Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мін'юст кришує браконьєрів
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 6599   
Четвер, 10 травня 2012 14:56

Лавринович«Пропонуючи до розгляду у Верховну Раду абсолютно непрофесійний з точки зору екологів законопроект, Мін'юст фактично виконує взяті на себе частково зобов'язання з проведення адмінреформи, проте чиновники при цьому не замислюються, якої шкоди завдадуть природі», - повідомив сьогодні в ході прес-конференції «Мін'юст став «кришувати» браконьєрів» доктор екологічних наук, співробітник інституту зоології НАН України Сергій Межжерін.

 

Нагадаємо, мова йде про новий законопроект з екології (№ 10-218, подано на розгляд до ВР 16 березня 2012), розроблений Мін'юстом. Документ передбачає ліквідацію всіх управлінь Мінприроди на місцях, які стримують свавілля українських браконьєрів, серед яких - маса депутатів і чиновників всіх рангів. Як відомо, на сьогоднішній день даним законопроектом незадоволені навіть в Комітеті з екології.

 

«І це справедливо, - зазначає Межжерін. - Адже законопроект ламає існуючу систему нагляду та контролю за екологічною ситуацією в країні. Він абсурдний що з юридичної, що зі змістовної сторони. Зараз ми на порозі ситуації, коли ніякого контролю взагалі за браконьєрством не буде, що загрожує вкрай сумними наслідками. А це злочин. Скоро просто нікому буде стежити за ситуацією в цій сфері. Все тому, що у нас куди не тицьнеш - скрізь корупція », - підкреслив учений.

 

За словами Сергія Межжеріна, основна проблема з екологією в країні пов'язана з державною політикою і з чиновниками, які йдуть проти природи. Видається маса незаконних дозволів на відстріл тварин, на вилов риби.

 

«На нас тиснуть з усіх сил, щоб ми не відміняли полювання на тварин, зокрема, на червонокнижних, що насправді заборонено законом. І одним своїм існуванням екологи й учені чиновникам страшно заважають. Зараз екологічна ситуація на межі катастрофи саме з подачі Мін'юсту, де просто працюють некомпетентні люди. Екологічне законодавство зокрема треба розвивати і вдосконалювати. А законопроект з екології, який придумав Мін'юст, - це деградація і руйнування. Все це призведе до того, що контролю над тими, хто і так звик до абсолютного беззаконня і свавілля, взагалі не буде », - сказав Межжерін.

 

Навряд чи є сенс сподіватися на те, що глава Мін'юсту прислухається до закликів екологів і різко турбуватиметься важливістю збереження популяції червонокнижних бурих ведмедів або диких качок. До речі, його син-юрист, бізнес якого побудований за допомогою тата-міністра, нещодавно також «відзначився» в природоохоронній темі.

 

Нагадаємо: Син Лавриновича відсудив у держави понад 100 гектарів мисливських угідь, завдавши, тим самим, істотної шкоди природі та бюджету. Мисливське господарство «Чорнобаївське», про який йде мова, є найбільшим в Черкаській області господарством, в користуванні якого перебувають 114 679 га мисливських угідь. Саме таку площу втратила держава завдяки гідному синові свого батька.

 

По матеріалах: bagnet.org

 Коментарі  

 
#2 i19 11.05.2012 11:46
Тут вбачається конфлікт інтересів, а не велика турбота про державу.
 
 
#1 tustan 10.05.2012 18:40
Інститут зоології вже себе "проявляв" коли давав експертні висновки та рекомендував по заявці мірістерства екології закрити літнє полювання на козулю.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com