Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Розпал літа - пора ловити лина
( 7 Votes )
Написав Ловець Переглядів - 9677   
Понеділок, 02 липня 2012 12:47

ЛинокЛинок - риба літня, але активно ловиться тільки в деяких водоймах. Одним з головних моментів успіху при ловлі лина є правильний вибір місця ловлі і відповідна прикормка. Уловисті місця розташовуються поблизу кромки водної рослинності, особливо поблизу заростей латать, де глибина близько 2 м. При ловлі з берега, такими місцями можна вважати також і прогалини серед рослинності з плавним зниженням дна до глибини не більше 2,5 м. Ні ям, ні бровок лини не люблять.

 

Другим найважливішим моментом є прикормка. Рибалити на линів без прикормки - заняття марне. Підгодівлі без каламуті і атрактантів повинно бути багато і вона зобов'язана покривати площу близько двох квадратних метрів. Зазвичай прикормка складається з кормового мотиля, черв'яків та сиру з добавкою пшоняної каші з цукром. У кожній водоймі склад прикормки може бути свій. В якості баласту годиться місцевий грунт.

 

Головною частиною прикормки служать живі хробаки, які складають її більшу частину. Черв'яки, опустившись на грунт, починають розповзатися і ворушитися. Риби органом бічної лінії сприймають акустичні хвилі і спрямовуються на пошук здобичі, тим самим вони обов'язково знайдуть гачок з наживкою. Підгодівля розкидається рукою безпосередньо перед ловлею і в малих порціях після кожного зловленого лина.

 

Прикормку розкидають одночасно в двох місцях і періодично переходять з одного місця на інше, щоб не злякати рибу. Хробаки повинні бути свіжими, жвавими, бордово-червоного кольору. Для цього їх необхідно перед риболовлею витримати в суміші чаю, кави та тертого червоного буряка.

 

В якості наживок зазвичай використовують хробаків, або «букет» з опаришів. Хробака насаджують «гармошкою» і так, щоб хвіст залишався ненаколотим. Стискаючись й розтискаючись, черв'як тим самим додатково провокує рибу на хватку.

 

Так як основу харчування линів складають дрібні молюски, личинки і рачки, які водяться на дні, то в пошуках їх лини постійно риються в м'якому мулі. Це дозволяє рибалкам визначати їх присутність по бульбашкам газу, що йдуть з дна.

 

У похмуру теплу погоду клювання линів може тривати протягом усього дня. Найкращим часом для ловлі линів вважається ранній ранок, приблизно до 10:00, і вечір - з 17 години і до сутінків. Оскільки лин риба обережна, а ловити його доводиться на малих глибинах, то маскування необхідне.

 

Дньом ловити лина бажано безпосередньо в заростях підводних рослин і навіть без прикормки. Вечірнє клювання линів менш активне, але трохи розтягнуте у часі. Наприклад, вранці майже половина клювань відбувається протягом 30-50 хвилин. А ввечері клювання відбуваються приблизно через кожні 15 хвилин і протягом 2-2,5 годин.

 

Після підсічки лин відразу спрямовується в гущу найближчих заростей, і якщо рибі вдається уткнутися носом в грунт, то краще трохи почекати, не послаблюючи жилку.

 

Іноді лини в деяких водоймах добре клюють на личинку ручейників і бабки, якщо наживку швидше не хапнуть окуні та плотва.

 

М'ясо лина завжди має запах мулу, а тому перед вживанням в їжу їх необхідно витримати в ємності з чистою водою, тим більше що вони дуже живучі. А вже очищених риб додатково бажано потримати в молоці або вині. Линок дуже смачний смажений, а ще з нього готують відмінний холодець.


Ловець

-----

Готовь сани летом а телегу зимой - говорит старая славянская пословица. Так и з одеждой, гораздо выгодней покупать одежду не по сезону. К примеру сейчас можно купить качественные брэндовые пуховики по приемлимым ценам, зимой будет значительно дороже.

 Коментарі  

 
#1 Іващук 25.03.2013 08:13
У моєму селі вже немає лина,десь зник :cry:
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com