів комах та змій, особливо часто це трапляється у тварин, які подовгу знаходяться в умовах вільного вигулу за містом. Укуси викликають різко хворобливі набряки тканин, в деяких випадках можливий розвиток гострих алергічних реакцій по типу анафілактичного шоку з летальним результатом, тому що більшість укусів супроводжуються введенням в кров (зі слиною) досить потужних алергенів, які є токсинами для організму собаки. У будь-якому випадку, необхідно перед виведенням собак у місця, де можливий напад на них різних комах (бджіл, мурах, ос, мух і т.д.), обробляти їх репелентами - препаратами, що відлякують комах і кліщів.

 

Що стосується змій, то більшість з них не нападають самі, а тільки будучи спровоковані, тому в місцях, де можлива зустріч з цими рептиліями (теплі, вологі, заболочені поля), краще собак не вигулювати.

 

Симптоми укусів в основному зводяться до появи дуже болючою припухлості, що різко збільшується у розмірах, іноді можливі загальні симптоми у вигляді задишки, ознобу, підвищеної температури, слабкості, іноді буває блювота; якщо тварина схильна до алергії, можливий розвиток алергічної реакції, що супроводжується набряком легенів, гострою серцевою недостатністю і летальним результатом.

 

Лікування полягає в знятті загальних і місцевих симптомів. Перш за все, необхідно дати собаці заспокійливе (настоянка валеріани, валокордин 1 крапля на 1 кг маси в чайній ложці води), знеболююче (анальгін, баралгін 1/2 - 1 таб.), протигістамінне (супрастин), - якщо немає блювоти. На місце укусу прикласти дезінфікуючий холодний компрес (лід з будь-яким місцевим антисептиком типу диоксидина, хлоргексидину тощо). При укусах змій категорично не рекомендується розрізати місце укусу. У будь-якому випадку вкушену тварину необхідно негайно доставити в найближчу лікарню для проведення антишокової і детоксикаційної терапії.

 

І ще один момент. При укусах змій специфічна сироватка тварині не вводиться. По-перше саме питання введення спірне, тому що до кінця не вивчено їх вплив навіть на людей, а по-друге, для введення сироватки необхідно точно знати вид змії, а повідомити це, як правило, власники не в змозі.

-----

Полювання чи риболовля насправді досить виснажливе заняття. Частенько аматори риболовлі та мисливці повертаються до дому хоч і щасливі проте виснажені фізично. Мисливці та рибалки з досвідом точно знають як відновити свої сили, найкращим способом буде банька, а якщо це ще й баня на дровах, то взагалі чудово. Крім того в такому місці добре збиратись з друзями де можна обговорити будь-які питання.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com