Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Змагання мисливських собак по кров’яному сліду в Польщі
( 18 Votes )
Написав ярий Переглядів - 9466   
Понеділок, 17 вересня 2012 03:01

 змагання мисливських собак по кров’яному сліду15. 09. проходили в сусідній країні Польщі змагання мисливських собак різних порід по кров’яному сліду.

 


Команда наших мисливців з трьома собаками вирушила також попробувати щастя. Настрій був піднесений. На обох границях - свобода! Нас дружньо прийняли "у в хода". . . Заминок не було і ми щасливо, бо собаки мали більше щеплень ніж у нас разом з митниками, попрямували на назначене місце збірки.


В лісництві, де мали відбуватися змагання, кипіла робота. По кілька людей одночасно прокладали стежки фарбою. Чомусь для кров’яних собак як баварська гонча, альпійська і т. д. , прокладали в окремому кварталі лісу на відстань більше 1км, але крім фарби брали ще ратицю дика-кабана. Для всіх інших рас тільки кров. Крові використовували крапельним методом не цілу чвертушку на слід. Було зареєстровано 3+15 собак то для кожної робили окремий слід і ще один запасний для всякого випадку. Нам вдалося подивитися на відкладання кількох слідових доріжок і враження були з не найкращих. Всі сліди були зроблені в густому порослому травами, кущами, кропивою лісі. Напрямки руху міняли в різні боки і робилося дві ложки. Слід міг йти вправо метрів сто і завернути так само вліво. Все по гущарниках. Десь тільки могла стежка вийти на лісову дорогу і пройшовши по ній пару метрів , знову зіскочити в гущарник. Настрій нам підупав, а коли з вечора і цілу ніч падав дощ, при такому малому використанні "фарби" нашому оптимізму прийшов кінець і першим заговорив Ост - що будемо робити?.

 


Повечерявши ми полягали відпочивати. Але було не до відпочинку. Роїлися думки в голові, що буде з нашими собаками завтра, обсміють нас на всю Польщу.Наступного дня , а точніше ранку, ми з Остом встали найшвидше і прогуляли собак, піднагадали їм команди на послух.

Біля 12год ми поїхали в угіддя де зареєстрували всіх собак, пройшло жеребкування, перевірили ветеринарні книжки. З 18 год. до 12 наступного дня пройшло 16-18 год. Першочергово кожну собаку випробували на постріл чи годиться взагалі на полювання. Пройшли всі. Перші бали почали з’являтися з перевірки собак на слухняність при відложенню. На відстані 10-20м в лісі клалося собаку, господар відходив і ховався. Суддя тільки здалеку спостерігав за нею. Так на 10хв. , після робилося постріл, знову 1-2хв. тиша, знов постріл-1хв. тишіі після цього господар підходив і забирав собаку. Бралося до уваги-чи собака не зійде з місця дальше 1-2м. , чи не подає голосу і скавулить. "Дзвін" Оста з 20 балів взяв 12, "Бірко-Ксавер" Ярого - 15. Це нас трохи розвеселило. Після цього ми поїхали в ліс до слідових доріжок. Кожен попередньо витягував жеребкуванням свій номер. "Дзвін"-14-й, "Бірко" -8, "Giulia" Wally- 10. Запускали по двох доріжках одночасно, але в різних кварталах, щоб не мішати роботі собак. Всі інші чекали далеко від місця проведення і наступних підвозила машина та суддю на свої стежки.Погода була суха наступного дня, навіть засвітило сонце, але настрій нам почав навпаки згасати, коли ми бачили, як одна за другою вертаються собаки без зламаної гілки за ошийником-ознака, що собака не пройшла.


Без гілки прийшла собака Wally, Біля 14год. підходила черга "Бірка" і "Дзвона". Я сам почав переживати, але підбадьорюю Оста, щоб не нервував і переживав, бо це передається на пса.


Під’їхав за мною суддя і я взяв Бірка на руки. Суддя так трохи здивовано подивився і питає, чи я на руках так і піду з псом по тому сліду, бо він сам пройшов уже чотири і одна гірша по проходимості другої.


На місці пострілу звіра крові було не видно взагалі, там ллється найбільше. Дощ все змив. Бірко покрутився на цьому місці, форкнув і пішов впевнено вперед.

 

Довгий 10м. поводок допомагав бачити рух собаки і обходячи перешкоди не загубити її з виду. Десь приблизно за 600м. собака знайшов другу ложку після якої потягнув в інший бік. По поведінці собаки видно було, що йде впевнено і правильно. Через пару сотень метрів ми вже стояли біля дика-кабана. Радості було звичайно «повні штани».
На місце постою приїхали з гілкою в капелюсі та за нашийником.Незабаром під’їхав і Ост з Дзвоном. Ост червоний як буряк і мокрий від потів, але веселий. Вдалося. Ще не все так погано в наших рядах, ще порох в порохівницях, ягоди в ягодицях і шари в шароварах.


Після урочистого сигналу мисливських труб було вивішено таблицю з результатами і нагороджено переможців. Бірко-Ксавер отримав диплом робочий першого ступеня і опинився на третьому місці переможців. Третє місце серед 14 собак напевно не так і погано. Набрав 95 балів з 100. Дзвін отримав диплом третього ступеня, але це була перша в його житті перемога і в особливо важких умовах.Валлі був відзначений дипломом та цінним подарунком за найкращу співпрацю собаки і проводиря (dla najlepszego menera). Це також враховувалося при оцінці роботи собак.Кубки, дипломи, медалі поїхали на Україну. Так тримати! Добрий початок –половина справи. Тому ще залишається попереду ця більша половина, яка вимагає ще більшого зусилля, більшої роботи з собаками, більшого приділення часу для тренувань і виправлень недоліків.

 

ФОРУМ (+ФОТО) - II Konkurs Tropowców i Posokowców -15.09.2012 (ZO Przemyśl)

 __

Есть много людей которые увлекаются спортом или постредством физических упражнений следят за своей фигурой. Но еще больше людей которые только хотят заняться спортивными упражнениями, но не знают с чего начать. Помочь могут разные видеоуроки. К примеру, видео тренировки TRX  от Андрея Кожемяко - один из лучших способов получить максимум от упражнений.

 Коментарі  

 
#3 Aleksis 26.09.2012 22:55
Вітаю! Молодці козаки.
 
 
#2 ярий 23.09.2012 12:34
Помічники це справді молодці.В таких умовах ,максимально наближених до бойових,працюва ли успішно.
 
 
#1 Юра 28 21.09.2012 21:21
Молодці господарі і їхні помічники
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com