Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чи стане заручником мисливець?
( 17 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 23914   
Вівторок, 22 квітня 2008 12:53

dubnevich_2.jpgМисливські угіддя за всіх часів і народів були бажаним привілеєм. Із набуттям Україною незалежності розгорнулася повальна приватизація і в цій сфері. Перші такі приклади, на жаль, засвідчили, що полює там лише обмежене коло осіб, а для більшості це заняття стало недоступним.


У багатьох випадках їх просто притискають гривнею і змушують покинути ловецтво. Хибність таких дій очевидна, оскільки мисливець -- гірший, ніж наркоман і ходитиме на лови за будь-яких умов.

Завдяки таким особистостям, як сумнозвісний Ігор Бакай і К, які забрали у великої громадської організації -- Українського товариства мисливців і рибалок -- тисячі гектарів мисливських угідь, склався негативний стереотип переходу мисливських угідь у приватні руки. Не обійшли ці тенденції й Львівщину, і, можливо, саме  негативний стереотип прихватизації мисливських угідь під Києвом спричинив конфлікт між місцевим товариством мисливців і рибалок „Лісівник” і ТзОВ „Мисливське господарство „Зубр”. Суперечка виникла довкола мисливських угідь площею у 12 000 га. Ця територія -- значна частина угідь Перемишлянського районного товариства  „Лісівник” і містить зручні для дичини, особливо для копитних, природні умови, адже тут здебільшого ліс.

   
ТзОВ „Мисливське господарство „Зубр” в особі його директора Тараса Тарнавчика звернулося до районного осередку „Лісівника” з пропозицію передати ТзОВ згадані угіддя і отримало письмову згоду голови районного осередку „Лісівника” Михайла Вільховського всупереч статуту цієї організації, в якому чітко вказано, що таке погодження можливе лише за згоди обласної ради товариства „Лісівник”.


Такий розвитком подій насторожив голову Обласної організації мисливців „Лісівник” Василя Олійника, який почав вбачати у передачі угідь загрозу інтересам трьох тисяч членів цього товариства. І треба віддати належне, що на це були підстави, адже, як повідомили поінформовані джерела, за „Мисливським господарством „Зубр” стоять дуже відомі на Львівщині бізнесмени, один із яких є депутатом Львівської обласної ради. Як розповів Василь Олійник, згідно з „Законом України про мисливське господарство”, вилучити угіддя в його товариства можна лише тоді, коли закінчився термін користування, є добровільна відмова від угідь, погіршилася якість мисливських угідь або ж припинили свою діяльність юридичні особи, в користуванні яких перебувають закріплені угіддя. Жодна із зазначених причин документально не зафіксована, отже, вилучення угідь Перемишлянського „Лісівника” не можна назвати законним. Спосіб „розрулити” цей конфлікт миром п.Олійник вбачає у тому, що п. Тарнавчик разом із партнерами могли б стати офіційними спонсорами зазначених угідь і полювати там відповідно до свого грошового внеску у тамтешнє мисливське господарство.


Звичайно, картина конфлікту була б неповною, якщо не подати думку директора ТзОВ „Мисливське господарство „Зубр” Тараса Тарнавчика. Він розповів, що й понині є членом товариства „Лісівник”, але вважає, що мисливське господарство можна вести набагато краще і його не задовольняє нинішній рівень. Десять літ тому п. Тарнавчик уже пробував на цій території власним коштом розводити диких кабанів у вольєрі і випускати їх в угіддя „Лісівника”, але тоді в нього виникли непорозуміння з районним головою цього товариства п. Вільховським. Як запевнив п. Тарнавчик, в його теперішніх планах нема якихось утисків місцевих мисливців у разі надання йому в користування зазначених угідь, і шанувальники Діани полюватимуть там, як і полювали дотепер, і це триватиме доти, доки п. Тарнавичик буде директором зазначеного ТзОВ. Ба більше, він уже нині розгорнув роботи з очищення полів від самосіву, аби засіяти їх кукурудзою з метою підгодівлі дичини. Безперечно, фінансові можливості ТзОВ „Мисливське господарство „Зубр” можуть виявитися більшими, аніж скажімо районного товариства „Лісівник”, а отже, й ведення мисливського господарства можна підняти на вищий щабель.

Пустельник

-----

Хороший нож нужен каждому охотнику, рыболову, туристу или екстремалу. Он обязательно пригодится как на отдыхе, так и на работе или в повседневной жизни. Хотите купить складной нож? Рекомендуем посетить сайт магазина problade.ru. Здесь найдете большой выбор ножей на любой вкус и кошелек.


Читайте також:

 Коментарі  

 
#4 Igor1 11.07.2011 13:24
Депутат Дубневич, це другий Лозинський, а обіцянкам їхнім нема віри. Вони з п.Тарнавчиком створять угіддя для багатих привілейованих дядь собі бодібних. Простим пересічним мисливцям в їхніх угіддях робити нічого - не по кишені, перші їх прояви вже людям відомі. Не тільки угіддя "Лісівника", а й угіддя УТМР став ласим шматочком для депутата
 
 
#3 WALLY 08.07.2008 13:56
 
 
#2 WALLY 22.04.2008 19:03
:oops:
 
 
#1 fireshark 22.04.2008 16:03
"...оскільки мисливець -- гірший, ніж наркоман і ходитиме на лови за будь-яких умов" - класно підмічено, +1 за статтю однозначно ;-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com