Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На Золочівських озерцятах
( 11 Votes )
Написав Slavamaz Переглядів - 6312   
Середа, 05 вересня 2012 02:37

Полювання на качкуСтаренька побілена хатинка Остапиної бабусі, з лелечим гніздом на крівлі, утопала в зелені дерев, що росли поряд. Сонце, що сідало за сусідський сад, ще відчутно пригрівало і трохи втомлений від дороги я залюбки присів з пляшкою пива на м’яку травичку.
Чогось згадались віршовані рядки Тараса:

 

Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть,
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть.

 

Збоку вже горів, потріскуючи жаринками, розпалений Остапом вогонь, а замариноване для шашличка м'ясо, приємно лоскотало ніздрі. Стемніло і потягнув холодний вітерець, та на душі було тепло і приємно, адже зранку на полювання, та ще й у колі справжніх друзів-мисливців… Задзвонив телефон і завівши двигун свого авто, Остап виїхав зустріти Вальдемара, що трохи запізнювався.


Зрештою Воллі приїхав якраз вчасно, шашлик якраз зажарився і перебазувавшись до хати, ми продовжили трапезу там.

 

02-DSC_2405.JPGВ середині віяло якоюсь простою людською добротою і щирістю.. Старенька бабця допомогла накрити на стіл і пішла до своєї кімнати, а ми ще довго коротали вечір дружніми розмовами.


Прокинулись раненько. Я вийшов на вулицю і вдихнув чисте ранкове повітря. Тягнув досить не приємний холодний вітер, та небо було чисте. Попили «закарпатського зілля», як вже жартома називають мою каву, швиденько зібрались і рушили в угіддя. Було ще зовсім темно і лиш ясний повний місяць, купався в срібних хвилях мережива ставків, розділених невеликими дамбочками.

 

P1100968.JPG


Небо сіріло швидко і от вже можна було розгледіти поодинокі дерева, що росли по той бік сусіднього ставу. Із-за горизонту, то тут то там час від часу доносились приглушені звуки пострілів і лиш на нашому каскаді ставків все було тихо. Декілька разів ми помічали табунці пролітаючих качок, та залітати на наші озерця та вони впевнено не хотіли. Тим часом вже добряче розвиднілось і сонце показало свою корону з-за обрію. Льоту не було, лиш Остап один раз розрухав ранкову тишу двома пострілами. На жаль, безрезультатно. Вирішили перевірити один ближній рів, що примикав до крайнього озерцяти.


Трійко лангхаарів впевнено хлюпали в шуварах рову і от нарешті таке бажане тріпотіння крил. З каналу здіймається табунець чирків і одразу тишу розсікає звук пострілу. То Вальдек професійно здобуває перший трофей. В той же час трохи правіше знімається на крило ще три чирята і одного вицілюю я. Постріл і качка плюхається в «море» буряків, що росли на полі за каналом. Швиденько знаходимо перехід і поспішаємо шукати трофеї. Вальдекового знаходимо швидко, чирок битий чисто, а от мого знайти вдалося далеко не одразу. Підранок. Та на допомогу приходять чотирилапі помічники і нарешті, з легким хвилюванням, я чіпляю перший трофей цього сезону на тороку.

06-DSC_2451.JPG


 Вітаємо один одного з полем і перевівши подих рушаємо до машини щоб випити кави і подумати куди податися далі.

 

P1100981.JPG


Поки пили каву і відпочивали, трохи потренували собачок на подачу з води.

Дуже сподобалась молода Ханті, яка була на першому в своєму житті полюванні, але качку з води діставала як досвідчена мисливська собака

 

12-DSC_2477.JPG

 

20-DSC_2529.JPG

 

Також я перший раз в житті бачив апортуючого естонського гончака

 

13-DSC_2482.JPG

 

17-DSC_2503.JPG

 

Збодрившись кавою, ми перейшли через дорогу і вийшли на один розлив, що утворився в ложбині на краю поля. Почалапали комишами попри берег, та нічого не підняли. Аж раптом, вже під кінцем розливу, в небо здійнялося парочка чирків і один крижень, що на фоні перших видався величезним мов бузьок. Цього крижня Остап пам’ятатиме ще довго, бо трохи забарившись із пострілом через запобіжник, два рази «влучив у небо». За якихось триста метрів із рову вилетіла ще одна качка, піднята на крило собаками Воллі. Машинальна вскидка рушниці, постріл… ще один і крижень в черговий раз паде в буряки. Шкода, та в цього разу ані праця чотирьох собак, ані зусилля трьох людей не дало результату і трофей було безнадійно втрачено. Поїхали перевірити ще один розлив серед поля, та коли прийшли на місце, знайшли лиш вогку землю і кущі верболозу. Вода висохла. Тим часом сонце вже добряче припікало у спину крокуючим мисливцям.

