Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Браконьєри в карателях СС
( 13 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 6325   
Неділя, 20 січня 2013 21:01

nimeckyy lisovyy yegerПізнавальною для нашої ловецької громади буде інформація про доволі ефективне використання браконьєрів фашистською Германією в Другій Світовій. ЇЇ можна почерпнути з книжки Олексія Пішенкова «Штрафники СС. Зондеркоманда «Дірлевангер», випущеною видавництвом «Яуза-Пресс».

 

Зокрема, з неї можна дізнатися про те, що, як не дивно,  сама ідея створення підрозділу з засуджених браконьєрів належить самому Гітлеру, який, будучи вегетаріанцем, зневажав полювання  та мисливців. Так, ще до початку активних бойових дій  на Заході, навесні 1940 року ад’ютант рейхсфюрера СС Гіммлера группенфюрер СС Карл Вольф зв’язався з радником рейхсміністра юстиції й повідомив йому про те, що фюрер прийняв рішення амністувати засуджених браконьєрів з метою відправити їх спокутувати свою провину на фронті. Під цю програму могли потрапити лише люди, що займалися браконьєрством з використанням вогнепальної зброї і лише «професіонали»-рецидивісти, а не просто ті, кого випадково заарештували при спробі пополювати без дозволу.

 

Таким чином цей час можна вважати початком офіційного існування  унікальної штрафної частини, яка з часом переросла з неповної роти до розмірів цілої механізованої дивізії, чому не існує подібних прикладів в анналах світової військової історії.

 

Сама зондеркомманда являлась суб’ектом,  що перебував в прямому підпорядкуванні  штаба Гиммлера.

 

Головним ключем до успіху зондеркоманди в антипартизанських операціях було прийняття її схибнутим командиром Оскаром Дірлевангером жорстоких правил гри, нав’язаних самим супротивником, плюс використання для лісових операцій самих що не є підходящих кадрів – засуджених   браконьєрів, які володіли усіма необхідними якостями і навичками і при цьому не були здатні відмовитися від виконання найскладніших завдань в пекельних умовах. Для цього командира життя своїх підлеглих нічого не вартувало, як і своє власне.

 

Террор без всяких конвенцій и моральных обмежень. Саме це й почали використовувати  в зондеркоманді «Дірлевангер» при проведенні каральних рейдів, які регулярні частини Вермахту тихо саботували.

 

В книжці йдеться про те, що з початку травня 1942 року браконьєрська зондеркоманда проводила активний пошук партизанських угруповань, деятельність яких в Білорусі після появи на сцені цієї спецчастини СС помітно ослабла. Особливо зарекомендовало себя застосування тактики її егерів‑снайперів та єгерских груп: один чи кілька (максимум 10–15) спеціально тренованих і чудово озброєних  людей відправлялись у лісовий рейд на кілька діб в пошук партизанских таборів чи для організації засідок на партизанских стежках. Максимально використовуючи технику маскування, досвідчені єгері з числа колишніх браконьєрів,  відслідковували місцезнаходження партизанских шляхів та схованок, місця зустрічі з зв’язковими з населених пунктів чи інших загонів. Єгері рідко вступали у відкритий бій – їх основними завданнями було захоплення «язиків», убивство партизанских ватажків чи блискавичні нальоти на штаби крупних бандформувань, перехоплення зв’язкових, а також разгроми походних колон з засідки. Такий розгром також здійснювався методом блискавичного нападу та швидкого відходу, без втягування в затяжний бій  з переважаючими силами супротивника: заздалегідь виявлена стежина  заміновувалась у зручному місті, при наближенні партизанскої колони зазвичай пропускався авангард – розвідка, потім на головну частину колони (часто одночасно й на «хвіст») з добре підготовленої засідки відкривався шквальный вогонь автоматичної зброї з відстані максимум в 50–70 метрів, йшли в хід подготовлені міни, розстрілявши кожный, як правило, один магазин чи ленту, єгері швидко відходили, не даючи супротивнику можливості організувати переслідування. Колона, зрозуміло, не була повністью знищена, але в підсумку нальоту була вже обтяжена вбитими і пораненими, моральний дух падав, а таким чином була фактично зірвана й запланована партизанами операція чи передислокація сил. Після миттєвих лісових налетів на колони, часто по горячих слідах, проводилися масовані карательні операції в даній місцині.(Даний спосіб протипартизанських операцій був розроблений німецькими спец підрозділами головним чином на окупованій частині СРСР та в Югославії. Після завершення війни досвід єгерів також активно використовувся силами НКВС в боротьбі з УПА в Україні. Єгерська метода й понині є одним з класичних методів боротьби спецслужб з бандформуваннями в труднодоступній  місцевості. Застосовувалась американськими рейнджерами у В’єтнамі, російськими спецзагонами в Чечні, спецслужбами Південної Америки під час операцій у джунглях проти наркомафії.)

 

В здійсненн подібної діятельності німцям сильно допомогало використання заведеного вже тоді в Ваффен‑СС камуфльованого обмундирування, а також використання «лохматих» камуфляжів у поєднанні з стандартним маскувальним обмундированням.

 

Згодом у цю зондеркоманду потрапляють й іноземні добровольці, зокрема й з особового складу українських «Шютманншафт».

 

Цікавим буде й той факт, що у 1944  зондеркоманда придушувала в Татрах Словацьке повстання і під час проведення цих операцій  формально перебувала в підпорядкуванні дивизії СС«Галичина».

 

Не зважаючи на війну, у браконьєрській зондеркоманді не забували й про полювання на дичину. В книзі наводиться факт запрошення взимку 1944 року начальника Головного управління СС  обергрупенфюрера Бергера Готтлоба на спеціально підготовлене нього Дірлевангером чудове полювання на вовків у зоні  відповідальності зондеркоманди.

 

Саму книгу  Олексія Пішенкова про штрафників СС можна легко знайти, читати й скачати з багатьох джерел в інтернеті, наприклад й тут.


 

Знать точный прогноз погоды очень важно и для охотников и для рыболовов. От этого напрямую зависит результат охоты или рыбалки. Как и прежде рекомендуем сайт meteoprog.ua, например на странице Погода в Тернополе Вы увидете подробный прогноз, с атмосферным давлением, фазой луны, временем восхода и захода солнца. На странице так же есть и долгострочный прогноз.

 Коментарі  

 
#3 Vitallik 02.02.2013 03:30
:lol: :lol: :lol:
Ви вірите, що цей гускій тавагищ міг написати, щось інше... mirknig.com/.../...
 
 
#2 Пустельник 28.01.2013 20:08
IVANS, не хочеш - не читай і свої бздури тримай при собі.
 
 
#1 ivans 28.01.2013 18:24
Нащо переписувати якісь московські писулі?
І що, часу на виправлення помилок забракло?
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com