Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
ЧЕРГОВЕ ШАХРАЙСТВО ВІД «ЛЬВІВДЕРЖРИБООХОРОНИ»
( 9 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 9357   
Вівторок, 10 липня 2012 10:28

altНещодавно засоби масової інформації неодноразово повідомляли про незадовільну роботу Державного управління охорони, відтворення та використання водних біоресурсів та регулювання рибальства в Львівській області - «Львівдержрибоохорони». Нагадаємо, що з ініціативи депутатів  Львівської обласної  ради та на виконання доручення Державного агентства рибного господарства України, наказу Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства на початку 2012 року було проведено повну і всебічну перевірку інформації щодо системних порушень та незаконних дій посадових осіб «Львівдержрибоохорони» а також здійснення відповідних заходів щодо усунення порушень законодавства, причин та умов, що їм сприяють. За результатами перевірки депутати Львівської обласної ради визнали роботу «Львівдержрибоохорони» незадовільною, що стало підставою для оголошення недовіри начальнику управління Богданові Герману.

 

ЛЬВІВДЕРЖРИБООХОРОНАЗдавалося б, розумні люди після цього взялися б за усунення недоліків у своїй роботі, але ж тільки не посадовці «Львівдержрибоохорони», оскільки навіть при реорганізації там, завдяки протекції Партії Регіонів, залишилися працювати в основному ті ж самі особи, що й були. Ця державна структура, як показує дійсність, взяла собі за мету будь що помститися учасникам роботи  вищезгаданої комісії з перевірки.

 

«Львівдержрибоохорона», наприклад,  оголосила ледь не «полювання»  на  голову громадської організації Мисливсько-рибальський клуб „Карпатське братство Діани”  Романа Депу, який також є відомим в області рибоводом та громадським інспектором з охорони довкілля. А 30 квітня 2012 року інспектори цієї служби навіть склали на нього фіктивний акт про нібито порушення правил любительського рибальства, а керівництво «Львівдержрибоохорони» винесло незаконну постанову про оштрафування «порушника» та нарахування йому збитків.

 

Нахабні дії посадових осіб «Львівдержрибоохорони» стали предметом судового розгляду, який здійснювався під головуванням судді Сихівського районоого суду м. Львова Назарія Дулебка.

 

В ході судового засідання були з’ясовані усі обставини незаконного складання протоколу рибінспекторами. Зокрема було встановлено, що в поле зору рейдової бригади «Львівдержрибоохорони», яка прибула в той день на Добротвірське водосховище, потрапило кілька пенсіонерів та один інвалід, які перебували в забороненій для лову риби зоні скидного   каналу Добротвірської теплоелектростанції. Не зважаючи на те, що вудочка інваліда була в розібраному стані на нього взялися складати протокол. Коли почали знущатися над іншими пенсіонерами, то це привернуло увагу громадянина Романа Депи, який порядкував  неподалік,  у рибному господарстві свого батька.  Підійшовши до місця події, він висловив прохання не карати пенсіонерів з їхніми вудочками, адже від них шкоди практично нема, краще б рибінспекція взялася б за справжніх браконьєрів, які щоночі, а подекуди й серед білого дня, ловлять  сітками рибу в акваторії Добротвірського водосховища. Рибінспектори ж угледівши в прохачеві свого ворога, відчепилися від пенсіонерів і взяли, та й склали протокол на нього самого, про те ще нібито це п.  Депа зловив на вудку в забороненій зоні та ще й в заборонений період - під час нересту – коропа сазана. На основі цього фіктивного документа заступник начальника «Львівдержибоохорони»  Степан Комар (до речі, юрист за освітою, а в недалекому минулому офіцер Львівської міліції) виніс постанову про накладення штрафу на п. Депу в розмірі 102 грн., та нарахував йому збитки, нібито завдані іхтіофауні в сумі 306 грн. При цьому посадовці рибінспекції допустили ряд юридичних помилок - не повідомили  належним чином «порушника» про час та дату розгляду протоколу керівництвом «Львівдержибоохорони», не викликали його для з’ясування  обставин справи, тощо.

 

В ході ж судового засідання Сихівського райсуду, всі учасники зазначеної рейдової бригади «Львівдержибоохорони» визнали, що вони не бачили, щоб  Роман Депа особисто вудкою ловив рибу! Тобто учасники рейду – посадові особи державної структури визнали (і це зафіксовано аудіозаписом судового засідання), що вони склали протокол на особу, яка не вчиняла порушення!  Більшо того, викликаний в якості свідка, інвалід Мирон Яхват, також засвідчив, що п. Депа рибу взагалі не ловив!

