Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля червонопірки на спінінг
( 2 Votes )
Написав Marik Переглядів - 5542   
Вівторок, 14 серпня 2012 15:09
Ловля червонопірки спінігомЛовля червонопірки на спінінг носить скоріше випадковий, ніж цілеспрямований характер. Проте для любителів спінінга, ловля нетрадиційної для цього виду рибалки риби, може виявитися цікавою хоча б тому, що в ній є певна новизна.
 
Ловлять червонопірку, або в зарослих затоках, старицях, дрібних протоках, або у вільних від рослинності протоках великих річок, озерах, водосховищах. Тактика ловлі у водоймах, зарослих водною рослинністю, і у вільних від неї - різна.
 
У першому випадку риба більш-менш рівномірно розподілена по всій водоймі. У спекотні літні дні в залежності від часу доби окремі риби або невеликі зграйки, що складаються з різновікових особин, неквапливо переміщаються під шаром водної рослинності або по периметру вікна, вільного від неї. Блешню бажано вести вздовж кромки рослин на глибині не більше ніж 0,2-0,3 метра. Хоча зона ловлі невелика (3-5 метрів), при вдалому закиді блешня не встигає пройти і половину шляху, як слідує жадібна хватка, що чимось нагадує удар окуня.
 
При виважуванні червонопірка галасливо пручається, тому ловлю слід продовжувати вже в наступному вікні. Темп проводки вибирають виходячи з конкретних умов ловлі, однак він не повинен бути  занадто швидким. Особливо важливо, щоб проводка була рівною.
 
У серпні - вересні, коли спека спадає, червонопірки починають збиратися в зграї (що складаються в основному з особин одного віку). Вони направляються на чисту, вільну від рослинності воду і повільно курсують в 30-50 метрах від берега, ненадовго зупиняючись біля повалених дерев або острівців рослинності.
 
Визначити місце знаходження зграї нескладно: червонопірка надає перевагу верхнім шарам води, і в ясний день її добре видно. Закидати слід якомога далі за уявний кордон зграї, перпендикулярно її руху. Невдалий закид може злякати зграю і вона піде на глибину або, що більш неприємно, до протилежного берега.
 
Червонопірка починає проявляти інтерес до блешні, коли та проходить від неї на відстані не більше 1-1,5 метра. Переслідування часом триває до самого берега. Риба ніби намагається відщипнути шматочок від блешні. Після кількох все більш енергійних спроб їй вдається захопити трійник.
 
Губи у червонопірки досить м'ясисті, тому засікається вона надійно. Схопивши гачок, вона енергійно опирається. Існують певні тонкощі при ловлі червонопірки в зграї. Зазвичай найбільші екземпляри червонопірки - найменш енергійні, і блешню може схопити дрібна риба. Щоб цього не сталося, поза кордоном зграї доцільно застосовувати надшвидку проводку, а в міру наближення до робочої зони перейти на повільну проводку. Якщо ж, незважаючи на всі ваші старання, блешню схопила дрібна риба, не форсуйте виважування. Дайте їй піти на глибину, а потім спокійно виведіть рибину з робочої зони. Тим самим ви зумієте уникнути небажаного шуму. Якщо червонопірка переслідує блешню, але не робить видимих спроб напасти на неї, спробуйте підвести приманку майже до самої поверхні - цей прийом може спровокувати атаку. При цьому стежте, щоб блешня не виходила на поверхню, інакше можливі збої в обертанні пелюстки. Часом успіх приносять повторні проводки. Не намагайтеся допомогти рибі схопити блешню, сильно сповільнюючи проводку, так як при цьому блешня перестає працювати і риба піде геть.
 
Для ловлі червонопірки потрібен легкий спінінг не надто жорсткого строю, відкрита безінерційна котушка, яка має бути в балансі з вудилищем, високоякісна жилка діаметром 0,1-0,15 міліметри, блешні типу 'Mepps' (номери 00, 0, 1). Пелюстка блешні повинна бути досить широкою, щоб забезпечити необхідний темп проводки. При повільній проводці така пелюстка дає частоту обертання, яка створює напружений хід блешні, що дозволяє постійно відчувати її. Добрим вибором будуть блешні 'Аглія' і 'Комет ». Підійдуть і інші подібні блешні. Кращі результати дає сріблястий матовий колір пелюстки, хоча іноді виникає необхідність в пелюстках темних тонів. На трійник бажано прив'язати хутро, або пір'я, для їх стабілізації при проводці.
 
Ловлять червонопірку зазвичай в сонячну погоду, тому бажано мати поляризаційні окуляри.
 
Marik
 
Если жена, теща или еще кто-то не дают Вам пообщатся со своими единомышленниками на любимом форуме покажите им сайт где есть все о знаменитостях. Множество фактов и разных историй на долго увлечет кого угодно, и больше к Вам не возникнет никаких вопросов ).
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com