Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
На рибалку... з акумулятором
( 3 Votes )
Написав Марія ГАВРИЛЮК Переглядів - 6228   
Понеділок, 10 вересня 2012 11:09

Попри те, що промисловий вилов риби на Івано-Франківщині заборонений, колишній працівник рибінспекції стверджує, що узаконене браконьєрство не карається, а навпаки - заохочується.

Від священиків до СБУшників...

Електричну вудку винайшов німецький науковець Альберт Шенфельдер на початку 20-го століття. Вчений, який досліджував вплив електричних імпульсів на поведінку риб, не міг передбачити, що його винахід через кілька років стане знаряддям масового винищення риби.


На Івано-Франківщині, як згадує колишній начальник рибінспекції Руслан Коцаба, електричні вудки з'явилися на початку 80-х років. Так званий електротрал застосовували для промислового вилову риби на Бурштинському водосховищі. Тепер ці вудки стали знаряддям браконьєрів, серед яких немало високих чиновників і впливових людей. Скажімо, працівники рибінспекції неодноразово ловили з електровудкою священнослужителя з села Побережжя, намагалися притягнути його до адміністративної чи кримінальної відповідальності, але суд завжди ксьондза виправдовував. Руслан Коцаба також згадує, як на гарячому вдалося впіймати високих чинів Львівського обласного управління СБУ.


«Я забрав тоді у них човен, електровудку і мотор, відповідні скарги зареєстрував у правоохоронних органах, - розповідав колишній начальник рибінспекції. - Обласний прокурор сказав все віддати. Справу передали у Рогатинську прокуратуру. Той прокурор натякнув, що справу закрили, і запропонував поділитися: я собі візьму мотор, а ти бери човен. Справу закрили, а на мене декілька місяців чинили тиск».


За словами Руслана Коцаби, саме ігнорування екологічного законодавства, яке проявлялося в тому, що електротрал був дозволений для використання як виняток, стало причиною його звільнення з роботи. "Я сказав тоді керівництву області, що не буду ловити старих дідів на березі канави, коли у центрі Бурштина гуляє сім тисяч вольт», - зауважив пан Коцаба.


За словами екс-керівника рибінспекції, у кожному районі є по дві-три бригади, які виловлюють рибу за допомогою електровудок. Одні використовують її для промислу, інші – просто розважаються. Тим часом, за даними Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, під час проведення операції «Нерест-2012» виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 56 порушників правил рибальства, тільки у трьох з них вилучено знаряддя незаконного вилову.

Браконьєр може стати імпотентом


Дістати електровудку - тепер не проблема. В мережі Інтернет можна знайти інструкцію, як її виготовити самостійно (у деяких зазначено: «Зверніть увагу! Користуючись електровудкою, слід проявляти акуратність і уникати місць купання людей»). А можна замовити електричне приладдя в інтернет-магазинах та через газетні оголошення. «В рекламних газетах постійно виходило оголошення: продам електовудку. Гарантований вилов – 100 кг на день, - розповідає Коцаба. - Масовий вилов риби – це просто тотальна безкарність і кругова порука».


Втім, є країни, де законодавство дозволяє виловлювати рибу електровудками. Зокрема, у Німеччині за спеціальною ліцензією електровудками можна ловити рибу, яка не нереститься. Втім, німецькі вудки дещо відрізняються від тих, які в нас продаються на чорному ринку. Риба не горить, а тільки приглушується і через деякий час відходить.


«Електровудки, які використовують на наших водоймах, знищують не тільки рибу, але й планктон, ікру, личинку, - розповідав Руслан Коцаба. - Рибалки-підводники можуть підтвердити, що у зграйках риб часто плавають паралізовані, покручені рибини. Варварське полювання під час нересту призводить до того, що в самок збивається життєвий ритм, вони можуть пізніше викинути ікру або не викинути її взагалі".


Науковці стверджують, що електричне приладдя згубно впливає і на самих браконьєрів, діючи на них, як високозбагачений уран з ядерного реактора: її випромінювання аналогічне дії високої дози радіації. Браконьєрам, які використовують електричне приладдя, загрожує імпотенція; також у них зростає ризик ракових захворювань.

Тема на форуміМарія ГАВРИЛЮК

Джерело - www.gk-press.if.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com