 

При судовому розгляді справи з’ясувався також й інший цікавий факт, зокрема  те, що в згаданий день у складі рейдової бригади «Львівдержрибоохорони» у форменому одязі перебував державний інспектор, який на той час перебував… у відпустці.

 

Об’єктивно вивчивши всі обставини справи, заслухавши покази свідків суддя Сихівського райсуду 27 червня 2012 року виніс справедливий вирок про скасування зазначеного протоколу й постанови рибінспекції стосовно п.  Депи!

 

Від себе можемо додати, що спостерігаючи за ходом цього судового засідання ми були неприємно вражені тим, що відповідач по справі з боку «Львівдержибоохорони» - начальник оперативної групи, державний інспектор Олександр Сторожук дозволяв собі  вживати в ході засідання ненормативну лексику, ніби перебував він не в залі суду, а на якомусь злодійському «сходняку»! Пожалівся нам і свідок по справі, інвалід  Мирон Яхват, який повідомив, що державний рибінспектор, вищезгаданий Олександр Сторожук під час конфлікту на Добротвірському водосховищі бравірував автоматом «Калашникова» (тобто його цивільною версією – нарізним мисливським карабіном «Cайга»), а наскільки відомо, така зброя не числиться серед табельної зброї «Львівдержрибоохорони»!

 

Отже суд розставив «розставив крапки над «І». Справедливість, здавалося б, торжествує. Та подальший розвиток подій показує, що «полювання» рибінспекції на п.  Депу продовжується й після суду. Рибовод нині роздумує: а чи не подати, ґрунтуючись на висновках вищезгаданого суду, ще один позов на «Львівдержрибоохорону», оскільки в діях держрибінспекторів по складанню зазначеного фіктивного протоколу та винесення на його основі постанови чітко простежуються ознаки так званого «службового підлогу»! А службове підроблення, вчинене з метою приховати зловживання владою або службовим становищем, кваліфікується за сукупністю ст. 366 і ст. 364. Кримінального кодексу України.

 

Стаття 366. ККУ  «Службове підроблення»:

 

 Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років

 

Стаття 364 ККУ «Зловживання владою або посадовим становищем»:

 

Відповідно до ст. 364 КК під зловживанням владою або посадовим становищем розуміється умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб, використання посадовою особою влади чи посадового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдавало істотної шкоди державним чи громадським інтересам або охоронюваним законом правам та інтересам окремих фізичних чи юридичних осіб.

 

/ред.: "На фото: Роман Депа - голова мисливсько-рибалського клубу "Карпатське братство Діани"/

 Коментарі  

 
#12 Olekcandro 29.07.2012 20:59
До чого розмір зарплати при корупційному прояві з явними ознаками криміналу? Якщо прокуратура до цього часу відповідно не зреагувала на цей фак, то в рибохороні напевно святі, на складання праціниками інших відомств фіктивних протоколів вони реагують досить жваво.
Доречі, ЗАРПЛАТУ належить заробляти і зовсім не таким чином.
 
 
#11 Ханик 12.07.2012 15:31
Погоджуюся рибнадзор обнаглів до ручки!50 гривень в кишеню і лови на каналі рибку хоч цілий день. Якщо скажеш що знаєш Володю Ткачика (представника Громади рибалок України у Львівській області)- тоді напишуть на тебе протокол і порахують кожну спійману рибку і виставлять збитки.
 
 
#10 roman67 12.07.2012 14:16
"А чи відомо шановному товариству якою є середньомісячна заробітна плата в інспектора рибоохорони?" - ВІДОМО, МАЛА.
АЛЕ ТУТ ЙДЕ МОВА ПРО ТЕ ЩО ВСІ МИ КОЛИСЬ БУДЕМ ПЕНСІОНЕРАМИ, СТАРІСТЬ ПОТРІБНО ПОВАЖАТИ.... НА ВОДОСХОВИЩІ ПОМЕНШАЛО БРАКУШІВ АЛЕ ВОНИ Є, БОРОТИСЬ Є З КИМ...
БРАКУШІ Й ТАК ПЛАТЯТЬ "РИБОПАПАМ" ЩОМІСЯЦЯ, А ТУТ НА КАНАЛІ РАНІШЕ БРАЛИ ПО 20 грн., А ТЕПЕР 50 БЕРУТЬ АБО АКТАМИ ПОКАЗУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ.
 
