Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Новорічний фазан
( 8 Votes )
Написав Slavamaz Переглядів - 7549   
Середа, 02 січня 2013 11:34

Новорічний фазан

На дворі було ще зовсім темно, коли Мар'ян вийшов на вулицю. Круглий, мов тарілка, місяць, вже зачепився за вершечок старої липи, що росла край дороги. Це вперше за останні два тижні небо розчистилось і зорі як тисячі діамантів, виблискували на фоні абсолютно чорного обрію.«Скоро розвиднюватиметься», - майнуло в голові у хлопця, - «треба вирушати, бо Вадим певно заждався».

 

Взявши на повідок Леді, п'ятирічну курцхааршу, хлопець попрямував безлюдними вуличками старого села. У вікнах знайомої хати виднівся м'який вогник, а з димаря ледь помітно струївся димок. Не спить вже, збирається певно.

 

Хлопець постукав у двері.

 

- Ну що, готовий?
- Авжеж!!

Вадим вхопив із лавки приготовлений броцак, скочив у чоботи і почимчикував за Мар'яном, що вже виходив через хвіртку.

 

Нарешті угіддя. Поле зустріло хлопців приємною морозною погодою. Золотисто-багряна зоря вже розлилася зі східного напрямку, куди прямували мисливці. Під ногами шелестіла суха трава, поміж якою то тут то там виднілися залишки снігу, що не встиг розтанути під час минулої відлиги. Вітру не було і хоч стовпчик термометра опустився до -5, було зовсім не холодно. 

 

- Перевіримо ці поля. Ану «Сидіти»!

 

Леді слухняно присіла, пильно вдивляючись в далечінь, мов знала де причаївся жаданий птах і лиш чекала моменту, коли її пустять в пошук. Карабінчик повідця тихенько щолкнув і вслід за командою «Шукай» плямиста чотирилапа помічниця сховалася у високій траві. Мисливці повільно просувалися вперед, пильно вдивляючись у море бур’янів. Собака, що справно човникувала серед рослинності, то показувалася на черговому чистячку, то знов щезала у гущавині і лиш хитання сухих стеблин видавало її присутність. Та ось рух припинився. Мар’ян подався вперед, у місце де зникла з поглядів Леді і перед кущиком ожини розгледів помаранчевий нашийник. Собака завмерла на стійці. Махнувши рукою, жестом показав Вадиму, щоб той заходив з лівого боку. Стиснувши рушницю Мар’ян різким голосом скомандував «Вперед!» і з гучним тріпотінням крил в небо здійнявся сірий птах. Хлопці опустили рушниці. Самиця!. Собака повернула на чергову паралель і знов сховалась у травах. 

 

Тим часом добряче розвиднілось і з-за пагорбів показалась яскрава корона холодного грудневого сонця. Іній, що ще звечора вкрив суху рослинність, заіскрився, як жаринки бенгальських вогників. В небі просвистів табунець крижнів. На цей звук, мов по команді, хлопці задерли голови і провели очима дев’ять качок, що вже ледь помітними крапками сховались за горизонтом.

 

- Високо потягли…
- Ага. Певно на річку полетіли. В озерах вода позамерзала.
- Ходім, щось Ледіки не видно, може вже й стоїть десь.

 

І точно, руху в траві видно не було. Друзі просувалися вперед, роздивляючись навкруги, та собака мо крізь землю провалилася. Мар’ян пару раз пронизливо свиснув, та безрезультатно. 

 

- Точно стоїть, якщо на свисток не йде.

 

І як на підтвердження його слів за сто метрів в небо піднімається фазан. 

 

- Далеченько відбіг..
- Так, вже вимуштрувані, стійку тримати не дуже хочуть, а в цій височезній траві спробуй роздивись вчасно зміну в роботі собаки.
Леді, високо і смішно підстрибуючи щоб побачити в якому боці мисливці, верталась назад.

 

«Що, задалеко відбіг? – Мар’ян лагідно поплескав собаку по шиї, коли та з виваленим язиком прибігла до них, - «ну нічого, зараз ще одного знайдеш, давай, біжи. «Шукай!» І знову пес слухняно пішов на чергову паралель. 

