Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Лист ВГО «Асоціація мисливців України» в редакцію газети Експрес стосовно статті "На зайців – із зашморгом"
( 10 Votes )
Написав becyk Переглядів - 9794   
Середа, 23 січня 2013 15:55

Шановна, редакціє!

Можливо Вам уже відомо, а можливо ще ні, що стаття «На зайців – із зашморгом», в газеті «Експрес» у № 6 (6759) за п’ятницю-неділю 18-20 січня 2013 року, написана Володимиром Ісаєвим – викликала хвилю обурення та широке обговорення серед мисливців. Вищевказана стаття не залишила байдужим мисливців, Всеукраїнську громадську організацію «Асоціація мисливців України», членів мисливського клубу «Ловецтво України». На моє глибоке переконання, ця стаття має викликати зацікавленість у правоохоронних органів. На адресу ВГО «Асоціація мисливців України» надійшло як від мисливців, так і звичайних громадян багато обурливих відгуків та закликів відреагувати. 

 

Розповідаючи про «активний відпочинок» героя статті, В.Ісаєв свідомо чи не свідомо, вихваляє та пропагує незаконне полювання (браконьєрство), а із звичайного браконьєра робить героя. Крім висвітлення браконьєрської діяльності п.Гайчука, автор ще й викладає повчання цьому «ремеслу». Автору не спало на думку поцікавитись у п.Гайчука чи законна його діяльність, або перевірити це за допомогою чинного законодавства. Не потрібно мати юридичної освіти, щоб перечитавши ст.20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» від 22.02.2000 року за № 1478-ІІІ (надалі – Закон №1478) зрозуміти, що заборонено полювати без належного дозволу, у заборонений час, із застосуванням або використанням заборонених знарядь, таких як петель, ловчих ям тощо. Дії героя статті, відповідно до законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із законами. 

 

Можливо у автора і героя статті складається враження, якщо це дика тварина, то значить ця тварина є безгосподарна, а тому її можна добувати у будь-який спосіб, та в будь-якій кількості. Але насправді це не так. Своїми діями п.Гайчук завдавав, та й надалі завдає істотної матеріальної шкоди мисливському господарству. Відповідно до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного комітету лісового господарства України від 18.07.2007 року за № 332/262 «Про затвердження Такс для обчилення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України» (надалі – Наказ № 322/262) за незаконне добування або знищення зайця-русака, розмір шкоди становить 500 грн. Отже, не важко порахувати, якої шкоди завдав п.Гайчук, якщо він за один вихід приносив до 5-ти зайців. 

 

Однією із найбільших соціальних проблем є браконьєрство. В Україні щороку офіційно затримується 150 тисяч браконьєрів. Це приблизно 1% від усіх випадків. Тобто практично щороку в Україні відбувається до 15 мільйонів випадків браконьєрства. Багато в чому через це 73% всіх риб, 46% звірів і 56% птахів України перебувають зараз у несприятливому стані або зникають. В боротьбі з браконьєрством, інколи мисливці та єгеря самі стають жертвами таких «мисливців», і на жаль це не поодинокі випадки. Разом з тим, газета «Експрес» в даній статті пропагує браконьєрство, замість того, щоб засудити таке явище, як соціальне зло.

 

Виходячи з вищенаведеного прошу Вас відреагувати на звернення ВГО «Асоціація мисливців України», членів мисливського клубу «Ловецтво України», та на сторінках газети «Експрес» викласти спростування вищевказаної статті як помилкової, а також принести свої вибачення читачам. 

 

Шокуюча стаття газети Експрес , що пропагує браконьєрствоЗ повагою, 
Секретар ВГО «Асоціація мисливців України»
Член мисливського клубу «Ловецтво України»

 

Форум


Чувство комфорта на охоте или рыбалке играет немаловажную роль для успеха. Мало приятного в том когда одежда промокла или в ней неудобно, холодно или жарко. Костюм norfin разработан специально для активного отдыха на природе, он дышащий, непромокаемый и очень удобный. 

 Коментарі  

 
#9 ostt 14.12.2016 21:08
Нові перли від газети
io.ua/35611118
 
 
#8 papazol 09.03.2013 15:26
Автор статті просто недоумок, грішно сміятись над убогим.
 
 
#7 Андрій RC 06.03.2013 22:13
Ця людина що писала цю статтю,вона просто далека від мисливства :-)
 
 
#6 Андрюха 01.02.2013 22:19
Цитую hanter39:
Цитую Андрюха:
То чому і нам не бути браконьєрами!

Чому не бути? Бо ми не браконьєри, ми мисливці, які за правильне полювання! Тому не будемо рівнятись на...А мені образно чому ці буржуї Януковмч і ко. Стріляють безнаказанно зубрів лосів і оленів! А я собі відмовляю в банальному полюванні на зайця, а про кабана я взагалі мовчу! Та плювати я хотів! Вибачте якщо когось образив але факт на лице!
 
 
#5 hanter39 01.02.2013 16:20
Цитую Андрюха:
То чому і нам не бути браконьєрами!

Чому не бути? Бо ми не браконьєри, ми мисливці, які за правильне полювання! Тому не будемо рівнятись на...
 
 
#4 Антон Демчук 31.01.2013 23:35
Підтримую Пустельника, наші журналісти популяризують будь що, бо не вміють аналізувати і не знають що самі пишуть.
Дуже прикро що з сільцем полюють, дуже багато мисливських собак попадає в такі пастки. А також ось вам відповідь куди дівається звір, цей же браконєр полює цілий рік, та майже щодня, давайте порахуємо!....
 
 
#3 Андрюха 29.01.2013 10:49
А що ви хочете якщо сам президент пан Янукович собі заводит в СОВЇ угіддях зубрів щоб полювати на них!
www.youtube.com/.../

То чому і нам не бути браконьєрами!
 
 
#2 Olekcandro 28.01.2013 00:42
Як автор статті міг таку людину назвати мисливцем? І взагалі, а що газета хотіла сказати цією статтею? Напевно спонукати широке коло читачів до бракон"єрства!
Вважаю, що редакції належить вибачитись перед мисливською громадкістю, а правоохоронним органам на підставі опублікованих в ЗМІ матеріалів здійснити перевірку інформації та прийняти відповідне правове рішення.
 
 
#1 Пустельник 23.01.2013 17:55
Яке їхало - таке й здибало.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com