 
#9 AlexJan 12.07.2012 13:15
В Крыму была подобная ситуация. Нужно обращаться с заявлением об уголовном преступлении (ст.366 УК Украины) в прокуратуру. Только прокуратура, как правило, такие заявления регистрирует как обращения граждан, в связи с чем нужно обращаться в суд. В первом сообщении есть заявление об уголовном преступлении и жалоба в суд:
ribaki.org.ua/.../...
 
 
#8 ха-ха-ха 12.07.2012 10:25
На фото Роман Депа і чучело рибінспектора, який зловживаючи своїм службовим становищем склав на нього фіктивний протокол! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
#7 Андрюха 12.07.2012 01:02
Цитую IVAN-39:
А чи відомо шановному товариству якою є середньомісячна заробітна плата в інспектора рибоохорони? Відповідаю: 1200 грн. Як на ці гроші прогодувати сім'ю? Автотранспорт для рейдів відсутній, пального не видають, форму купляєш за свій рахунок, човна теж немає. НІЧОГО НЕМАЄ! А за що жить та працювать? А керівництво каже ДАВАЙ!!! Показники, протоколи, інші моменти...


Класно звучить! а в мене зарплата як в нардепеа ніби :-* у всіх нас в цій убогій країні зарплата мала так шож тепер вбивати грабити красти! Гнила відмазка ( зарплата мала того мушу кришувати браконєрів) Нехай йде працювати в колгосп чи на будову там блін велика зарплата!
 
 
#6 Slavamaz 11.07.2012 22:07
Цитую IVAN-39:
А чи відомо шановному товариству якою є середньомісячна заробітна плата в інспектора рибоохорони? Відповідаю: 1200 грн. Як на ці гроші прогодувати сім'ю?

А чи відомо шановному (можливо інспектору), яка середньомісячна зарплата у пересічного українця? І що, тепер всім іти красти чи бухати? Я коли вже в черговий раз чую що бракон"єрять через малі зарплати, п"ють через малі зарплати, крадуть через малі зарплати - то чесне слово, теліпати починає. Але щось мені підказує, що совість у шановного Івана ще дає про себе чути, бо інакше і коментаря б того не було. Все таки десь там всередині щось шкрибе, так? А мала зарплата, то так, для самозаспокоєння .
 
 
#5 ostt 11.07.2012 21:14
Зустрічний позов на неправомірні дії цих інспекторів ой як би не завадив.
 
 
#4 О.С. 11.07.2012 14:15
При судовому розгляді справи з’ясувався також й інший цікавий факт, зокрема те, що в згаданий день у складі рейдової бригади «Львівдержрибоо хорони» у форменому одязі перебував державний інспектор, який на той час перебував… у відпустці.
Це інспектор Ромко Бажан, який є земляком і родичем начальника управління. Він же свого часу на "Уличанці", щоб замести сліди браконьєрства рибінспектора Перхуна, натравив міліцію на екологічну інспекцію. Тепер "замутив" наїзд на Депу. "Рєшала" у формі інспектора...
 
 
#3 IVAN-39 11.07.2012 14:07
А чи відомо шановному товариству якою є середньомісячна заробітна плата в інспектора рибоохорони? Відповідаю: 1200 грн. Як на ці гроші прогодувати сім'ю? Автотранспорт для рейдів відсутній, пального не видають, форму купляєш за свій рахунок, човна теж немає. НІЧОГО НЕМАЄ! А за що жить та працювать? А керівництво каже ДАВАЙ!!! Показники, протоколи, інші моменти...
 
 
#2 Сергій Бутковський 11.07.2012 09:42
Собаки гавкають - а караван іде... У нашій державі прогнили всі державні структури, міліція, прокуратура. Нікому немає справ до кричущих зловживань в Львівдержрибоох ороні. Як результат - скоро не буде куди поїхати відпочити з вудочкою, жага до швидкої наживи закрила очі нечесним державним службовцям.
 
 
#1 Яворівщина 11.07.2012 09:20
На наших теренах рибнадзор крім кришування браконьєрів нічим іншим не займається. Віжомля, Оселя, Прилбичі, Цитуля, Чолгини на всіх озерах "працюють" бракуші на абонплаті
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com