 

Раз по раз до хлопців доносились приглушені постріли з інших боків. Полюють колеги… Вадим підняв руку до гори, зупинивши роздуми Мар’яна. Розуміючи, що собака стала, хлопець і собі подався у той бік. З голосним ко-гок у небо здійнявся красень-фазан. Птах неймовірної краси, з темно-зеленою головою, багряно-золотистим тулубом, «срібними» крилами і довгим віяловидним хвостом, на фоні холодного зимового неба блиснув всіма фарбами жар-птиці і розвернувся в прекрасному польоті. Два постріли один за одним розворушили морозне повітря, та фазан, продовжував свій стрімкий політ, до поки не сховався за переплетами осики і акацій сусіднього каналу. 

 

- Що, мазила, засліпив тебе когут своїм вбранням? – не втримався Мар’ян, щоб не підколоти товариша, - Будеш так стріляти, не їстимеш новорічного мисливського бульйону. 

 

Вадим видув дим із стволів, вклав нові патрони і з посмішкою щось крикнувши у відповідь, легкою ходою подався далі. За деякий час Леді знову мов спіткнувшись об якусь невидиму перешкоду різко розвернулась, витягнула шию і вловлюючи носом невидимі повітряні потоки посунула на протяжці до острівця пожухлої трави і верболозу. За мить собака стала у красивій стійці. На цей раз вже перед Мар'яном. Хлопець приготувався до пострілу і почав підходити до собаки, та не дійшовши якихось пару метрів перечепився через сплетіння пагонів ожини. В цей час фазан здійнявся у повітря. З останніх сил втримуючи рівновагу і хаотично вицілюючи відлітаючого фазана, Мар’ян натиснув на спуск, та птах як і попередній, благополучно перелетів через чорну смугу лісопосадки і сховався від пристального погляду мисливців. Збоку по-доброму сміявся Вадим.

 

- Що, і твій «Новорічний бульйон» полетів?

 

Леді кинула косий погляд на обох і в черговий раз пішла в пошук.

 

День хилився до свого завершення. Сонце, що здійснило свою недовгу подорож коротким зимовим днем, готувалось пірнути у білосніжні перини дальніх пагорбів. З дерева на дерево перелітали зграйки дроздів-горобинників, а у височині час від часу кружляли поодинокі канюки..

 

Хлопці вийшли до невеликого кукурудзяного поля. Обдерте осінньою негодою бадилля шелестіло сухими листочками. Землю поміж стеблів кукурудзи вкривала ковдра з мишію і тимофіївки, що вже не гордо стояли як літом, а похилилися так, що верхівки їх колосків торкалися землі. Добре розуміючи, що місце чудове для зустрічі з фазаном, Мар’ян гукнув собаку і не встигла та зайти у кукурудзу, як одразу застигла у смішній позі. Посил собаки і от казкова жар-птиця, переливаючись у променях вечірнього сонця, здіймається в повітря у свій останній політ…

 

Мисливець привстав на коліно біля добутого птаха. Він часто підіймав дичину з землі саме в такий спосіб, опираючись на коліно, а не просто нахиляючись за нею. Ніби нічого незвичайного, та Вадим, що збоку спостерігав за товаришем, знав що це не просто так..
Поправивши пера на грудині і обережно вклавши голову під крило, мисливець поклав трофей у заплечник. Леді весело кружляла навколо, внюхуючись у кожну пір’їнку, що випала з добутого птаха. Рушили далі, та не встигли хлопці зробити й пару кроків, як з під ніг Вадима вилетів черговий фазан. Два постріли майже одночасно пролунали над полем, та фазан перелетів до невеликого ліска. Не везло сьогодні Вадику. Леді, вже не так жваво як зранку, продовжувала прочісувати суху траву. Он вже й село видно. Крайні хати виразно виділялись на фоні засніжених далеких гірських хребтів. Хлопці вийшли на дорогу, що вела в село, та тут Леді стала в стійку прямо при каналі, який змійкою тягнувся вздовж дороги. Не встиг Мар’ян зняти з плеча рушницю, як собака підняла на крило ще одного фазана…

 

Багряне зимове сонце опускалося за чорний ліс. Двоє друзів вертались додому і у кожного із них в цю новорічну ніч, 31 грудня, на столі стоятиме справжня мисливська страва, як і у багатьох мисливців України!

 

Slavamaz

 

Фото з інтернету

 

Форум - Новорічний фазан

 


 

Охотникам, рыболовам, любителям стрельбы и активного отдыха полезно узнать о украинском интернет-магазине filingun.com.ua. Магазин прежде всего специализиреутся на продаже пневматического оружия. Пневматическое оружие здесь представлено в большом ассортименте. Кроме этого, в магазине хороший выбор сопуствующих товаром  и доброжелательная поддержка которая надаст квалифицированную помощь в подборе товара.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com