Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Літня ловля ляща в стоячій воді поплавковою вудкою: особливості та підгодівля
( 3 Votes )
Написав Mark Переглядів - 5502   
Четвер, 12 липня 2012 12:55

Ловля ляща вліткуЛовля ляща здебільшого у рибалок асоціюється з донкою або з з ловлеб з човна поставленого на якір посеред річки чи озера. Проте ляща, і навіть великого, можна цілком успішно ловити на озері або водосховищі звичайною поплавковою вудкою з берега.

Ловля ляща в кар'єрах, водосховищах та озерах відрізняється від рибалки на річці. Перша і основна особливість полягає в тому, що якщо в річках лящ протягом дня тримається приблизно на одних і тих же ділянках, то в стоячій воді ми можемо спостерігати чітко виражену  його добову міграцію. Вранці, увечері і вночі він виходить харчуватися до мілководних ділянок, а вдень вирушає на найглибші місця водойми. Якщо похмуро, лящ воліє довше перебувати на мілководді, а різка зміна погоди переважно змушує його не залишати ям.


Як правило, лящ переміщається дотримуючись глибоких ділянок, тому в прибережній ямі, відокремленої від основних глибин водойми обмілинами, він може взагалі не з'явитися. І навпаки: підходяща близько до берега підводна лощина, поєднана з основними ямами, - найбільш ймовірне місце, куди він вийде годуватися. Тому, іноді, навіть ловля з берега на звичайну полавочну вудку  тут може виявитися вдалою навіть протягом всього дня.


З вищесказаного стає очевидним, що для успішної ловлі ляща вудкою з берега головне добре знати рельєф дна водойми, який бажано вивчити заздалегідь.


У сонячний жаркий полудень може здатися, що лящів взагалі немає у водоймі. Однак на екрані ехолота видно, що зграя лящів стоїть над ямою впівводи, піднімаючись до поверхні при посиленні вітру. Це, мабуть, пов'язано з розподілом кисню і температурним розшаруванням води. Риба підшукує для себе глибину з найбільш комфортними умовами. В подібні моменти лящ ситий і змусити його взяти насадку на гачку майже неможливо. В таких ситуаціях, успіх може прийти, якщо його ловити з човна на літню мормишку, підсаджуючи на гачок опариша, мотиля або штучні приманки - бісер, кембрики, кульки з чорної пористої гуми або смужки темного поролону, але тільки тоді коли лящ підніметься до поверхні води і почне поїдати личинок комах з нижньої сторони листків латать, що ростуть по прибережних зонах, тільки така снасть і допоможе вам добитися кльову. На гачок блешні в такій ситуації краще підсаджувати імітацію личинки або лялечки комахи.


Розглянемо по порядку особливості літньої ловлі ляща в стоячій воді. Почнемо з підгодівлі.


ПрикормкаПрикормка для ловлі ляща влітку


Можна скористатися наявними у продажу. В цьому випадку, до імпортних, треба ставиться з великою обережністю. Справа в тому, що частина таких прикормок розроблена для умов західного культурного рибного господарства, де риба в процесі розведення привчена до певних харчових компонентів, що вводяться до складу прикормок.


Більшість рибалок, однак, воліють готувати власні прикормочні композиції, в крайньому випадку, на основі наявних у продажу. Це виправдовує себе, тому що тільки так можна створити максимально адаптовану для конкретного водоймища і для певної риби суміш.


Основою практично будь-якої прикормки служать панірувальні сухарі (кукурудзяні або пшеничні) і макуха (конопляна або соняшникова). Макуху можна замінити просмаженим і подрібненим насінням соняшнику, ріпаку, конопель (їх частка в підгодовуванні повинна бути вдвічі-втричі менше, ніж макухи, оскільки в такому випадку створюється значно сильніший аромат).


Вельми прихильно лящ відноситься до присутності в підгодовуванні підсмаженого пшона, гречки, гороху, а також обсмаженого до золотистого кольору «Геркулеса». Непогано ввести до складу прикормки і висівки, але оскільки лящ - риба донна, то їх краще попередньо запарити, заливши з вечора окропом, і вводити в склад прикормки вже безпосередньо на водоймі при замішуванні. До речі, те ж стосується і макухи.


Всі тверді компоненти необхідно ретельно подрібнювати. По-перше, риба не так швидко насититься підгодовуванням. По-друге, збільшується площа поверхні води, з якої в воду виділяються пахучі і смакові речовини. І по-третє, дрібнорозмолота суміш досить швидко розмивається водою, не забруднюючи водойму.


Чудові результати дає використання в підгодовуванні сухого знежиреного молока, яке створює в воді хмару надзвичайно привабливої для ляща каламуті, але при цьому зовсім не насичує рибу а тільки підсилює її апетит.


У ляща дуже добре розвинене почуття смаку, тому не зайвим буде використання в складі прикормки цукру або перетертого з панірувальними сухарями штучного меду (патоки).


Окремо слід сказати про ароматизатори. Практично всі наявні в даний час у продажу ароматизатори непогано приманюють ляща, хотілося б тільки застерегти від надмірного захоплення ними при лові ляща саме в стоячій воді, особливо від тих що містять кропові і анісові ефірні масла та часникові екстракти. Краще користуватися фруктовими есенціями (грушевою, банановою, малиновою, суничною, чорносмородиновою), корицею або ваніллю з какао. Какао, що вводиться до складу прикормки у вигляді порошку, також створює  у воді хмару привабливої каламуті, що дуже приваблює рибу.


Заключним компонентом прикормки, роль якого часто недооцінюють навіть досвідчені рибалки, є баласт. Звичайний річковий пісок являється відмінним розпушувачем, тому якщо його частка буде становити до 80% від обсягу вашої прикормки, це дозволить відмовитися від хімічних розпушувачів. Баласт бажано вводити до складу прикормки на березі водойми. Добути його нескладно, найкраще взяти пісок, намитий хвилями в прибійній зоні.


Везти з собою баласт недоцільно, а в ряді випадків і шкідливо. Справа в тому, що, крім функцій власне баласту і розпушувача, прибережний грунт має ще одну властивість: він маскує прикормку на тлі дна і, маючи звичний для мешканців водойми запах, не насторожує їх своєю раптовою появою на дні. Останнім часом у продажу з'явилося досить багато так званих активаторів клювання - концентрованих сухих добавок до підгодовування, спеціалізованих за видами риби. На жаль, вони страждають тим же недоліком, що і імпортні сухі прикормки, тобто їх застосування веде до непередбачуваних результатів.

В наступній публікації поговоримо про техніку ловлі ляща поплавочною вудкою влітку, та про те які наживки і які снасті при цьому використовувати...

Mark


There are situations where a child can not cope alone with the homework, and lecturer in the home is too expensive or even impossible. Pay attention to the lesson online like homework help. This is beneficial and interesting.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com