Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості весняної риболовлі на поплавкову вудочку
( 4 Votes )
Написав Mark Переглядів - 6676   
П'ятниця, 04 травня 2012 12:56

Ловля плотви весноюПоплавочну вудочку вважають найдемократичнішим видом ловлі риби, проте простота цього методу лише вдавана. Весняна риболовля в проводку на поплавочну вудочку, єдину зараз дозволену снасть, дуже непроста. Тут все залежить від типу водойми, від висоти рівня і сили течії. Наприклад, рибалити у верхів'ях проточного ставка потрібно зовсім не так, як на річці. До того ж, багато чого залежить від основного об'єкту ловлі, будь це плотва, підлящик, густера, верхівка, окунь чи якась інша риба.

 

Крім цього, навесні умови риболовлі постійно змінюються через падіння чи зростання рівня води, а також її прогріву або охолодження під час похолодання, коли риба то реагує на прикормку, то навпаки, ставиться до неї негативно. Так само і  з наживками навесні визначитися нелегко: різко потепліло - риба раптом стала відмінно клювати на парену перловку, а вже на наступний день подавай їй тільки хробака; є чимало рік і річок, де будь-яку рибу можна зловити тільки на місцевого ручейника і т.д.

 

Розглянемо деякі особливості весняної риболовлі на прикладі ловлі плотви - мабуть найпоширенішої риби наших водойм. Багато рибалок вважають ловлю плотви найбільш легкою. Але це зовсім не так: ловля цієї непостійної в поведінці риби - справжня школа майстерності рибалки. Крім того, багато залежить від розміру плотви. Не випадково з цього приводу з'явилася приказка: «вмілому - плотва, невмілому - трава». А траву гачок чіпляє з дна, і правильна установка робочого спуску на снасті, особливо при лові в проводку на річці - одне з найважливіших складових успіху. Буває, що лише на якісь сантиметри глибина виставлена невірно, і клювання зовсім немає...

 

Справа в тому, що навіть якщо при проводці гачок лише інколи чиркає по дну, це ще не означає, що снасть налаштована правильно, як говорять «під дно». Регулювати снасть слід не під всю довжину проводки взагалі, а під локальні місця, де найчастіше стоїть плотва. Зазвичай це невеликі донні поглиблення, тихі місця за поперечним донним уступом чи бугром, затопленим корчем або каменем і т.п. Помітивши десь клювання або піймавши рибу, саме на цій точці треба зосередити основну увагу і не ганяти даремно снасть за течією на десятки метрів - від цього мало користі і велика втрата часу. Краще підкинути в дане місце трохи ароматної прикормки, щоб заманити побільше плотви до зручного для неї місця.

 

У водоймах без течії, де риба найбільш обережна і чутлива до якості снасті, іншим найважливішим складовим успіху стане застосування гранично легких і тонких за умовами ловлі оснасток. Це необхідно ще й з тієї причини, що вода в затоках і біля берегів прогрівається по всій товщі нерівномірно, і плотва може зосередитися на «горизонті», досить високо розташованому від дна. Легке оснащення, що повільно занурюється, з широко розосередженим обвантаженням по довжині спуску якраз і допомагає визначити той рівень, де найбільш часто наживка схоплюється рибою, і потім вже налаштовується спуск під «робочу» глибину ловлі. Сконцентрувати плотву в зоні ловлі здатна легка, пухка прикормка, що подається малими порціями до поплавка при кожному черговому закиді і яка повільно опускається вниз разом з гачком.

 

Однак ідеальні умови на риболовлі видаються вкрай рідко, і ловлі плотви часто заважають сильна течія або незручний бічний вітер, які надмірно прискорюють рух оснащення і роблять снасть некерованою. Для того щоб позбутися впливу негативних зовнішніх чинників, рибалки все частіше ловлять за допомогою штекерних вудилищ, коли їх довжину можна легко змінювати, приєднуючи або прибираючи з боку комля коліна-секції, а довжина оснастки при цьому ледь перевищує глибину в місці лову, так що поплавок на воді завжди розташований буквально під кінчиком вудилища, що дозволяє легко проводити зі снастю різні маніпуляції, що викликають рибу на активне клювання. 

 

Mark

-----

В этом году зима как-то неожиданно перешля в лето минуя весну как таковую. Резко стало жарко, тепмература бьет все рекорды.  Каким же будет лето, если уже теперь такая высокая температура. Спасти от жары может только хороший кондиционер. Интернет магазин korzina.com.ua вовремя позаботился о своих клиентах и предлагает купить кондиционеры в Донецке. В магазине большой выбор моделей,  либеральные цены, и хорошая поддержка.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com