 

47-DSC_2736.JPG
 
Повернулись додому в обід. Капусник і голубці вже чекали на столі і добряче зголоднівши, ми з задоволенням взялися «до справи»...
 

...Години збігли швидко.
 

До вечірньої зорьки було вирішено перевірити ще одне перспективне місце. Досить обширний став, практично весь був порослий комишем і осокою. Місце ідеальне для качки, та підняти її на крило було заняттям не з легких.
 
P1100987.JPG


48-DSC_2743.JPG
 

52-DSC_2765.JPG

Один раз вдалося підняти пару крижнів, та качки злетіли поза межами пострілу.
 
Вечірку вирішили відполювати на тих же ставках що і ранком.

Переїхали на місце. Тим часом червоний вогняний диск торкнувся верхівок дерев і готувався пірнути у їх м’які обійми.

Все навкруги було залите золотавим сяйвом вечірньої зорьки. Легкий шелест комишу, що темними тінями віддзеркалювався на нерухомій гладі ставка, якось заспокоював і тішив мисливську душу.


P1100989.JPG
 
В голові крутились якісь прості думки, не пов’язані ані з життєвими проблемами, ані з роботою.. Вслухаючись у навколишню тишу, вухо пробувало вловити той ледь помітний свист качиних крил, який неможливо сплутати з жодним іншим звуком. Та чутно було лише монотонну пісню комарика, що надокучливо літав під полями капелюха..
 

P1100990.JPG
 
Тишу розрізав звук пострілу. То місцевий хлопчина розрядився по надлетівшому табунцю крижнів. Качки стрімко набрали висоту і Остапові постріли шансів мали не багато. Сутінки опустилися якось не помітно і на допомогу зорям із-за обрію виплив срібний брат-місяць. Стояли досить довго. Одна за одною від ставу від’їзжали машини, а ми все стояли в надії на качиний літ. Декілька разів було чутно такий бажаний свист крил, та табунці тягнули високо і непомітно для ока..

...Гарячі жаринки вогнища приємно гріли змерзлі руки. Шашлик зготувався швидко і повечерявши ми провели Вальдемара, що мусив терміново повертатися у Львів…
 
На ранок змінили місце дислокації і заїхали на велике озеро, задня частина якого густо заросла високим комишем і осокою.


P1100962.JPG
 
Качка літала слабо і не активно, та попри все, декілька разів ми з Остапом мали хороші шанси здобути трофей. Та шанси так і залишились лише шансами, оскільки жодного ми так і не використали. Одне втішало, мазали чисто  і всі качки полетіли неушкодженими.
 

За декілька годин літ припинився повністю і ми вирішили пошукати качку в місцях імовірної дньовки. Перевірили розлив, стави і рови. В одному з ровів підшуміли хороший табунець і качки полетіли без пострілу. Під кінець вирішили перевірити той рів, де за день до того нам з Воллі вдалося здобути по чирку.
 

Остап йшов попереду, а я обережно підходив до рову в надії на підйом качок. І ось перед одним із кущів верболозу по воді щось хлюпало і шмигнувши серед гілляк, чирок випурхнув з протилежного боку куща, сховавшись від мого пострілу. Остап вистрелив та на жаль не влучив. Пройшовши якихось 50м я знову почуб бажане хлопання крил і молодий крижень знявся у повітря…
 

З правого стволу моєї «Тулки» повільно струївся димок. Крижень перекинувся в повітрі і впав у прибережний бур’ян. Засікаю місце падіння, а Остап з Дзвоном вже перескочили на той бік. І знову, вже вкотре, собака добрала не зовсім чисто биту качку, яка відсунулася на два метри від місця падіння. Нарешті ще один трофей..

Фото на згадку


P1100994.JPG


Ну і звісно з напарником

P1100995.JPG


...Залізничні ліхтарі пробігали повз вікно вагона.
 

Дрімаючи в купе, я вже вкотре з приємністю згадував години полювання. Ніздрі чомусь досі відчували ледь чутний запах болота і прибережної рослинності і крізь сон, я чув свист качиних крил у височині, що зараз десь там, у вечірніх сутінках, пролітали над Золочівськими озерцятами…
 
 
 

P1110003.JPGSlavamaz


Обычная улыбка способна творить чудеса. Но в это сложно поверить если зубы не белоснежные.  Если это так, то самое время обратится в клинику club32.com.ua в которой помимо постоянных акций и скидок, и так отбеливание зубов цена очень демократичная.
 Коментарі  

 
#2 Olekcandro 08.09.2012 22:34
Чудова розповідь, хочеться ще і ще читати такі речі!
 
 
#1 Андрюха 05.09.2012 18:01
Клас :-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com