Всім знайома сиуація, коли в першій же загінці стріляють козу чи кабанчика, яких треба тут же швидко «розібрати» по рюкзаках, адже попереду ще цілий день полювання. І аж раптом, виявляється, що з усієї супер екіпірованої групи мисливців та єгерів ніхто не прихопив міцної мотузки, щоб підвісити тушу здобичі на гілляці. А потрошити та розбирати тушу на землі – і довго, і не гігієнічно. Гадається, всі хоч раз потрапляли в таку халепу.
А, як виявляється, людство вже давно винайшло спосіб завжди мати при собі це нехитре знаряддя у вигляді гарної речі - плетеного браслета, який можна розпустити за хвилину. Окрім естетичної функції, такий браслет можна використовувати як ремінець і для годинника, і для рушниці, і для собачого нашийника, і багато ще для чого. І при цьому цей моток шнура буде завжди напохваті і ніколи не забудеться при зборах на лови. До того ж, ця річ, зроблена власноруч, додає впевненості в собі в будь-якій екстремальній ситуації, яких на полюваннях -хоч греблю гати.
Все, що потрібно – 15-20 хвилин часу, кілька метрів копійчаного синтетичного шнура, що витримує кілограмів 200 (в крайньому випадку можна й той, що використовується для сушіння білизни) та пластмасова застібка (продається здебільшого у магазинах шевської фурнітури).
З історії відомо, що, скажімо під час другої світової війни цю річ полюбляли використовувати американські парашутисти і плели такі браслети з парашутної стропи «паракорду». Відомо також, що шмат такої стропи викристовували астронавти під час другої місії «Спейс-Шатл» для ремонту космічного телескопа «Хаббл».
Простіше, здається, не буває.
Йдеться про плетіння вузлом «напівштик». Радять сильно вузли не затягувати, аби не втратити візерунок.
Матеріали: 3 метра шнура (щось на зразок паракорду інколи є в наших мисливських магазинах), застібка, ножиці, лінійніка та запальничка. Ремінець виходить м’яким. Ну, щоб річ мала вже зовсім мисливський вигляд можна спробувати вплести просвердлені посередині лисячі чи вовчіі ікла. Або ж оленячі. Це вже вийде браслет-талісман.(Ото вже буде чим зайнятися довгими зимовими вечорами.)
Цей, один з найпростіших способів, показано в илюстраціях, викладених на Stormdrane’а.





















Подібними браслетами нині не гребують навіть всесвітньо відомі експерти з виживання, наприклад – британський телеведучий програми «Вижити за будь-яку ціну» Беар Гріллс.
Хто в останні роки хоч раз побував на Західній Україні у вихідний чи будь-який святковий день не міг не помітити красу однієї з найдавніших особливостей Українців - національного вбрання. Душа радується і око милується коли вулиці міст та сіл заповнені людьми в вишиванках і звідусіль льється українська мова. Кожен, хто вважає себе Українцем просто зобов'язаний мати вишиванку. Жіночі та чоловічі вишиванки, вишиті ікони, рушники та багато іншого Ви можете придбати на сайті vishivano4ka.com.ua.
|
Коментарі
Але не завжди її кинеш в рюкзак. Таки буває що забув.
Стрічка RSS коментарів цього запису